Mi ketten egyek!

Rendszeres olvasók

2013. március 31., vasárnap

Családfa (2-4)

Azt hittem több bejegyzést fogok szentelni a fámnak, de hamarabb készen lettem mint gondoltam. Mondjuk ha valamit a fejembe veszek, addig hajtom a dolgot, míg készen nem leszek, vagy meg nem unom. Mivel ez a fa a szobánkban van nem hagyhattam félben, mert ugye az hogy nézne ki. Így aztán gyorsan befejeztem. Most már csak a képkereteket kell dekorálnom, kiválasztani a fényképeket, és feltenni a fára. 
Fázisfotókat azért csináltam, hogy inspiráljam magam. Lehet, hogy fentről kellett volna kezdenem a festést, de mivel tériszonyos vagyok, ezért próbáltam minél későbbre halasztani azt, hogy székre állva kelljen festegetnem. 3-4 ecsetet is kipróbáltam, melyikkel a legjobb. Na, de a lényeg: készen vagyok!!!!!!!!!!
 
Cinella

2013. március 28., csütörtök

Családfa (1)

Amikor nyáron felújítottuk a szobát, akkor a facebook-on rengeteg képet láttam, ahol a falra fel volt festve egy fa, amire aztán fényképeket tettek. Nagyon megtetszett az ötlet, és elhatároztam, hogy én is csinálok egy hasonlót. Mivel panelban lakunk és abba szöget verni hát több mint lehetetlen, ezért kapóra jött a gardróbszekrény, aminek a hátulját letapétáztuk. Az én drága férjem felkutatott nekem jó pár képet amin jó kiállásuk fák volta, majd én kiválasztottam ami legjobban tetszett. Projektorral felvetítette a falra, én ceruzával átrajzoltam. Majd pedig hosszú hónapokig elfelejtettem festéket venni, de ma! Megvettem a festéket és természetesen neki is kellett állnom kipróbálni milyen is lesz. Ez kb. háromnegyed órás munkám. Festés közben jöttem rá, hogy cirádás tapétára baromi nehéz festeni. Na de megküzdöm vele. Mondjuk azt még nem tudom, hogy a fa felső ágait hogyan fogom kifesteni. Csúcs, ha valaki tériszonyos, de magas dolgokat akar csinálni.
És akkor a kép:
Háttérben az eredeti fa látható. Sajnos nem tudom honnan töltötte le a párom, arra viszont emlékszem, hogy egy olyan oldal volt, ahol kovácsoltvas termékekkel foglalkoztak, és talán olasz volt. A felső képen látszik a gardróbszekrény hátulja még tapéta nélkül. Az alsó képen pedig a fa részlet látható. Ennyit haladtam ma este. Remélem nem lesz fél év mire végzek. A képkerteket is megvettem már. Azokat is kerestem jó sokáig, mivel nem akartam túl nagyot. Végül a hobbiboltban találtam meg az igazit. ovális préselt papír keretek, amiket szintén és dekorálok majd, és mivel könnyűek, ezért kétoldalas ragasztóval lesznek feltéve. Nem is fognak kelleni a szögek, és a szekrény sem lesz lyukacsos.
 
Cinella

2013. március 24., vasárnap

13 szépség RR (10)

Nos, elkészült a 10 csajszi is, ami valóban Ildié. Az előző bejegyzésnél először összekevertem a neveket, de javítottam. Szóval most valóban Ildié a kendő, és az is valós, hogy készen is vagyok vele. Igazság szerint már pénteken elkészültem vele, de tegnap csajos napom volt a lányommal, ezért nem értem rá, hogy ezt a bejegyzést megírja. És igen, végre egy anyag amit szeretek, ezért sokkal, de sokkal könnyebben és gyorsabban is ment a munka. Valahogy nem tudok megbarátkozni a hímzővászonnal, nekem az a számolgatás nagyon nehezen megy, na de nem nyavalygok. Most kicsit kiélhettem magam. Íme a kép:
Cinella

2013. március 18., hétfő

13 szépség RR (9)

A sok-sok tojás és egyéb kreatív bulizások mellett esténként azért böködni is szoktam. El is készült a 9. csajszi Evikusz kendőjére. Ő minden csajszit külön-külön anyagra kérte. Nekem egy rozsdabarna színű jutott. Sajnos (nekem) ismét egy hímzővászon. Jaj, nagyon nem megy nekem ez a számolósdi. A lényeg, hogy elkészültem vele.
 Cinella

2013. március 17., vasárnap

Tojások még+próbálkozás

Azt hiszem idén nem készítek több tojást. A hobbiboltban, ahol az alapanyagokat vásároltam megkérdezték, hogy számlát kérek-e. Hát igen valóban nagy tételben készültek. 
Így néznek ki:

 és így:
A hétvégi bulipázson Ancsától kaptam egy tégely repesztőpasztát ajándékba. Szombaton vettem hozzá alapot, és egy kis dobozkát, amin kipróbáltam, hogy hogyan működik, és milyen is lesz a végeredmény. Még nem tudom, hogy mi is lesz a dobozzal, de a végeredmény nekem tetszik. A paszta színe lila, de az arany színű antikoló paszta miatt lett ilyen. A doboztetőt alapból feketére festettem.
Ilyen lett:

Cinella

2013. március 15., péntek

Bulipázs

Ezt a szót nem én találtak ki, hanem Ancsa, de annyira tetszik, hogy én is használom. Ma ezen a bizonyos bulipázson vettünk részt. Egy gyönyörűséges órát készítettünk Ancsa hathatós segítségével. Mikor megérkeztünk már ki volt készítve minden alapanyag, festék, óraszerkezet.... Mi természetesen, velem az élen kitaláltuk, hogy mi lenne, ha nem azokkal a színekkel dolgoznánk, hanem saját elképzelés szerint. Én mi mást is választhattam volna, mint lilát. Sajnos a képeken nem látszik, de tényleg lilás árnyalatú. A mintát sablonnal és struktúrapasztával tettük fel, majd a színezés következett.Nagyon tetszik az a technika, amivel készült. Nem precíziós festés, hanem pamacsolás, és nem egy, kettő hanem három akár négy színnel. Kicsit megijedtem, amikor Ancsa azt mondta tegyek bele zöldes, vagy sárgás színt is. Végül a sárgát leszavaztam, de a zöld, ami inkább penész zöld, nagyon bejön. Végül füstfóliát tettünk egy-két helyre. Mivel még nem dolgoztam ezzel az anyaggal el sem tudtam képzelni milyen lehet. Egy igen-igen vékony kis lapocska, ami egy nagyobb lélegzetvételkor elszáll. 
Végül pedig az ígért kép:

Ezt a képet Ancsa oldaláról vettem kölcsön, ezen látszik, hogy hárman háromfélét csináltunk.

Sajnos a színeket nem adja vissza a fénykép.
Cinella

2013. március 4., hétfő

Születésnapi ajándék

Az egyik kedves kolléganőm vasárnap töltötte be az 50. évét. Ebből az alkalomból készítettem neki egy teatartó dobozt. Nagy teafogyasztó, és külön szertartást végez minden reggel a munkahelyünkön. Ismerem az ízlését a színek területén, és tudom azt is, milyen a lakása. Ezért választottam a teljesen egyszerű barnás árnyalatú, kissé kopottas lett a doboz. Nem csak megkoptattam, de repesztőt is kentem rá. Nekem nagyon bejön. Holnap adom oda neki, mert ma még otthon volt, hogy kipihenje a buliját. Mi csajok, (3 csajszi a munkából+én) 14.-én megyünk majd egy nagyot mulatni. 
És akkor a kép:


Cinella

2013. március 3., vasárnap

13 szépség RR (8)

Ismét elkészült egy csajszi. Most Erikának hímeztem a 8. csajszit. Mivel csak barnával kellett dolgoznom, és a kontúrozás volt, ezért nagyon gyorsan elkészült csak 3 estémbe került. Remélem Erikának is fog tetszeni. Szerintem nagyon szépen alakul. A fényképet az erkély ajtómnál készítettem, mert imádom, hogy süt a nap!
 
Cinella

2013. február 26., kedd

Tavaszcsalogató játék I. rész

Még januárban hirdetett játékot Rita, amire én is jelentkeztem. A játék lényege, hogy mindenki ad, és mindenki kap is ajándékot. Azt, hogy kinek küldesz természetesen tudod, de hogy kitől kapod azt nem. Kivéve Erika, akinek én küldtem az ajándékot, mert Ő nem írta meg előre Ritának a címét, így aztán kénytelen voltam elkérni tőle. Tehát Neki már a személyem nem volt meglepetés, de az ajándék azért igen. Sajnos nem ismerem Erikát, így aztán kicsit sötétben tapogatóztam. Rita annyi kikötést tett, hogy a tavasszal, kikelettel kapcsolatos legyen az ajándék. Nekem a tavasz egyenlő a virágokkal. Ezért készült egy üvegtál rózsákkal, egy kis szív alakú doboz szintén rózsákkal, és természetesen egy húsvéti tojás is kellett a készletbe, hiszen a legnagyobb tavaszi ünnepünk. A dobozon lévő minta harmonizál a tojáson lévő mintával. A tálkán pedig egy vintage stílusú szalvéta található, az egyik kedvencem.
Íme a kép:

Mivel Erika már meg is kapta, pedig tegnap adtam postára (piros pont nekik), ezért tudom, hogy tetszettek neki az ajándékok, sőt kiderült, hogy kimondottan kedveli a rózsás, régies dolgokat. Ügyesen tapogatóztam. :-)

Cinella

2013. február 24., vasárnap

Nyereményem, és kávés SAL

Már a hét elején megjött Erikától a gyönyörűségesen szépséges neszesszer, amit nyertem tőle. Nem csak nekem tetszik, de Cintiának is nagyon bejön. Minden apró részletét megnézte, megcsodálta, és végül úgy döntött, hogy a gombok a legtutibbak rajta.
Elkészültem a Kávés SAL 5. csészikéjével is. Imádom ezt a SAL-t hímezni. Gyorsan megy, és a végeredmény csodaszép. Már alig várom, hogy teljesen elkészüljek vele, és keretezés után felkerülhessen az ebédlőnk falára, ahová terveztem.
 És bár a címben nem említettem, de elkészültem, becsomagoltam már Rita által meghirdetett "Tavaszváró" játék ajándékommal. Természetesen ezekről is készítettem képed, de majd csak akkor fogom mutatni, ha már kicsomagolta a megajándékozott!


Cinella

2013. február 17., vasárnap

Lakásavatóra készült

Az egyik barátnőmnek nemrég volt a lakásavatója, arra az alkalomra készült ez a kis ajándékszett. Egy x szemes hímzés "Home sweet home" felirattal, és egy hozzá színben harmonizáló kenyérkosár. Sajnos az ajándékot személyesen még nem tudtam átadni, mert amikor  buli volt, akkor pont ledöntött a lábamról egy csúnya vírus. Remélem azért minél előbb tudunk találkozni, hogy átadhassam az ajándékom.
 
Cinella

2013. február 16., szombat

Valentin nap

Mi sem tudjuk kivonni magunkat ezekből a világméretű izékből. Szerencsére a párom nem csak 1 nap mutatja ki, hogy szeret, de mindig észben tartja ezeket a napokat. 2 hete a házassági évfordulónkat sem felejtette el, és most a Valentin nap is eszébe jutott.  Mindkét alkalomra egy-egy cserép gyönyörűségesen szépséges orchideát kaptam. 

Én pedig készítettem neki egy bortartót, mivel nagyon szereti a finom borokat, főleg a száraz fehéret. Tettem is egyet bele. Persze rögtön meg is kellett kóstolnia. A tartó egyébként nagyon nagy sikert aratott.
Cinella

2013. február 10., vasárnap

Termékeny hétvége

Ismét jó hétvégém volt. Tegnap is volt egy kis időm, és ma is arra, hogy a hobbimnak éljek. Mostanság nagy szükségem van az alkotás örömeire, mert kissé ziláltak a hétköznapjaim. Ezeken a hétvégeken feltöltődöm, megnyugszom, és a cafatokban lógó idegeimet simára fésülöm. 
Befejeztem a tálkáimat, amit még a múlt hét végén elkezdtem,
 és ismét készítettem néhány húsvéti tojást.
Ma pedig az ebédhez sütöttem farsangi szalagos fánkot. Ezek életem első fánkjai, és nagyon jól sikerültek. Pedig azt hittem, hogy nem fog összejönni, mert főzni finomakat és ízleteseket tudok, de sütni na, az nem megy. De ez most nagyon sikerült. Habos lett, könnyű, és úgy sütöttem meg, hogy nem lett sem nyers, sem égett. Sajnos az a baracklekvár, amit én főztem elfogyott, és sehol nem kapok olyat, ami ízlene nekünk. Pedig annyira vágytam a lekváros fánkra.
És végezetül egy kis összeállítás arról, hogy mennyi hó esett ma nálunk. 
 
Cinella

2013. február 3., vasárnap

Alkotós nap

Ma úgy döntöttem, hogy alkotni fogok egész nap. Na jó, azért 3 adag ruhát kimostam, és a családot is megetettem, de ezeket leszámítva a mai napot a hobbimnak szenteltem.
Készítettem egy 3 db-os kínálótálka készletet
Ezenkívül elkezdtem készülni a húsvéti ünnepekre. Néhány hungarocell tojást díszítettem ki, Még nincsenek teljesen készen, hiszen nem a hurkapálcikán lesznek, hanem kapnak szép szalagot, amivel majd fel lehet akasztani őket a barkaágra. Jelenleg még száradnak. A fiam azt mondta, hogy olyanok, mintha porcelántojások lennének. Sajnos a fényképek nem a legjobbak.
Folyamatban van még 3 üvegtálkám is, de azok félkész állapotban leledzenek, így azokat mutani még nem tudom. Összességében nagyon jól éreztem magam, feltöltődtem.
 
Cinella

2013. január 25., péntek

13 szépség RR (7)

Ismét elkészültem egy csajszival. Judit kendőjére készült, és én a 7. lányt hímeztem volna, de egy kimaradt a kilépett versenyző miatt, és Judit futója olyan, hogy macera lett volna leszámolni egy teljes mintát, így úgy döntöttem folytatólagosan csinálom a lányokat. Ezért a 6. csajszit 2x hímeztem, ellenben a hetediket nem fogom. Megpróbáltam a lányokat egyben is lefényképezni.

 
Cinella

2013. január 22., kedd

JP Patchwork évszakok SAL/Tavasz

Elkészültem a JP Patchwork évszakos SAL első darabjával a tavasszal. A kezdeti nehézségek után, amikor is többet bontottam, mint hímeztem nagyon belejöttem. Úgy tűnik csak a kertet volt aki megvkízott, mert a többi egészen gyorsan ment. Eleinte tartottam a mintától, hogy nem fog tetszeni, de ahogy haladtam vele egyre jobban bejött. Még az aljára ráhímzem a "TAVASZ" feliratot, majd pedig véglege formába öntöm. A gond, hogy még mindég nem tudom, hogy mi legyen belőle. Legjobban a virágcserépben álló madáretető tetszik, és a legviccesebbnek a barikákat találom.
Íme a kép:
 
Cinella

2013. január 21., hétfő

13 szépség RR (6)

Ismét elkészült egy csajszi. Most Judit26 kendőjére hímeztem. Ő egy sk. márványos hímzővászonra kérte a lányokat. Megmondom őszintén én nem vagyok barátságban a hímzővászonnal. Valahogy ez a 2*2 lyukba való hímzés engem mindig összekever, nem tudom úgy számolni a szemeket, ahogyan én szeretném. Ettől függetlenül megküzdöttem a feladattal és csak 2 estémbe került. Nehezítésképpen beteg is vagyok, így volt olyan, hogy a tűt felemelni sem volt erőm. Mivel az rr-ből az egyik tag kilépett, és 2 kendő nála "üdült", így ezek kicsit lemaradásban voltak, ezért is siettem vele, hogy mihamarabb elkészüljön. 

 
Cinella

2013. január 12., szombat

JP Patchwork évszakok SAL

Még egy SAL, amihez csatlakoztam. Szintén a facebookon szerveződött csoport, sok-sok hímzős barátnőmmel. 
A projekt számomra nem kezdődött olyan jól, mint szerettem volna, mert amit meghímeztem, azt vissza is bontottam, nem is egyszer. Nem csak a keretet, hanem belül azokat a mintákat elválasztó szaggatott vonalakat is. A kép 3-4 nappal ezelőtt készült. Azóta már mintát is hímeztem rá, természetesen bontottam is. Elnéztem a kódokat és más színnel csináltam az x-eket. 1 este hímzek, a következőn bontok. Így aztán eléggé lassan haladok. Ettől függetlenül, egyre jobban tetszik. A most készülő darab a tavasz lesz. Remélem nem tavaszodik rám mire elkészülök vele.
Ilyen lesz:

Itt tarok most:
g nem tudom, hogy miként fogom végső formába önteni, de mire elkészülök vele, biztosan kitalálom
 
Cinella

2012. december 31., hétfő

BÚÉK!


Boldog, Új Évet minden erre járó kedves olvasómnak!

Cinella

2012. december 28., péntek

Kávés SAL

Most, hogy itthon vagyok az ünnepek alatt szépen haladok a kávés képemmel. Mivel főznöm nem kell, és a család látogatásokon is túl vagyunk, a lakás is tiszta, ezért rengeteg időm van relaxálni. Ez nálam azt jelenti, hogy a hobbimmal foglalkozhatok. Ezért aztán bökögetek szinte egész nap. Na jó néha ideülök a gépem mellé, varrtam is, sőt gonosz anyaként a lányomat nyüstölöm, hogy csinálja meg a házi feladatait. Képeket készítettem csészékről amikor már minden x-et ráböktem, és úgy is amikor a kontúrral is elkészültem. Igazából azért, hogy látni lehessen a különbséget. A kontúrozástól én is kivagyok néha, de ilyenkor látom van értelme! :-) 
És akkor a képek a haladásról:

Cinella

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails

Szívesen látott kíváncsiskodóim száma: