Mivel Imádom Jean Austen könyveit, ezért nagy örömmel csatlakoztam én is a most induló/formálódó SAL-hoz. Mikor megláttam a felhívást rögtön arra gondoltam, hogy te jó ég, de régen is hímeztem már, és igen nagyon hiányzik. Éppen ezért ez a SAL most jó indok arra is hogy visszatérjek az imádott x-eimhez!
Íme a kép:
Ha Te is szeretnél csatlakozni, akkor ITT megteheted!
Cinella
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: SAL. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: SAL. Összes bejegyzés megjelenítése
2014. május 24., szombat
2013. augusztus 25., vasárnap
KÁVÉS SAL
És igen!!!!!!! Befejeztem!
Ma végleg elkészült a Kávés képem hímzés része. Az utolsó csésze fekete megkínzott, először rossz helyre kezdtem hímezni a csészét, majd a kontúrozás ment nehezen. Mikor készen lett a minta, még be kellett fejeznem a keretet is. Ettől függetlenül nagyon szerettem és élveztem ezt a mintát. Hátra van még a mosás, majd a keretezés. Eredetileg az ebédlőnkbe akartam, de most lehet, hogy beviszem a munkahelyemre.
Cinella
Ma végleg elkészült a Kávés képem hímzés része. Az utolsó csésze fekete megkínzott, először rossz helyre kezdtem hímezni a csészét, majd a kontúrozás ment nehezen. Mikor készen lett a minta, még be kellett fejeznem a keretet is. Ettől függetlenül nagyon szerettem és élveztem ezt a mintát. Hátra van még a mosás, majd a keretezés. Eredetileg az ebédlőnkbe akartam, de most lehet, hogy beviszem a munkahelyemre.
Cinella
2013. július 21., vasárnap
Alkottam kicsit
Már jó régen írtam ide. Ennek több oka is van. Az egyik, hogy nyaralni voltunk, a másik, hogy sokszor vagy időm nincs, vagy kedven nincs az alkotáshoz.
Azért van pár mutogatni valóm.
Még a nyaralás előtt majdnem elkészültem a kávés kendőm 11 csészéjével, csak a kontúrozás maradt, de azt gyorsan megcsináltam miután hazajöttünk.
Cinella
Azért van pár mutogatni valóm.
Még a nyaralás előtt majdnem elkészültem a kávés kendőm 11 csészéjével, csak a kontúrozás maradt, de azt gyorsan megcsináltam miután hazajöttünk.
Az utolsó csészét is elkezdtem, és egészen jól haladtam vele. Már túl voltam a felén, amikor észrevettem, hogy elcsúszott a csészém. Nem jól számoltam a lyukakat. Most bonthatom vissza, de egy kicsit hagyom, hogy lenyugodjak, és feldolgozzam a hibámat.
Ma pedig, hogy azért mégse maradjak alkotás nélkül kidekoráltam egy fa irattartó papucsot, amit holnap beviszek a munkahelyemre. Cinella
2013. június 17., hétfő
Kávés SAL
Elkészültem a kávés képem 10. csészéjével. Na jó ez nem csészében van, hanem pohárban. Amúgy nagyon szeretem a frappét inni, hímezni eléggé macera volt. Nagyon sok volt benne az 1-1 szem. Ezért kicsit nyögvenyelősre sikeredett, de végül még is csak elkészült. Még tegnap este készen lettem a kontúrozással, és még akkor melegében le is fényképem. Ahhoz viszont már nem volt erőm, hogy írjak is róla.
Már csak 2 csésze kávém van hátra, aztán kezdhetek gondolkozni a kereten. Illetve nagyjából tudom, hogy milyennek szeretném a végeredményt, csak azt nem tudom, hogy sk. meg tudom-e csinálni, vagy profi segítségére lesz szükségem.
Cinella
Már csak 2 csésze kávém van hátra, aztán kezdhetek gondolkozni a kereten. Illetve nagyjából tudom, hogy milyennek szeretném a végeredményt, csak azt nem tudom, hogy sk. meg tudom-e csinálni, vagy profi segítségére lesz szükségem.
Cinella
2013. május 6., hétfő
Kávés SAL
Elkészültem a kávés kendőm 9. csészéjével. Egészen gyorsan haladok a projekttel, és nagyon élvezem a hímzést. Most is csináltam kontúr előtt és után képet. Talán a mostaninál látszik a legjobban, hogy mennyit is számítanak azok a fránya vonalak. Amúgy ezt a fajta kávét, mármint az amerikait nem ismerem, nem tudom, hogy van-e valami különlegessége.
Szépen alakul a kendőm, már csak 3 csészényi finomság hiányzik róla. Szeretném még a nyáron befejezni az egészet, és aztán valami szép keretet hozzá, és mehet is fel az ebédlő falára.
Cinella
Szépen alakul a kendőm, már csak 3 csészényi finomság hiányzik róla. Szeretném még a nyáron befejezni az egészet, és aztán valami szép keretet hozzá, és mehet is fel az ebédlő falára.
Cinella
2013. április 22., hétfő
Kávés SAL
Készen lettem ismét egy csészényi finomsággal. Most a latte volt soron nálam. Nagyon szeretem a lattét, de nem sok helyen tudják igazán finoma elkészíteni. Szegeden ittam eddig a legjobbat. Nem tudom megunni a kontúr előtti és utáni fényképeket. Annyira ki tudja emelni a munkát egy vékonyka sötét fonál. Most a két fahéj és a csészén lévő kávészemek a kedvenceim. A kávék olyanok mintha térben lennének.
Cinella
Cinella
2013. április 14., vasárnap
Kávés SAL
Elkészült ismét két csészényi kávé a képemen. Az előzőt elfelejtettem megmutatni, így most két csészét kaptok egy bejegyzésben. szépen alakul a kép. Nekem már most nagyon tetszik, és nem is olyan macerásak, mint ahogy gondoltam. Először a 6-nak elkészült Espresso, ami valójában a hetedik helyen van.
A 7. pedig a Capuccino, ami értelem szerűen a hatodik helyre került.
A képeken ismét a kontúr előtti és utáni állapotok láthatóak.
Cinella
A 7. pedig a Capuccino, ami értelem szerűen a hatodik helyre került.
A képeken ismét a kontúr előtti és utáni állapotok láthatóak.
Cinella
2013. február 24., vasárnap
Nyereményem, és kávés SAL
Már a hét elején megjött Erikától a gyönyörűségesen szépséges neszesszer, amit nyertem tőle. Nem csak nekem tetszik, de Cintiának is nagyon bejön. Minden apró részletét megnézte, megcsodálta, és végül úgy döntött, hogy a gombok a legtutibbak rajta.
Elkészültem a Kávés SAL 5. csészikéjével is. Imádom ezt a SAL-t hímezni. Gyorsan megy, és a végeredmény csodaszép. Már alig várom, hogy teljesen elkészüljek vele, és keretezés után felkerülhessen az ebédlőnk falára, ahová terveztem.
És bár a címben nem említettem, de elkészültem, becsomagoltam már Rita által meghirdetett "Tavaszváró" játék ajándékommal. Természetesen ezekről is készítettem képed, de majd csak akkor fogom mutatni, ha már kicsomagolta a megajándékozott!
Cinella
Elkészültem a Kávés SAL 5. csészikéjével is. Imádom ezt a SAL-t hímezni. Gyorsan megy, és a végeredmény csodaszép. Már alig várom, hogy teljesen elkészüljek vele, és keretezés után felkerülhessen az ebédlőnk falára, ahová terveztem.
És bár a címben nem említettem, de elkészültem, becsomagoltam már Rita által meghirdetett "Tavaszváró" játék ajándékommal. Természetesen ezekről is készítettem képed, de majd csak akkor fogom mutatni, ha már kicsomagolta a megajándékozott!
Cinella
2013. január 22., kedd
JP Patchwork évszakok SAL/Tavasz
Elkészültem a JP Patchwork évszakos SAL első darabjával a tavasszal. A kezdeti nehézségek után, amikor is többet bontottam, mint hímeztem nagyon belejöttem. Úgy tűnik csak a kertet volt aki megvkízott, mert a többi egészen gyorsan ment. Eleinte tartottam a mintától, hogy nem fog tetszeni, de ahogy haladtam vele egyre jobban bejött. Még az aljára ráhímzem a "TAVASZ" feliratot, majd pedig véglege formába öntöm. A gond, hogy még mindég nem tudom, hogy mi legyen belőle. Legjobban a virágcserépben álló madáretető tetszik, és a legviccesebbnek a barikákat találom.
Íme a kép:
Cinella
Íme a kép:
Cinella
2013. január 12., szombat
JP Patchwork évszakok SAL
Még egy SAL, amihez csatlakoztam. Szintén a facebookon szerveződött csoport, sok-sok hímzős barátnőmmel.
A projekt számomra nem kezdődött olyan jól, mint szerettem volna, mert amit meghímeztem, azt vissza is bontottam, nem is egyszer. Nem csak a keretet, hanem belül azokat a mintákat elválasztó szaggatott vonalakat is. A kép 3-4 nappal ezelőtt készült. Azóta már mintát is hímeztem rá, természetesen bontottam is. Elnéztem a kódokat és más színnel csináltam az x-eket. 1 este hímzek, a következőn bontok. Így aztán eléggé lassan haladok. Ettől függetlenül, egyre jobban tetszik. A most készülő darab a tavasz lesz. Remélem nem tavaszodik rám mire elkészülök vele.
Ilyen lesz:
Itt tarok most:
Még nem tudom, hogy miként fogom végső formába önteni, de mire elkészülök vele, biztosan kitalálom.
Cinella
A projekt számomra nem kezdődött olyan jól, mint szerettem volna, mert amit meghímeztem, azt vissza is bontottam, nem is egyszer. Nem csak a keretet, hanem belül azokat a mintákat elválasztó szaggatott vonalakat is. A kép 3-4 nappal ezelőtt készült. Azóta már mintát is hímeztem rá, természetesen bontottam is. Elnéztem a kódokat és más színnel csináltam az x-eket. 1 este hímzek, a következőn bontok. Így aztán eléggé lassan haladok. Ettől függetlenül, egyre jobban tetszik. A most készülő darab a tavasz lesz. Remélem nem tavaszodik rám mire elkészülök vele.
Ilyen lesz:
Itt tarok most:
Még nem tudom, hogy miként fogom végső formába önteni, de mire elkészülök vele, biztosan kitalálom.
Cinella
2012. december 28., péntek
Kávés SAL
Most, hogy itthon vagyok az ünnepek alatt szépen haladok a kávés képemmel. Mivel főznöm nem kell, és a család látogatásokon is túl vagyunk, a lakás is tiszta, ezért rengeteg időm van relaxálni. Ez nálam azt jelenti, hogy a hobbimmal foglalkozhatok. Ezért aztán bökögetek szinte egész nap. Na jó néha ideülök a gépem mellé, varrtam is, sőt gonosz anyaként a lányomat nyüstölöm, hogy csinálja meg a házi feladatait. Képeket készítettem csészékről amikor már minden x-et ráböktem, és úgy is amikor a kontúrral is elkészültem. Igazából azért, hogy látni lehessen a különbséget. A kontúrozástól én is kivagyok néha, de ilyenkor látom van értelme! :-)
És akkor a képek a haladásról:
Cinella
És akkor a képek a haladásról:
Cinella
2012. december 16., vasárnap
Kávés SAL
Jelentkeztem a facebook-on szerveződött Kávés SAL-ra. Már régebben is láttam ezt a gyönyörűséget meghímezve, és már akkor is nagyon tetszett. Most pedig kapva kaptam az alkalmon és jelentkeztem. Ez a fajta közös hímzés hasonló mint az RR, de vannak különbségek. Itt mindenki magának hímzi ki a teljes kendőt, nem utazik körbe körbe az országban, világban. Itt is meg lehet határozni egy időt, hogy az egyes mintákat mennyi idő alatt készítünk el. Viszont senki nem veszi véresen komolyan ha késik a munka, hiszen úgy is a mienk. Sajnos tapasztalatom szerint sokan az RR-ben sem viszik komolyan a határidőt, pedig az a többiek semmibe vevése, legalábbis az én olvasatomban. Ez a projekt elvileg még csak előkészületi fázisban tart, hiszen januárban kezdünk. Tegnap én is kiválogattam a fonalakat, leszámoltam az anyagot, kivágtam és körbeszegtem, de nem bírtam ki és az első csésze kávé keretét meg is csináltam. Kép jelenleg még csak az előkészületekről van.
Cinella
Cinella
2011. július 28., csütörtök
Caris kannája+csokibonbonok
Elkészültem a kannás rr-em következő darabjával, Cariséval. Még mindég szeretem a kannákat hímezni, bár vannak amelyek megizzasztanak. Na jó ez a kanna nem az volt. :-) Az az igazság, hogy a 70%-a már kész volt 2 hete is, de mivel Gale, aki utánam jön a sorban kérte, hogy ne küldjem, ezért félretettem kicsit. Viszont a határidő, az határidő. Legalább én tartsam be, aki az rr-t indította, ezért tegnap befejeztem. Ma már csak "aláírnom" kellett. Hétfőn már biztosan mehet a következő állomásra!
Jelentkeztem Juditnál a csokibonbonos SAL-ba. Ennek az a lényege, hogy mindenki kihímzi ugyanazt a mintát magának, viszont a saját tempójában halad. Nincs határidő, nem kell a kendőket küldözgetni. Nem tudom mikor leszek kész vele, de nagyon tetszik a minta és végre beszereztem hozzá mindent, és ma le is fényképeztem a nagy csapatot. Amint lesz egy kis időm rögtön bele is fogok!
Cinella
2010. október 9., szombat
Karácsonyi SAL
Első helyzetjelentésem a haladásomról. Sajnos nem teljesen olyan lesz, amilyennek megálmodtam. Eredetileg csillogós szállal szőtt hímzővászonra szerettem volna, de kevésnek bizonyult, és ahonnan vettem nem találtam, így vettem ekrü színű 7,1-es aidát, most arra készül, 2245 Venus fonallal. A gömböket pedig csillámos DMC-vel fogom hímezni, vagyis most ez az elképzelésem, de lehet, hogy ezt is meg kell majd változtatnom. Ez ugye függ attól, hogy hogyan néz ki.
Most egy kicsit félre kell tennem, mert egyéb elfoglaltságaim, és kötelezettségeim miatt nem lesz időm rá.
Cinella
Most egy kicsit félre kell tennem, mert egyéb elfoglaltságaim, és kötelezettségeim miatt nem lesz időm rá.
Cinella
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)










