Mi ketten egyek!

Rendszeres olvasók

2009. november 27., péntek

Karácsonyi készülődés

Ma itthon voltam, és ebben a csúnya ködös időben nem volt kedvem sétálgatni, ezért nekiláttam néhány karácsonyi dekorációnak. Ezeket a kis fenyőket Cintia osztálytermének a díszítésére szántam. A fenyő prototípusát tegnap láttam meg, amikor a tanfolyamon a háziasszonyunk (aki foltvarrással üti agyon az idejét) behozott pár munkáját megmutatni. Ezek persze közel sincsenek olyan szépek, mint az volt, de azért büszke vagyok magamra. Miért? Azért, mert megnéztem, hogy hogyan csinálhatta, és az alapján varrtam meg itthon.
Mikor délután mentem be érte az iskolába el is vittem és odaadtam a tanító néninek. Annyira megörült neki, és rögtön le is csapott a lehetőségre, hogy nem készítenék 1-2 ilyesmit a Luca napi vásárra, mert szerinte ezek olyasmik amit szívesen megvennének az emberek. Ő például biztosan venne magának egyet. Azt hiszem ennél nagyobb dícséret  egy kezdőnek nem is kell! Most aztán gondolkozhatom, hogy miket csinálja, ami nem túl bonyolult, de mutatós, és több darabot is lehet belőle készíteni. Ha van ötletetek azt nagyon szívesen venném!
Cinella

2009. november 26., csütörtök

Sok kicsi

Hú valami eszméletlen jó dologra leltem a bloggok között.

Limaránál bukkantam a következő oldalra sok kicsi...
A történet a következő: lesz 15 gasztoblogger és 15 szervezet, akik felajánlanak 1-1  ajándékcsomagot, programot, stb. Ha megtetszett valamelyik akkor veszel 1.000 Ft-ért egy virtuális sorsjegyet, megjelölöd azt a felajánlást amelyik megtetszett, és ha szerencséd van tied lehet. A befolyt összeg pedig a Gyermekétkeztetési alapítvány kapja. Részletekért katt ide!

Szerintem ez egy szuper jó ötlet, én biztosan veszek egy sorsjegyet, csak még nem tudom, hogy melyik felajánlást jelöljem meg, mert minegyik tetszik!


Cinella

2009. november 24., kedd

Free rr hkhelga kendője

Ismétt elkészültem a free rr újabb darabjával. Nagyon szépek ezek a JJ Herbs-es minták, de időnként a hajam hullik az 1-1 szemektől. Bár, ha belegondolok nem ez volt a legmacerásabb minta. Kriszti fogadd tőle szeretettel a citromfüved! Remélem tetszik.
Cinella

2009. november 22., vasárnap

Fenyőerdő

Annyira megtetszett nekem ez a fenyő elkészítése, hogy csináltam belőle még egyet. Ezt Cini majd beviszi az iskolába, hogy az osztálytermüket díszitse. Ez a darab már jobban sikerült, és lesz még folytatása is. Készítek egyet a melóhelyemre is, ott is legyen karácsonyi hangulat. :-)
Cinella

2009. november 20., péntek

HE Macis ajándékom Mónitól

Ma megérkezett Picurka/Mónitól a macis játékra az ajándékom. Telis tele volt mindenféle gyönyörűséggel Kaptam egy tűpárnát, amin két szerelmes macika van. Pont jókor érkezett, mert ugye elkezdtem varrni, és még nem volt tűpárnám. Ezenkívül egy hűtőmágnes (vajon honnan tudta, hogy gyűjtöm?), radírok, ezeket meg Cini gyűjti, egy csomag csillogós Micimacis matrica, plasztikra hímzett macikák, egy plüssmacika, és 3 db rózsaszín! színátmenetes fonál. Szerintem lassan ember nincs a földön, aki ne tudná rólam, hogy ami rózsaszín az jöhet! :-) Ja és volt benne még 2 db Dörmi csemege, amit még fényképezés előtt megettek a haspókok.
Móni, köszönök mindent! Nagyon-nagyon tetszenek! :-)
Cinella

2009. november 15., vasárnap

Elkészült!

Azaz elkészültek az adventi zsákocskák. számszerint 46 db. Igen tudok számolni, még 2 db hiányzik, de az közkívánatra más szímű anyagból készül és egy kicsit nagyobb is lesz, mit ezek. Az a zsák fogja majd a 24.-ét képviselni! :-)
ezen kívül elkészült első komolyabb varrásom is. Ennek a fenyőnek a mintáját és leírását Dórinál találtam. Nem lett olyan szép, mint szerettem volna, de az enyém, én csináltam. Menet közben rájöttem egy-két dologra, mit kellett volna másképpen csinálni.
Cinella

2009. november 11., szerda

Díjat kaptam

Ismét kaptam egy díjat. Judit tisztelt meg vele. Örülök, hoty tetszik neki az én kis oldalam, amit igyekszem folyamatosan szépítgetni, bővítgetni.
Feladat, hogy adjuk tovább. Szívem szerint mindenkinek odaadnám, mert egyik oldal szebb, mint a másik. Mégis kiválasztottam közülük 4-et.
Csibe, aki bár ritkán ír a blogjába, de szépeket alkot. Hátha ettől megjön a kedve, és még több szépséget megmutat nekünk.
Dóri, mert olyan sok ötletet merítettem tőle! Köszönöm!
Szarvasmici, az örök szerelem. Azok a csodák amik ott születnek, hmmmmmmmmmmmmm!
Limara, mert annyi finomságot készítettem már el a leírásai alapján. Neked is köszönöm!

Cinella

2009. november 8., vasárnap

:-(

Így jár a kezdő, amatőr varrólányka. Ma nekiálltam, hogy megvarrom a zsákokat. Egyet elkészítettem teljesen, hogy lássam/lássuk, hogy milyen is lesz. Ezek után nekiláttam, hogy első körben beszegem az anyagokat. Annó anyutól láttam, hogy nem kell mindíg elvágni a cérnát és újra kezdeni a következő darabnál, hanem lehet egymás után. Na én ezt csináltam, és sajna a cérna nem lett elég. Konkrétan elfogyott. :-( Mivel ugye én egy abszolute kezdő vagyok, meg aztán fogalmam sincs, hogy mennyit vesz fel egy ilyen dolog, így nem is gondoskodtam utánpótlásról. Most aztán itt ülök cérnátlanul, szomorúan. Pedig annyira, de annyira meg akartam csinálni ma a zsákocskákat, hogy egész éjjel álmomban ezeket varrtam. Mondjuk akkor sem sikerült befejezni. Lehet, hogy ez volt az oka???? Azért mutatok egy képet az egyetlen elkészült darabról.
Cinella

2009. november 7., szombat

Adventi zsákok

A héten megvettem a Praktika magazint a keresztszemes melléklet miatt, és ott találtam egy leírást az adventi zsákocskákról. Rögtön be is szereztem némi karácsonyi anyagot. Ma délután kiszabtam 48 db zsáknak valót, holnap pedig megvarrom őket. Nem vagyok ám ennyire körülményes, hogy 1 nap alatt ne sikerüljön, legalábbis remélem. Az ok az, hogy vendégeink voltak, így a délelöttöt a konyhában töltöttem, és csak 5 óra után tudtam nekilátni, pedig már nagyon be voltam zsongva. :-) Most van egy nagy kupac zsáknakvalóm. Nekem egyébként nagyon tetszik az anyag. Tört fehér alapon piros, bordó, fehér és arany minták vannak. Ja és azt csak itthon vettem észre, hogy az arany része szépen csillog ám!
Cinella

2009. november 6., péntek

Foltvarró kiállítás

Ma elcsábítottam anyukámat, és elmentünk a Várba megrendezett Foltvarró kiállításra. Nagyon sok gyönyörűséget láttunk. Voltak olyanok amit egészen közelről, majdhogynem centiről centire vizsgáltunk át. A kedvenceimet lefényképeztem, és megmutatom nektek is. Voltak olyanok is, amelyek nekünk nem tetszettek. Ettől függetlenül azok is szépek és igényesek voltak, csak nem a mi világunk. Én művészetek terén inkább konzervatív vagyok. A festészetben is nálam Munkácsy az igazi. Ezzel szemben Picassot viszont nem értem. Na itt is voltak "Munkácsyk" és "Picassok".
Betévedtünk oda is ahol mindenfélét árultak, főleg anyagokat. Sajnos erre (vagy nem sajnos?) anyagilag nem készültünk, de azért kaptam anyutól egy orsótartó dobozt. Itthon gyorsan bele is pakoltam. :-)
Remélem jövőre is lesz ilyen kiállítás, és akkor már lesz egykis gyakorlatom nekem is.
Fényképezni lehetett, ha valaki felismeri az alkotását, de nem szeretné, ha itt látható lenne, szóljon és leveszem!
Cinella

2009. november 1., vasárnap

Tutanhamon 2.

Az én drága férjem valamelyik nap megszólt, hogy mostanság nem nagyon hímzek. Ezért kezdtem bele Tutanhamon fáraó hímzésébe. Sikerült jól belehúznom a dologba, mert jelenleg itt tartok. Hétköznap nincs sok időm a hímzésre, ezért most kihasználtam az időt. Mivel ma még főznöm sem kellett, mert anyu áthívott minket ebédelni, ezért rengeteget haladtam. :-)

Cinella

2009. október 30., péntek

Tutanhamon

Elkezdtem a nyáron beszerzett Tutanhamon fáraót, ami Szilveszternek készül. Rajong ugyanis az egyiptomi kultúráért, a piramisokért.
Még nem tudjuk, hogy mi lesz belőle. Lehet, hogy párna, kép, vagy teljesen más. Gondolom mire elkészül, ezt is kitaláljuk. Remélhetőleg. ;-)
Tervezem, hogy beszerezzem Nofertitit is.
Cinella

2009. október 26., hétfő

Hungarian Exchange Macis játék

Ma becsomagoltam, holnap postára adom a macis játékra készített ajándékaimat. Van benne egy szalvétatechnikával készült kép, egy macis szappan, egy (szerintem) csodaszép fonál, és 2 db meglepetés. Kíváncsi leszek, hogy mit fog szólni hozzájuk az akihez repül!
Cinella

2009. október 25., vasárnap

Hobbisarok :-)

Az úgy kezdődött, hogy anyu meglepett egy varrógéppel. Ezek után elszabadult itthon a fantáziánk! Ha már van egy szép gép, akkor legyen hol dolgoznom vele, ezért kell nekem egy saját asztal, meg polc, meg szekrény, meg...... Az én drága párocskám rögtön nekiállt kombinálni, méricskélni, tervezgetni, így született meg az én sarkom. Ez az ajtó háta mögött van, egyetlen szépséghibája, hogy természetes fényt nem nagyon kap, mert a szoba másik felében lakozik. Na jó, azért szerencsém van, mert a nagyszobán nálunk nem egy szimpla ablak van, hanem egy kétszárnyú erkélyajtó, Szóval azért fényt kapok, ha süt a nap. Ez ugye most, hogy lassan kezdődik a tél nem sűrűn lesz. :-( Fájlalom is nagyon a dolgot, mert én napimádó vagyok, és telente ezért kissé magambazuhanok.
Szerdára elkészült az asztal, de csak szombaton hoztuk el, mert akkor voltunk itthon. Na ez a művelet sem volt túl egyszerű, mert ugye mi autó nélküli család vagyunk, ezért gyalogosan-mondhatni a hátunkon-hoztuk el. Este egyikünket sem kellett altatni, cserébe mára olyan izomlázunk volt, hogy alig bírtunk mozogni. Pedig a neheze még hátra volt. A RÁMOLÁS! Hát nem egyszerű ez nálunk, mert mindketten nagy gyűjtögetők vagyunk. Olyan dolgok kerültek elő, hogy csak kamilláztunk. A képeken az én kis sarokom látható, meg persze a varrógépem, hiszen itt fogok dolgozni. A képen látható rend csak itt lelhető fel, a lakás többi pontján olyan rumli van, mintha a Katrina hurrikán járt volna körbe. Ja és nem csak a mi szobánk ilyen, hanem Szilveszteré is, mivel hozzá került át ebből a sarokból a könyvespolc. A könyvek viszont még az emeletes ágy alsó ágyán vannak, aminek csak szegény Hópihe nem örül, mert Ő szokott ott aludni. Szegénykém éppen csak be tudja vackolni magát a könyvek, és más egyéb közé, ezért kicsit összepakoltunk ott is. A végleges rend kialakítása Karcsira fog várni, mert Ő lesz itthon a gyerekekkel az őszi szünetben, meg aztán, én hiába pakolok, úgyis átrámol utánam.
Cinella

2009. október 17., szombat

Ajándék!

Cintia ma születésnapi partira hivatalos. Osztálytársai (iker kislányok) hívták meg. Ezért egy kicsit bajban voltam, hogy mit is adhatnék nekik. Kitaláltam, hogy részben közösen kapnak ajándékot. Régebben sokat foglalkoztam a szalvétatechnikával, ezért erre esett a választásom. Vettem egy szép nagy ékszeres ládikát, melyben tükör is van, és kivehető dobozkiái. Szépen lefestettem, és kidiszítettem szalvétával. Mivel lánykákról van szó, ezért azt a ragasztót használtam amiben csillám is van, így szépen csillogott a dobozka. Kaptak a lányok még csattot, hajgumit, és hogy ne legyen olyan snasz, ezért organzából varrtam egy-egy kis szütyőcskét, amit csillogós virágok is díszítenek, anyagon belül. A zsákocskák azért fontosak számomra, mert most varrtam másodszor, meg azért is, mert egy kész zsák volt amiről elkészítettem. Magam jöttem rá, hogy hogyan is csináljam. Tök egyszerűnek nézett ki, mégis megkínlódtam vele. Viszont a végére egészen belejöttem.
A lányok örültek az ajándéknak, mert láttam amikor kicsomagolták, majd még hallottam, hogy körbeújságolják, hogy "Cini anyukája csinálta". Ez olyan nagy öröm, ezért megérte!
Cinella

Free rr Krisz85 kendője

Ismét elkészültem egy rr-es kendővel. Most Krisz kannáját hímeztem. Nekem nagyon tetszik! Már az anyag is lenyűgözött, amikor megkaptam, de a rajta lévő két kanna is szépen mutatott rajtuk. Most az egyikre rákerült az enyém is, és szerintem jól néz ki! Remélem a tulajnak is tetszeni fog. Egyetlen gondom volt vele, hogy a terítőt be kellett "kockáznom" a kontúrozással. Na de kit érdelek, ha a végeredmény csudaszép!!!! 


Cinella

2009. október 11., vasárnap

Ajándék!

Végre elkészültem az Öcsémnek és feleségének szánt ajándékommal. (mintáért köszönet Csibének) Igazság szerint a hímzés részével, már régóta készen vagyok, és a keretet is megvettem már, de tegnap volt annak napja, hogy kipróbáltam a születésnapi ajándékom. Anyukámntól megkaptam a varrógépem. Szóval tegnap délután leültünk és varrtunk egy kicsit. Na nem vagyok valami ügyes, erre rá kellett jönnöm. Megélhetésem egyenlőre erre nem alapozhatom. :-( Eleinte még egyenesen sem tudtam varrni, de végül belejöttem. Szegény Anyu mindíg kérdezgett, hogy segítsek, megcsináljam. Mivel makacs ember vagyok, meg a hibáimból tanulok, ezért nem engedtem, és én csináltam meg! Annyira belejöttünk Anyuval a varrásba, hogy csináltunk egy szoknyát Cintiának. Még nincs teljesen kész, mert gumit kell vennem a derekára. Cinusnak nagyon tetszik, néptáncon fogja használni.



Cinella

2009. szeptember 28., hétfő

JJ Herbs rr Ityamom kendője

Ismét befejeztem egy rr-t. Bár a terítő már nálam volt egy ideje, nem tudtam a nyári melegben elkezdeni, mert olyan nagy, hogy beterített. Már az sem volt egyszerű, amikor leültem és elhelyeztem magam körül az kisebb tortúra volt. Éppen ezért csak akkor tudtam leülni hímezni, amikor a gyerekek már lefeküdtek, mert 2 percenként kihámozni magam és vissza az kissé macerás lett volna. A lényeg, hogy készen vagyok vele.
Cinella

2009. szeptember 16., szerda

Ismeri valaki?


Varrógépet szeretnénk vásárolni, de nagyon bizonytalan vagyok. Igazság szerint én nem vagyok ennek nagy tudója. Mondhatni egyáltalán nem értek hozzá. Anyu viszont eredeti szakmáját tekintve varrónő, ezért vele voltunk ma gépeket nézni. A boltban a Janome márkát ajánlotta az eladó, és ezen belül pedig anyu pénztárcája alapján (tőle kapnám szülinapomra) a 2041 Harmony-t néztük ki. Szerinte sok minden rajta van, amire szükségem lehet. Amiben a segítségeteket kérném az, az, hogy erről a márkáról még sosem hallottam, ezért kérném a véleményeteket. Ismeri valaki? Tudtok erről a márkáról valamit? Segítségeket előre is köszönöm!
Ebben a boltban jártunk:
varrógépcentrum

Cinella

2009. szeptember 5., szombat

Free rr Panó kendője


Ismét elkészűltem a free rr következő kendőjével, Panó a JJ herbs mintáit választotta. Nekem a koriander jutott. Szeretem ezeket a mintákat nagyon jók. Könnyű, max. 3 esti hímzési időre van szükségem. Remélem a kendő gazdájának tetszeni fog a munkám, én mindenesetre nagyon nagy szeretettel készítettem Panónak. :-)


Cinella

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails

Szívesen látott kíváncsiskodóim száma: