Mi ketten egyek!

Rendszeres olvasók

A következő címkéjű bejegyzések mutatása: ajándék. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: ajándék. Összes bejegyzés megjelenítése

2013. szeptember 24., kedd

Szatyik

A hétvégén varrtam két szatyrot. Az egyiket ajándékba a kolléganőmnek, aki külön kérte, hogy hosszú füle legyen, hogy a vállára tudja venni.


A másikat saját használatra, aminek viszont rövidebbre vettem a fülét, mert én elég mély növésű vagyok, és a lépcsőn leért a szatyi. Nem lett elég rövid. Vagy én vagyok nagyon mély, vagy a lépcsők túl magasak? Szóval a méretemen már nem tudok változtatni, (mármint a mélységemen, mert sajnos a szélességemen igen) ezért azt hiszem a következőnek még rövidebb lesz a fülikéje. A színe nem jön vissza, mert nagyon szép barna-rózsaszín párosítás.

Cinella

2013. április 28., vasárnap

Levéltartó, és doboz esküvőre

Ma alkottam egy kicsit. 
A munkahelyemen a bejövő számlák hozzám kerülnek iktatás után, és onnan mennek tovább az útjukra, hogy a végén ismét visszajöjjenek, utalás miatt. Viszont a pénztáros is én vagyok, ezért, ha kijövök a szobából be kell zárnom. Ezért előfordul, hogy nem tudják hová tenni a számlákat. Ezért csináltam ezt a kis tartót. Igaz, hogy alapfunkciója papír-zsebkendő tartó, de mivel nem kaptam a boltban klasszikus levéltartót, így aztán ebből készítettem el a munkahelyi "levelesládámat". 
 

A mai második munkálkodásom egy doboz, amit esküvőre készítettem az ifjú párnak. Mivel nem ismerem egyiküket sem, ezért döntöttem a semleges szín mellett. A doboz tetejébe egy fényképet teszek majd, ami a fiatalok vannak. Ezt a képet még be kell szereznie a férjecskémnek, mivel a kollégája a leendő férj. 

Cinella

2013. március 4., hétfő

Születésnapi ajándék

Az egyik kedves kolléganőm vasárnap töltötte be az 50. évét. Ebből az alkalomból készítettem neki egy teatartó dobozt. Nagy teafogyasztó, és külön szertartást végez minden reggel a munkahelyünkön. Ismerem az ízlését a színek területén, és tudom azt is, milyen a lakása. Ezért választottam a teljesen egyszerű barnás árnyalatú, kissé kopottas lett a doboz. Nem csak megkoptattam, de repesztőt is kentem rá. Nekem nagyon bejön. Holnap adom oda neki, mert ma még otthon volt, hogy kipihenje a buliját. Mi csajok, (3 csajszi a munkából+én) 14.-én megyünk majd egy nagyot mulatni. 
És akkor a kép:


Cinella

2013. február 26., kedd

Tavaszcsalogató játék I. rész

Még januárban hirdetett játékot Rita, amire én is jelentkeztem. A játék lényege, hogy mindenki ad, és mindenki kap is ajándékot. Azt, hogy kinek küldesz természetesen tudod, de hogy kitől kapod azt nem. Kivéve Erika, akinek én küldtem az ajándékot, mert Ő nem írta meg előre Ritának a címét, így aztán kénytelen voltam elkérni tőle. Tehát Neki már a személyem nem volt meglepetés, de az ajándék azért igen. Sajnos nem ismerem Erikát, így aztán kicsit sötétben tapogatóztam. Rita annyi kikötést tett, hogy a tavasszal, kikelettel kapcsolatos legyen az ajándék. Nekem a tavasz egyenlő a virágokkal. Ezért készült egy üvegtál rózsákkal, egy kis szív alakú doboz szintén rózsákkal, és természetesen egy húsvéti tojás is kellett a készletbe, hiszen a legnagyobb tavaszi ünnepünk. A dobozon lévő minta harmonizál a tojáson lévő mintával. A tálkán pedig egy vintage stílusú szalvéta található, az egyik kedvencem.
Íme a kép:

Mivel Erika már meg is kapta, pedig tegnap adtam postára (piros pont nekik), ezért tudom, hogy tetszettek neki az ajándékok, sőt kiderült, hogy kimondottan kedveli a rózsás, régies dolgokat. Ügyesen tapogatóztam. :-)

Cinella

2013. február 17., vasárnap

Lakásavatóra készült

Az egyik barátnőmnek nemrég volt a lakásavatója, arra az alkalomra készült ez a kis ajándékszett. Egy x szemes hímzés "Home sweet home" felirattal, és egy hozzá színben harmonizáló kenyérkosár. Sajnos az ajándékot személyesen még nem tudtam átadni, mert amikor  buli volt, akkor pont ledöntött a lábamról egy csúnya vírus. Remélem azért minél előbb tudunk találkozni, hogy átadhassam az ajándékom.
 
Cinella

2013. február 16., szombat

Valentin nap

Mi sem tudjuk kivonni magunkat ezekből a világméretű izékből. Szerencsére a párom nem csak 1 nap mutatja ki, hogy szeret, de mindig észben tartja ezeket a napokat. 2 hete a házassági évfordulónkat sem felejtette el, és most a Valentin nap is eszébe jutott.  Mindkét alkalomra egy-egy cserép gyönyörűségesen szépséges orchideát kaptam. 

Én pedig készítettem neki egy bortartót, mivel nagyon szereti a finom borokat, főleg a száraz fehéret. Tettem is egyet bele. Persze rögtön meg is kellett kóstolnia. A tartó egyébként nagyon nagy sikert aratott.
Cinella

2012. november 29., csütörtök

Téli ajándéklánc 2 felvonás

Borsmenta megkapta az én ajándékaimat. Mivel én annyira igyekeztem azzal, hogy időben megkapja a csomagomat elfelejtettem lefényképezni a meglepiket. Ezért aztán Orsi oldaláról másoltam. A csomagban volt egy dekopázs tálka, egy textil tárolót, két textil fenyőt, egy kis dekopázsolt szív dobozkát, és egy harang alakú karácsonyfadíszt. Íme a kép:


A kis dobozka mintáját egyébként Cintiától lopiztam. Ő csinált egy hasonlót, nekem pedig annyira megtetszet, hogy muszáj volt gyártanom egyet nekem is.
 
Cinella

2012. november 25., vasárnap

Vándorajándék játék sorsolás

Ma megtörtént a sorsolás. Tudom tegnapra ígértem, de Cintiával És Kismacs-Krisztivel a PECSA-ba voltunk a Kézműves kiállításon és vásáron. 
Na jó nem is húzom tovább az időt. Mivel 3 jelentkező volt nem volt nehéz dolgom a sorsolást illetően. Remélem nem azért jelentkezett ilyen kevés ember, mert nem tetszik amit felajánlottam. 
Szóval felírtam a 3 nevet 3 papírlapra és Zsimamától kapott tálkába tettem, majd húztam egy nevet. És akkor a nyertes:

Gratulálok! Nem mondom, hogy küldd el a címedet, mert megvan. :-)
És az ajándék még egyszer:
 
Cinella

2012. november 16., péntek

Vándorajándék játék

Megérkezett Latinkától a Vándorajándék nyereményem. Cintia lánykám választott az nyeremények közül, és a táska mellett tette le a voksát.

 Így aztán Latinka hímzett csodái, és az általam felajánlott dekopázs karásonyi üvegtálka utazik tovább.

A játékot tehát meghirdetem : mától november 24-ig lehet jelentkezni, várlak benneteket szeretettel!

A feltételek, melyeket a játék elindítója, Moncsi alkotott meg:

A játékszabályok a következőek:


1. Csak egy ajándékot tarthatsz meg.
2. Neked is hozzá kell tenned egy ajándékot.
3. Be kell mutatnod mit is kaptál a csomagodban és linkelni kitől.
4. Meg kell hirdetned a játékot, vagy ha nincs blogod akkor tovább kell küldened a két ajándékot (a tiéddel együtt lesz kettő) egy olyan személynek aki ismeri a játékot és folytatni tudja a láncot.
4. Minimum egy hétig hirdetni kell a játékot, de ha nincs jelentkező (remélem ez nem következik be) akkor lehet tovább várni.
5. A játék hirdetésekor megmutatod mi vándorol tovább és, hogy te mit teszel hozzá.
6. Ha már nyertél, és ajándékoztál akkor tiéd a vándorajándék embléma is amit kitehetsz a blogodra.
7. Nem feltétel, hogy nem játszhatsz ezek után tovább, a részvétel nem kizáró ok. Rajtad múlik.
Cinella

2012. szeptember 1., szombat

Születésnapos játék 15

Elérkezett az utolsó születésnaposunk nagy napja is. Nagyon készültem rá, hogy időben odaérjen az ajándékom, mert úgy éreztem, hogy a kezdeti lelkesedés nagyon visszaesett. Na de nézzük az érem szebbik oldalát. 
Ildi volt a születésnaposunk, akinek készítettem egy dobozkát, amit nem csak szalvétával díszítettem, hanem tettem rá szalagot is. Ezenkívül elkészítettem Neki a "hörcsögölt" táskámat is piros és piros rózsás változatban is a dobozhoz. A táskára azért esett a választásom mert amikor elkészítettem a prototípust éreztem a hozzászólásán, hogy szeretne egy ilyet. Ezért aztán adta is magát. Aztán gondoltam, hogy legyen valami kis apróság is ebben a színvilágban, ezért készült a hozzáillő zsebkendőtartó. Tettem rá dísznek egy kis charmot is, amit Cintia választott. Csokin gondolkoztam még a csomagba, de olyan meleg volt mostanság, hogy félő volt, hogy mire odaér cseppfolyós állapotban mindent összekenne, ezért néhány teát tettem még a csomagba. 

Cinella

2012. július 29., vasárnap

Szülinapos játék 14.

Vége felé jár a szülenapos játék, amit Rita talált ki 1 évvel ezelőtt. Ja és már hirdeti is a második fordulót. Mindenkinek tudom ajánlani jó szívvel! Szuper élmény!
Júliusi szülinaposunk Kata volt. Mivel régen volt mát tű a kezembe, és nagyon ki voltam már éhezve egy kis xszemekre, ezért gyorsan készült egy női fej, aminek érdekessége, hogy virágokból, indákból és levelekből áll. Ez a hímzés lett egyben a "képeslap" is. És úgy, ahogy az előző bejegyzésemben mutattam az induló új RR-ből is készült egy csajszi, amit egy kis szütyőre varrtam rá. Került még a csomagba néhány tea is.
Kata itt is kívánok még egyszer boldog születésnapot!


Cinella

2012. július 24., kedd

2 szépség

Csak nem bírtam ki míg elindul az rr, és gyorsan kipróbáltam, hogy is néznek ki a csajszik. 2 lányt meg is hímeztem melegében. Mindkettő ajándék lesz.
Tudtam, hogy gyorsan készen lesz, igazából csap néhány x, és kicsit több kontúr. 2 este alatt meg is volt 1-1 leányka. Végleges formába pedig mostanában kerültek. Az egyikből egy kis szütyőke készült.

A másikból pedig egy kenyérkosár. Aztán, hogy a tulajdonosok mire fogják használni még nem tudom.

Egyébként pedig már nagyon várom, hogy elinduljon az rr. Lassan körvonalazódik bennem, hogy mit és hogyan szeretnék belőlük.
Cinella

2012. július 20., péntek

Elmaradásaim

Jó régen nem jelentkeztem, ennek több oka is volt. Az egyik, hogy sok munka összejött a melóhelyemen, és itthon már nem volt erőm, energiám leülni írni. A másik pedig az, hogy felújítottuk a nagyszobát párommal közösen. Tapéta le, parketta fel, új tapéta fel, új parketta le. Ja és tettünk fel álmennyezetet is. Közben a házat kívülről is felújították, leszigetelték. Már a végét járják. Mondjuk már én is. Na lényeg a lényeg történt közben egy és más.
Például Rozy megkapta a nyereményét, így meg tudom mutatni. Volt a csomagban még egyéb apróság is, de azokat én elfelejtettem lefényképezni. Rozy leveléből ítélve tetszett neki az ajándék, és én ennek nagyon örülök.
A másik elmaradásom pedig a szülinapos játékban küldött ajándékok. Az egyik ajándékot Luna kapta: azt írta, hogy szereti a tündéreket, így kapott tőlem egy kis tálcát virágtündérrel, és két kis tárolót.
A másikat Főkolomp Zsuzsa:Mivel ez az ajándék még húsvét környékén volt aktuális, így Zsuzsa gyermekei kaptak 1-1 nyuszit xszemes hímzéssel plasztikra elkészítve, és 1-1 szütyőkét, meg sok-sok bélyeget. Zsuzsa pedig két dobozt.
 
A fényképeket kölcsönöztem. Mostanában elfelejtek dokumentálni.
Végül pedig, ismét belevágtam egy rr-be. Régóta dédelgetett vágyam volt már a 13 szépség, és most ezt fogjuk meghímezni. Már nagyon várom a kezdést, teljesen be vagyok sózva.


 








Cinella

2012. május 27., vasárnap

Textil tárolók ajándékba

Ma végre hosszú-hosszú idő után ismét varrógéphez ültem. Ennek igazából az volt az apropója, hogy Cininek vettünk az IKEA-ban egy párnát, ami nem kompatibilis egyik ágyneműhuzattal sem. Ezért aztán ma előkerült az anyagos dobozom, és Cintia választott magának egy barna kockás anyagot, meg a hozzá illő rózsaszínt. A barna az alap és a rózsaszínből egy szívet tettünk rá. Úgy oldottam meg a huzatot, hogy nem kell rág gomb, zippzár, vagy tépőzár. Aztán pedig nekiálltam turkálni az anyagok között, és eszembe jutott, hogy az egyik kolléganőmnek jövő héten lesz a névnapja, gondoltam készítek neki valamit. Az egyik kedvenc színe a narancssárga, így aztán ezek a kis tárolók születtek. Egy nagyobb és két kisebb, amik pont beleférnek a nagyba. Mindhárom kifordítható, így úgy kombinálja majd, ahogy jól esik.
Cinella

2012. május 12., szombat

Szülinapos játék 12.

Csilla is megkapta és ki is bontotta az ajándékát. Az Ő születésnapja előbb volt, mint Ritáé, de be is szerette volna várni az ajándékokat és közbe is jött egy nagyon fontos és szép esemény, megszületett a 3. kislánya. Itt is kívánok sok-sok boldogságot az egész családnak!
Készítettem Neki egy rózsás dobozt (lassan védjegyemmé válik), és egy kisebb kis virágosat, és kapott még egy levendulával töltött szívecskét. A blogján azt írta Csilla, hogy tetszik, ennek nagyon örülök.
A képet szintén lopiztam.


Cinella

2012. május 7., hétfő

Születésnapos játék 11.

Akarom mondani 12. Igazából Csilláé volt a 11. ajándék, de Ő még nem bontogatta ki az ajándékait, bevárja mind a 14-et. Így aztán nem lőhetem le a meglepi-t, de nem is tudnám, mert elfelejtettem fényképezni. :-)
Ritának készült ajándékot is elfelejtettem lefényképezni. Mostanában mindent elfelejtek, mert annyira fáradt vagyok. Rengeteg a dolog a melóhelyemen, és itthon sem könnyíti meg életemet az én kamasz fiam. De most nem is ez a lényeg, hanem az ajándék.
Tehát készítettem Ritának egy dobozkát, majd eldönti mit tárol benne. Írta, hogy szeretne hűtőmágnest, és tudjuk róla, hogy cicaimádó. Így aztán lett neki egy cicás hűtőmágnese, és egy hímzett szívecske. Remélem tetszenek az ajándékaim. Ja és el ne felejtsem Cintia csinált egy kis dobozt báránykákkal Sofinak, Rita unokájának.
Íme a kép, amit Rita oldaláról "nyúltam" le.

Cinella

2012. május 1., kedd

Benjámin

Elkészültem, és végleges formába is öntöttem Unokaöcsikémnek készült babaköszöntő. Ráhímeztem a dátumot, és beletettem egy olyan keretbe amit szintén én készítettem. Azt tudom, hogy a hímzés maga tetszik a szülőknek, de a keretet még ők sem látták. Pár év múlva pedig a kis-csávót is meginterjúvolom. :-)
Cinella

2012. április 7., szombat

Szülinapos játék 10.

Főkolomp Zsuzsának április 1-én volt a születésnapja. Kicsit ugyan késtem az ajándék postázásával, de annál nagyobb szeretettel készítettem. Remélem már megkapta, mert sajnos visszajelzést még nem kaptam, de mivel mostanság nagyon kevés időm van, főleg hétköznap. Nem akarok senkit terhelni a dolgaimmal, ezért nem is részletezem, inkább megmutatom az ajándékot. A csomagba került egy kisebb és egy nagyobb doboz, 3 db ajándékzsák, és 3 db húsvéti nyuszi. Remélem tetszeni fog Zsuzsának és a gyerekeinek is.
 
Cinella

2012. március 16., péntek

Szülinapos játék 8-9.

Kicsit elmaradtam a szülinapos játék keretén belül készített ajándékaim bemutatásával. De most bepótolom.

A 8. ajándékot Edinának készítettem. Ő azt kérte, hogy készítsek neki xszemes hímzéssel valamit, ami a teázáshoz kapcsolódik, mert Ők nagy teaivó család. Így aztán készült egy teáskanna, melyet egy dobozka üvegfedele alá tettem be. A dobozt pedig szalvétatechnikával teásra varázsoltam. Az sk. képeslapot most egy muffin képviselte, hiszen a tea mellé jól esik egy kis sütemény! A képet Edina oldaláról kölcsönöztem. Én is fényképeztem, de valahogy nem találom sehol, pedig már a lomtárba is benéztem, de nincs. Így aztán kénytelen voltam kölcsönvenni. Íme az ajándék amit készítettem:
A 9. ajándékot Krisztinek készítettem, aki egy dobozt kért tőlem. Mivel gyöngyözik gondoltam egy olyan dobozt díszítek ki neki, amibe belepakolhatja a gyöngyeit.  Rózsával és levélcímzéssel, bélyeggel készült a doboz, szintén szalvétatechnikával. Az sk. képeslap pedig a doboz belső oldalára lett felragasztva, hogy amikor kinyitja, mindég eszébe jusson az idei születésnapja.
A beszámolóik alapján tetszettek az ajándékaim.

Cinella

2012. március 11., vasárnap

Sorsoltam!!!!!!

Megtörtént a sorsolás. A hagyományos kézi sorsolás mellett döntöttem. 19 játékos jelentkezett a játékomra.  Tehát beírtam a 19 nevet az excell-be, fényképeztem, kivágtam, összehajtogattam, majd átsétáltam a sorsoló kisasszonyhoz a szobájába. Sajnos meg kellett zavarnom az alkotásban, de hát mindent az ügy érdekében. Lánykám sorsolt és..............................




Gratulálok Ildi, Te nyertél! Kívánok Neked ezzel boldog névnapot!
 Köszönöm mindenkinek, hogy velem játszott, remélem jöttök máskor is! :-)


Cinella

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails

Szívesen látott kíváncsiskodóim száma: