Mi ketten egyek!

Rendszeres olvasók

2010. június 23., szerda

Kézzel készült ajándékok az árvízkárosultaknak!

A Szeretetvarázs bloggon szerveződik a gyűjtés, főleg gyerekeknek készült sk tárgyakból! Ha készíteni nem is tudsz, de a felhívást tedd ki a bloggodba!
http://szeretetvarazs.blogspot.com/
Cinella

2010. június 18., péntek

JÁTÉK NÁLAM-VELEM

Olyan sokatoknál jelentkeztem már játékra, hogy úgy éreztem itt az ideje, hogy én is indítsak egyet! Tehát játékra fel!
A nyeremény a képen látható könyv, illetve egy általam készített meglepetés lesz. Remélem lesz pár jelentkező. Határidő 2010. július 8. Azért ezt az időpontot választottam, mert akkor lesz az utolsó vizsgám a mérlegképes tanfolyamon, és remélem aznap már kezemben lesz a bizonyítványom is. Így szeretném az örömömet megosztani veletek is. {tudom nem iszunk előre a maci bundájára, de így gyűjtök pozitív energiát :-) }
Szabályok a szokásosak:
1, Kérlek hagyj itt egy bejegyzést, amivel már jelentkeztél is!
2, Tedd ki a képet az ide vezető linkkel a bloggodba!
Sorsolás július 9.-én lesz. A nyertest Cintia fogja kihúzni, közjegyző pedig Sziszi lesz. Én pedig bizonyító erejű képeket fogok készíteni.

Köszönöm a részvételt előre is!
Nagyon izgulok ám, mert ez az első játék amit hirdetek!
Cinella

2010. június 14., hétfő

Na mi van nekem!!!?! (2)

Az én drága férjemtől kaptam, csak úgy. Kb 1-1,5 évvel ezelőtt nézegettem sokat ezt a lámpát. Persze tisztában voltam vele, hogy nem lehet az enyém. Most viszont meglepett a párom. Ma hozta el a postáról, és rakta nekem össze. Azonkívül, hogy szép, nagyítós, és mintatartóval is rendelkezik van még egy erőssége, mégpedig azt, hogy daylight izzóval van ellátva. Ennek az a lényege, hogy a természetes fényhez van legközelebb a színmélysége, ezért nem torzítja el színeket. Este jól ki is próbálom és hímezni fogok alatta! :-)
Ez még nem a végleges helye, de oda még soká fog kerülni, mert ahhoz az egész szobát át akarjuk rendezni.
Cinella

2010. június 13., vasárnap

Ajándéklánc

Jelentkeztem Latinka ajándékláncos játékára, ahol Elzának készítettem és küldtem el a meglepit. Már meg is kapta és a visszajelzése szerint tetszett is neki amit kapott. Igyekeztem nagyon, hogy ne csupa olyasmit küldjek ami inább az én színvilágom. Részben sikerült is. Készült egy kis dobozka szalvétatechnikával ,egy neszeszer, és egy ajándék zacsi, amit xszemes képpel díszítettem. az sk ajándékok melett volt még a csomagban egérkés csoki, capuccino (milka csoki ízű), és Cintia küldött még a csillogós, kék színjátszós díszkavics gyűjteményéből pár darabot.
Cinella

2010. május 31., hétfő

Na mi van nekem?!?!!!

Még a múlt héten rendeltem, de ma hozták a munka helyemre. Tábla, vonalzó, kőrkés (+csere penge), és jelölő filc. Úgy örültem neki, alig vártam, hogy hazaérjek és kipróbálhassam.Azóta felszeleteltem némi papírt, de kipróbáltam már anyagon is. Viszont lenne két kérdésem
1, A jelölő filc szerintetek illanós, vagy kimosható? A feliratból nem derült ki. :-(
2, A vonalzóról ugye le kell húzni a papírt, hogy áttetsző legyen? Szerintem igen, mert a számok így fordítva vannak. Viszont eddig nem sikerült sehol elkezdenem leszedni azt az öntapadós papírt. Szerintetek?

Jaj, alig várom, hogy kipróbálhassam, és végre szép derékszögű foltokat tudjak kiszabni. :-)
Cinella

2010. május 25., kedd

Ismét egy folt

Ezt ma délután alkottam miután hazajöttem a munkából. Gondoltam keresek a könyven (200 blokk foltvarráshoz) egy könnyebb mintát. Bár ott az volt írva, hogy könnyű a nehézségi foka, szerintem azért ez sem volt egyszerű.Még nem tudom, hogy mi is lesz belőle. A virágos keretet már én találtam ki hozzá, az nem része a blokknak, melynek neve:Nelson győzelme.
Cinella

2010. május 23., vasárnap

Foltvarott párna

Elkészültem életem első igazi foltvarrot művével. Én eléggé kritikus vagyok magammal szemben, így tudom, hogy nem a legszebb munka, és bőven van mit tanulnom. Mondjuk elsőre választhattam volna valamivel könnyebb blokkot. Erre varrás közben jöttem rá. Ha valaki nekem ezek után azt mondja, hogy foltvarrni könnyű, azt keresztben bekepom. Ehhez igen jó térlátásra, kereatív gondolkozásra, szuper kézügyességre, és nem utolsó sorban rengeteg türelemre van szükség! Azért én nem adom fel, tovább próbálkozom! Legközelebb valami könnyebbet keresek. :-)
Cinella

2010. május 16., vasárnap

Varrtam és egyéb kreativkodás

Úgy döntöttem, hogy egy kicsit pihenek a hétvégén és most nem tanulok. Írásbeli házim sem volt, ezért tudtam vigéckedni. :-) Kihasználva a lazaságot varrtam, és befejeztem egy régebben elkezdett xszemses alkotásomat. Van még pár amin már alig hiányzik egy-két szem, igyekszem azokat is befejezni minél előbb.
Tehát készült két neszeszer, a lilát már le is nyúlta Cinusom, a másikat ajándékba készítettem.

A másik pedig a tündérkés árnyképem, amit én kicsit átvariáltam. Nem szeretem a fekete színt, ezért ciklámen lett az alapja, a szárnya pedig fehér helyett csillámlós. Így mégis csak jobban hasonlít egy szárnyra!

Végül, de nem utolsó sorban Cinus egyik alkotása. Annyira, de annyira csodálom a kerativitását, a képzeletét, és azt, hogy amit kitalál, azt képes megvalósítani is. Ez a béka wc papír gurigából készült, a nyelve pedig beföttesgumi.Kezd bennem egyre jobban élni az az elhatározás, hogy neki olyan suliba kell majd továbbtanulnia, ahol ki tudja hozni magából ezeket a kreatív álmokat!
Cinella

2010. május 3., hétfő

Anyák napja

Ezeket a kis apróságokat készítettem Anyukámnak és Nagyikámnak anyák napjára. Sajnos az időm mostanában nagyon kevés arra, amit igazán élveznék. A hétvégém megint az intenzív tanulás jegyében telt, ugyanis ma voltam vizsgázni. Szerencsére nagyon jól sikerült. Számvitel szóbelin voltam és 5-öst kaptam. :-)
Ja és egy kép a folyamatosan termő balkonepremről. A kép lényege tulajdonképpen a középen látható vízcsepp. Ugyanis tanulok ám olyasmit is, amit élvezek, ilyen a digitális fotózás. A látásmódom nagyon megváltozott, amióta ezzel is foglalkozom. Észreveszek apróságokat, szépségeket, amik mellett régebben elmentem volna.
Cinella

2010. április 24., szombat

Patchwork terítő

Varrószakkörös projekt keretében készítettem el két tétel tanulása között. Muszáj vagyok idönként pihentetni a kis szürkeállományom (Poirot után szabadon), és mi kapcsoja ki a hozzám hasonlókat, mint egy kis alkotás. Milyen messze van a számvitel a kreatívkodástól, és mégis milyen sokan vagyunk akik hétköznap pénzügyesként, könyvelőként dolgozunk, de a szabadidőnkben mindenféle szépséget alkotunk. Na jól eltértem a lényegtől. Szóval a hímzett ki szívemet varrtam össze ezekkel a csudaszép anyagokkal. Varrás terén még mindég van mit tanulnom. Sajnos csak amikor már összevarrtam a blokkokat vettem észre, hogy a mályvásból az egyik csíkot rosszul illesztettem bele. Ja és azok a csíkok is zavarnak, amik az anyagban vannak. Sajnos az attól van, hogy sokáig pihentek a dobozva összehajtva. Hiába vasaltam ki varrás előtt, meg amikor a hajtásokat vasaltam, azok ott maradtak. Remélem, hogy mosás, vasalás után szép lesz.

Cinella

2010. április 20., kedd

Variációk egy témára

Már készülődöm az anyák napjára. Ezeket a szívecskéket néhány óra alatt megcsináltam. Még nem teljesen tisztult le bennem, hogy hogyan is fog kinézni, és mit is akarok belőlük csinálni. Egy biztos ajándék lesz Anyukámnak, Nagymamámnak. Nagyon szépek lettek a melírozott fonalakkal, van belőlük jó pár szín, így biztosan lesz még pár szívem. :-) Ha van ötletek, Ti mit csinálnátok belőlük, szívesen veszem.
Cinella

2010. április 10., szombat

Free RR Judit

Ismét elkészültem a free rr legújabb darabjával. Most Judit bocikáját hímeztem. Gyorsan ment, és nagyon helyes kis farm lesz, amikor elkészül. Kicsit rendhagyóan én más színű lufikat hímeztem a bocik fölé, de így legalább Judit tudni fogja, hogy melyik boci az én művem :-)
Cinella

2010. április 8., csütörtök

PIF-re jelentkeztem!

Már nagyon régóta érik bennem a gondolat, hogy jelentkezek egyikőtöknél PIF játékra. Eddig a tanulás miatt nem igazán volt hozzá bátorságom. Most, hogy a számomra legnehezebb részén túl vagyok, felbátorodtam. Még ugyan hátravan 4 vizsga, de már látom az alagút végét. Szóval vettem egy mély levegőt és jelentkeztem Csibénél. Így hát most már nincs más hátra, mint, hogy várjam azon bátor kreatívos társaimat, akik szeretnének tőlem ajándékot kapni! Szám szerint 3 főt. Ha úgy érzed feltétlenül szükséged van egy általam készített valamire ne habozz, írj egy kommentet. Az ajándékok készülhetnek varrással, hímzéssel, szalvétatechnikával. Még az is lehet, hogy időközben kitanulok még má technikákat is.
Ha már jelentkeztél az lenne a további feladat, hogy tedd ki a kis képet a bloggodra, és hívj meg Te is 3 embert, akiknek 365 napon belül küldesz majd ajándékot.
Játékra fel!
Cinella

2010. április 3., szombat

Boldog Húsvéti Ünnepeket!

Ezek a tojások a varrószakkörös projekt keretében készültek. Már vártam, hogy tudjak alkotni, nagyon hiányzott. Sajnos rá kellett jönnöm, hogy még messze van a kezem teljes gyógyulása (megint nagyon fáj a csulkóm). Ettől függetlenül vannak még terveim. Egy ajtóra való koszorú, és sok-sok kis csibécske.

Cinella

2010. március 30., kedd

Free RR Kismolly

Elkészültem a free rr-em következő darabjával. Mollynak hímeztem egy rózsát. Nagyon szeretem csinálni, igazán könnyű volt, és mégis egy csodaszép virág lett a végeredmény. Nem mellesleg nem kellett kontúrozni. Az anyag is szuper! Sajnos az elkészülését több dolog is lassította. Eleinte azért haladtam lassan, mert a vizsgára készültem. Ilyenkor amikor már nem éreztem az agyam helyét leültem böködni egy kicsit. Sajnos a másik lassítóm rosszabb volt. Ez az inhüvelygyula, illetve a gipsz. Ma már egészen jól van a kezem, használ a saját terápiám. :-)
Remélem Mollynak is tetszeni fog a végeredmény. Nekem tetszik!
Cinella

2010. március 29., hétfő

Vendégségben voltunk!

Tegnap vendégségben voltunk Ritánál. Már régebben megbeszéltünk, hogy találkozunk, ennek az előzménye az volt, hogy megláttam a bloggján egy csodaszép táskát. E-mail-ben megkérdeztem, hogy varrna-e nekem is egy olyat, és Ő igent mondott. Viszont nem pénzt kért, hanem cserébe varrós dolgokat, mint cérna, anyag, gomb zippek. Én nagy örömmel belevetettem magam ezek beszerzésébe, mert tudtam, hogy szép táskám lesz cserébe érte. Ezt a cserét bonyolítottuk le egy családlátogatással összekötve tegnap délután. A táskához még egy szép papírzsepi tartót is kaptam ajándékba. Még ott átpakoltam az új gyönyörűségembe, és azóta is büszkén feszítek az utcán. Ilyen táska tuti nem sétál szembe velem! :-)
Rita unokája Sofi hasonló korú és habitusú, mint az én Cintia lánykám. Jól meg is értették egymást, pedig Sofi nem beszél magyarul, Cini meg nem beszél németül. Bár Cintia a suliban második éve tanulja a nyelvet, de az azért a társalgási szinttől is messze van. Mi nagyon jól éreztük magunkat, remélem Ritáék sem csalódtak.
Cinella

2010. március 19., péntek

Hab a tortán-avagy az a bizonyos ág rántott rajtam még egyet

Túl vagyok a vizsgán, most már a tanáron múlik, hogy hány pontot ad érte. Mint lentebb írtam a kezem szombat óta nagyon fájt, és a csütörtöki 5 órás írásbeli nem segített rajta. Ezért még tegnap elmentem az orvoshoz, aki megállaította, hogy inhűvelygyulladásom van. Kaptam rá gipszet, hogy pihentessem. Ja, hogy ettől szinte elveszítettem az önnálóságom, kit érdekel?!?! Most itthon leszek egy hétig, és semmit sem tudok csinálni, csak ülök és nézek kifelé a fejemből. Tök jó, még csak 1 napja vagyok gipszbe, de már most készen vagyok a kiszolgáltatottságtól. Viszont rájöttem, hogy nem is olyan ügyetlen a bal kezem. :-)
Pedig mennyire vártam már, hogy túl legyek a vizsgámon és belevethessem magam a kreatívkodásba. Itt a húsvét a nyakunkon, jövő héten lesz a nagyikám 90. születésnapja, és nagy családi összejövetelt szerveztem, erre sem tudok úgy készülni ahogy akartam. Nézzük a jó oldalát, lesz időm olvasni.
Cinella

2010. március 16., kedd

Szegény ember lányát még az ág is húzza

Nem elég, hogy csütörtökön számvitel írásbeli vizsgán fogok részt venni, brrrrrrr, de még a kezem sem tudom használni. Az úgy történt, hogy szombaton délelőtt egy rossz mozdulat miatt a jobb kezemmel nem tudok fogni. A csuklóm, és az alkarom szépen meg is dagadt, és kőkemény lett. Elkezdtem Fastum géllel kezelgetni magam. szombaton és vasárnap a ceruzát se tudtam megtartani, így maradt a szóbeli felkészülés. Hétfőn már legalább tudtam írni egy kicsit. Ma pedig már befásliztam, mert muszáj készülnöm a vizsgára. Próbálom kímélni a kezem, mert a dolgozat 5 órás lesz. Legalább akkor bírjam végig.

A hétvégén semmilyen házimunkát nem tudtam elvégezni, most itt áll a vasalni való hegyekben. Főzni meg úgy főztem, hogy diktáltam Karcsinak mit csináljon. Ja és takarítani is Ő takarított. Ezt a kis rövid bejegyzést is már 45 perce írom, mert meg-meg állok. :-(


Cinella

2010. március 12., péntek

Napsütést kaptam!

Díjat kaptam Adritól.
Remélem ez a gyönyörű narancssárga gerbera végre meghozza a tavaszt!

A következő a teendőm:
1, Megköszönni! :-)
2, Belinkelni.
3, Továbbadni 5 embernek. Na ezzel problémáim vannak, mert már jó sok helyen járt, de azért megpróbálom.

Csibe
Szegedilány
Szarvasmici
Rita
Dóri

Cinella

2010. február 27., szombat

Alkottam!

Varrószakkör második projektje. Hát rá kellett jönnöm, hogy nem vagyok született varrónő. Sajnos eléggé vizuális alkat vagyok, és ha nem mutatják meg előttem, akkor nagyon nehezem fogom a dolgokat.  :-( Az úgy kezdődött, hogy először fordítva varrtam bele a zippet, és mivel jó apró öltéssel csináltam alig bírtam kibontani. Majd komoly logikai művelet következett részemről, hogy a zipp második felét is be tudjam varrni, de sikerült! Ezután úgy gondoltam most már minden rendben, de nem. Rossz felét varrtam össze a bugyinak, így a bélés most csak félig van megvarrva, mert belül ugye nem lehet láthatatlan öltéssel varrni. Szóval így jártam. Cintiának viszont nagyon tetszik, lefényképezni is alig tudtam, mert már vitte is. Közben kitalálta, hogy a macijának varrjak majd egy rendes bugyit.
Díszítést direkt nem tettem rá (függetlenül attól, hogy jól elszúrtam), mert egy táskát is varrunk a szakkőrben, ami szintén ebből az anyagból lesz majd, így lesz egy kollekcióm. Amit majd Anyukámnak fogok adni anyák napjára. Persze nem ezt a neszit, hanem egy olyat, amit sikerül jól megvarrnom! Ő nagyon szereti ezeket, a színeket. Remélem örülni fog majd neki.


Cinella

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails

Szívesen látott kíváncsiskodóim száma: