Mi ketten egyek!

Rendszeres olvasók

2011. május 11., szerda

Csak természetesen....

... a fránya vérszívó szúnyogok ellen!!!!!

Muskátli


A szúnyogok ki nem állhatják a muskátli illatát. Abban az esetben tehát, ha szeretsz például nyitott ablaknál aludni – és nem tudsz vagy nem akarsz szúnyoghálót felszerelni –, vagy épp nyugton szeretnél üldögélni a teraszodon, helyezz el a párkányon, balkonon néhány muskátlis ládát, ez nem csupán a szúnyogokat tartja távol, de még mutatós is.



Citrusfélék

A savanykás, citrusos aromákat a szúnyogok szintén nem szeretik: elriasztja őket gyakorlatilag minden, ami ilyen illatot áraszt. Hatékony módszer, ha citrusos illóolajokat párologtatsz a lakásban. Ha ennél tartósabb megoldást keresel, szerezz be néhány tő citronellát és helyezd el az ablakban vagy az erkélyen: a növény leveleinek intenzív citromillata elűzi a vérszívókat.

Szegfűszeg

A szúnyogok irtóznak a szegfűszeg karakteres illatától is. A védekezéshez használhatsz szegfűszegolajat, de akár egész vagy őrölt szegfűszeget is. Utóbbit csomagold aromatasakokba – vagy egyszerű gézbe –, és helyezz el a csomagocskákból egyet-kettőt minden helyiségben.

Fűszerkert

A fűszerkert kiváló „kettő az egyben” megoldás, hiszen nem csupán a sütés-főzéshez állnak rendelkezésedre mindig friss fűszerek, de a szúnyogokat is távol tartja. A vérszívók különösen utálják ugyanis a rozmaring, a bazsalikom, a menta, a citromfű, az oregánó és a babér illatát.

Teafaolaj

A teafaolaj az egyik legsokoldalúbb természetes gyógyhatású kivonat, mely alkalmazható többek között gyulladások, fertőzések és fájdalom enyhítésére, az immunrendszer erősítésére, fertőtlenítésre, mindemellett pedig még a szúnyogok ellen is beválik. A vérszívók elriasztásához cseppents belőle az aromamécsesbe, párologtatóba, vagy ha ilyened épp nincs, az ágyneműre! Abban az esetben pedig, ha már megcsípett a szúnyog, dörzsöld be a csípést a teafaolajjal: enyhíti a viszketést és gyorsítja a gyógyulást.

B1-vitamin

Ha nem csupán otthon szeretnéd megóvni magad a szúnyogok támadásaitól, hanem „magaddal vinnéd" a védelmet mindenhová, a szúnyogszezon idején szedj naponta egy B1-vitamin-tablettát: ennek hatására a bőröd olyan – emberi orral nem érzékelhető – szagot fog kibocsátani, mely a szúnyogok számára taszító.

Vaníliaolaj

A szúnyog az egyetlen olyan rovar, amelyik utálja a vaníliát. A védekezéshez masszírozz a „parfümpontokba” – tehát a füled mögé, a könyök- és térdhajlatba, a csuklód belső oldalába és a dekoltázsodba – néhány csepp natúr vaníliaolajat! (Lehetőleg bioboltból szerezd be, az utánzat nem jó!)

Krém és spray

Bőrre kenhető, vegyszermentes szúnyogriasztó krémet vagy spray-t magad is készíthetsz. Íme, két könnyen kivitelezhető recept:

• Szúnyogriasztó krém

Hozzávalók: mandulaolaj, citronellaolaj, natúr aloe vera gél

1 evőkanál aloe vera gélhez adj 2 evőkanál mandulaolajat és 25 csepp citronellaolajat! Keverd össze alaposan! Hagyd állni néhány percig, majd masszírozd be a bőrödbe!

• Szúnyogriasztó spray

Hozzávalók: citromolaj, levendulaolaj, szója- vagy mandulaolaj

Egy szórófejes flakonba engedj vizet, majd adj hozzá decinként 5 csepp citromolajat, 10 csepp levendulaolajat és 2 evőkanál mandula- vagy szójaolajat! Rázd össze, majd spricceld a testedre, ügyelve arra, hogy ne kerüljön a szemedbe!

Cikk a Nők Lapja Cafe oldalról való.


Cinella

2011. május 9., hétfő

Ajándékba adtam

Vasárnap Csepelen voltunk Cintiával, mivel néptánc fellépése volt, ami egyben verseny is. Az Ő csoportjuk a legszebb éneklésért kaptak díjat. Tény, hogy a többiek énekét nem hallottam, pedig a 3. sorban ültem.  A lényegre visszatérve: Csepelen lakik az egyik barátnőm, akivel mostanság kicsit elsodródtunk egymás mellől. Felvettem vele a kapcsolatot, és megbeszéltünk egy villámrandit. Mondanom sem kell, hogy 2 órán keresztül csak beszéltünk, és beszéltünk, és beszéltünk. Észre sem vettük, hogy eltelt az idő. Remélem sűrűbben is tudunk majd találkozni. Neki készítettem ezt az apróságot találkozásunk örömére.
Cinella

2011. május 6., péntek

Variációk egy témára

Ezt a helyes mintát egy készletben Csibétől kaptam a PIF játék keretében. A múlt hétvégén nem volt mit hímezzek, így nekiálltam, és amennyire féltem tőle, annyira gyorsan haladtam vele. Ennek örömére megcsináltam még 3x csak más színben. Jaj, nekem annyira tetszik.
El is határoztam, hogy ajándék lesz belőlük. Éppen ezért játékot hirdetnék. Aki szeretne kapni tőlem egy apróságot, amit ebből a mintából lesz, az jelentkezzen nálam. 2 ajándékot fogok kisorsolni egyet a kommentelők között, egyet pedig a rendszeres olvasóim között. Egy feltételem van csak! A játékot NE hirdesd meg sehol! Tehát várom a jelentkezéseket. :-) Jelentkezési határidő pedig legyen május 14. Sorsolni pedig 15.-én fogok! :-)
Cinella

2011. május 5., csütörtök

Hajrá Mici!!!!!!!

Nagyon szeretném, ha MICI elérné azt a célt, amit kitűzött maga elé. Ehhez viszont szüksége van a Mi segítségünkre is. Kérlek, hogy látogass el Szarvasmici oldalára és nézz szét Nála. Ha tetszik amit látsz (garantálom, hogy tetszeni fog!) szavazz rá  Az év Anyavállalata versenyben. Köszönöm a segítségeket! :-) Ízelítőnek egy kép a sok-sok alkotás közül.
Cinella

2011. április 23., szombat

2011. április 21., csütörtök

Kannás rr - Katharosz kendője

Pár napja már készen vagyok a kannás rr-em következő darabjával, viszont fényképezni csak tegnap tudtam. Ennek sajnos az az oka, hogy átrohant rajtunk egy "könnyed fogyókúrás" vírus. Én nyitottam a sort még vasárnap este, majd tegnap Cinus, és úgy néz ki férjúram sem ússza meg. Na, de félre a rossz dolgokkal.
A kannáknak még mindég szerelmese vagyok, és ez az anyag sem volt ellenségem. Haladós kis minta, és a végeredmény is szép lett. Remélem a kendő tulajdonosának is tetszeni fog!


Most, hogy itthon vagyok nagyüzemben nekiálltam koszorúkat gyártani. Igazából a kolléganőimnek szerettem volna húsvétra kis meglepetésnek.
 Két dologra jöttem rá míg alkottam:
 -ha nem betegszem le tuti nem lett volna időm megcsinálni a koszorúkat
 -így viszont nem fogják megkapni.
Hát ilyen az én formám. Ez a koszorú pedig a lánykámnak készült. Az Ő kérése volt, hogy ebből az anyagból legyen és csak ebből, ne pedig 3 különbözőből. Azt hiszem igaza van. :-)

Cinella

2011. április 10., vasárnap

Már nekem is van.....

... húsvéti ajtókoszorúm, és szívecskés díszem. Holnap viszem be a munkahelyemre mindet, hogy feldíszítsük az irodánkat, húsvétra. Még szeretnék csibéket, és tojásokat varrni, de azok maradnak jövő hét végére. Miért nem áll 3 napból a hétvége -minimum?!? A koszorú nagyon tetszik, és nem csak a színei miatt, bár az sem elhanyagolható. Viszont nagyon megszenvedtem vele. Mire megtömtem azokat a kis hurkácskákat azt hittem leszakad a csuklóm. A szíveket meg már régebben varrtam, csak most fejeztem be. Még nagyon kezdetlegesek, és a hibájukat is jól látom, de most nem volt sem időm, sem energiám másikat csinálni. A következő talán jobban fog sikerülni.
Kérlek mondjátok el nekem, hogy Ti hogyan csináljátok, hogy annyi mindent tudtok készíteni egy nap alatt. Nekem nagyon nem megy. Hétköznapokon meg aztán egyáltalán nincs időm semmire. Hímezni is csak este 8-tól tudok, amikor Cinus elküldtem már aludni. Szóval Ti hogy csináljátok??????

Ezt a virág alakú medvehagymás pogácsát pedig még tegnap sütöttük Cinussal. Receptet Limara oldalán találtam. Sajnos az én pogácsám egyáltalán nem lett olyan szép, mint Limaráé, és valószínűleg olyan puha sem. Anyu szerint döglött lehetett az élesztő, szerintem pedig velem van a baj. Még azért nem adom fel, hogy egyszer sikerülni fog ehető pogit sütnöm.

Cinella

2011. március 27., vasárnap

Kannás rr - Margó kendője

Elkészültem a kannás rr következő darabjával. Margó terítőjére hímeztem. Ugyanaz a kanna jutott rám, mint amit magamnak is hímeztem. Mondjuk én variáltam az utolsó pillanatban a sajátomon, ezért jutott 2x ugyanaz.
Az anyag nagyon szép, és tuti jól mutat majd, amikor elkészül, de az is biztos, hogy mi ketten nem lettünk jóban. Nagyon nehéz volt rá hímezni, pedig rámát is használtam, amit pedig nem szoktam, sőt az x-ek is egyben lettek kivarrva és nem soronként. Szóval nem lett olyan szép, mint szeretem volna, de nagyon remélem Margónak azért tetszeni fog.
Ja és nagyon fontos: látjátok az olló őrömet? Na azt a szépséget Margótól kaptam ajándékba, amikor találkoztunk és átadta az anyagát. Nekem nagyon tetszik, és még egyszer köszönöm szépen. :-)
Cinella

2011. március 24., csütörtök

Nyereményem

Tegnap megérkezett Melindától a nyeremény dobozom! Csudaszép rózsás, és élőben még szebb mint a képen! Köszönöm még egyszer! :-)

 Cinella

2011. március 5., szombat

Tiltakozás: „Védjük Meg Kamillát!”

A cikket a Natursziget oldalán találtam. Szerintem érdemes elolvasni az egészet, én most csak egy részletet másolok ide. Ha egyetértesz, akkor látogass el hozzájuk és írd alá Te is!

Úgy véljük, hogy az új szabályozásban foglaltak sértik az egészség védelmére, a gyógyulás módjának, eszközeinek szabad megválasztására vonatkozó, alapvető emberi és állampolgári jogainkat. Nézetünk szerint ezek a jogszabályok ellentétesek az ENSZ Egészségügyi Világszervezete (WHO) Pekingben 2008. november 8-án tartott, a hagyományos orvoslásról szóló kongresszusának résztvevői által elfogadott nyilatkozattal is, amely elismerte „a hagyományos orvoslást mint az elsődleges egészségmegőrzés egyik formáját”, és leszögezte: „A hagyományos orvoslás tudományát, az eljárásokat és gyógymódokat tiszteletben kell tartani, meg kell őrizni, támogatni kell...”

Tiltakozunk, amiért az évszázadok, esetleg évezredek óta ismert, bevált és részletesen kutatott, a szakirodalomban ismertetett gyógynövényekről, illetve az azokat tartalmazó készítményekről ismét be kellene bizonyítani azok ártalmatlan voltát, és amiért ezekhez a jövőben egyáltalán nem vagy csak igen nehezen férhetünk hozzá. Tiltakozunk az ellen is, hogy a szabályozás a „növényi gyógyszer” kategória felállításával, azonos minősítési eljárású besorolásával a gyógyszerekével azonos módon ítéli meg a gyógynövényeket és a gyógynövény alapú készítményeket.




Cinella

2011. február 23., szerda

Kannás rr 1.

Az xszemes oldalon már több rr-ben is részt vettem, és eddig nekem csak jó élményeim voltak. Kendőim hazaértek, és nem is kellett sokat pótolnom. Ez a mostani rr azért különleges számomra, mert én indítottam, nekem kell a csapatot összetartani, bíztatni. Remélem összevesznem senkivel nem kell az elkövetkezendő 1 év alatt, amíg körbeérnek a kendőink. Nagyon bízom a lányokban!
Íme az én első kannám. Nem mondom, hogy a kontúrokkal nem gyűlt meg a bajom, jó sok van belőlük. Viszont nagyon élveztem hímezni a mintát. Nagyon régen kinéztem már magamnak ezeket a kannákat, és most aktuális is lett. Konyhafelújítás előtt állunk, és oda lesz dísznek!
Cinella

2011. február 20., vasárnap

Ajándéklánc

Méhikének készítettem ezt a kis ajándékot. Latinka ajándéklánc játékába vettem rész már nem is tudom hanyadszorra. A visszajelzés szerint tetszett a megajándékozottnak.

Cinella

2011. február 7., hétfő

PIF Még egy hely kiadó!

Ha szeretnél egy ajándékot tőlem, akkor gyorsan jelentkezz, mert már csak 1 hely van! :-)
Ha már jelentkeztél az lenne a további feladat, hogy tedd ki a kis képet a bloggodra, és hívj meg Te is 3 embert, akiknek 365 napon belül küldesz majd ajándékot. Kalandra fel!
Cinella

2011. február 3., csütörtök

Díjat kaptam

Gzsuzsu-tól kaptam ezt a megtisztelő díjat, amivel feladataim is vannak ám!
A díjra vonatkozó szabályok:

1. Köszönd meg akitől kaptad.
Nagyon köszönöm Gzsuzsu! :-)
2. Tedd ki a logót a bloggra.
Megtörtént!
3. Linkeld be akitől kaptad.
4. Add tovább további hét bloggosnak.
Úgy látom már mindenhol járt, így én nem küldözgetném tovább, de ajánlom mindenkinek, aki bloggol, mert szebbnél szebb oldalakba futok bele! :-)
5. Linkeld be őket.
6. Hagyj náluk megjegyzést, értesítsd őket.
7. Árulj el magadról hét dolgot
Hű ha, ez nehéz lesz.
-imádom a rózsaszínt (gondolom ez egyértelmű),
-szeretek kreatívkodni, bár igazán ügyes nem vagyok,
-gyengéim a csillogós dolgok (bármi csak csillogjon),
-jelenleg intenzíven fogyózom (már van látszatja is),
-örülök, hogy a bloggommal új, és értékes embereket ismerhettem meg (remélem még lesznek újabbak is),
-fiam miatt most éppen középiskola választási mizériában szenvedek,
-nagyon, de nagyon büszke vagyok a családomra (párom és gyerekeim).

Cinella

2011. február 2., szerda

Ugye szép!

Ezt a rózsacsokrot az én drága férjemtől kaptam, akivel ma 9 éve házasodtunk össze. Bár a képen nem látszik, de 9 szál vörös rózsából köttette nekem. Elém jött a munkahelyemhez, majd elvitt vacsorázni. Nagyon szép esténk volt! Köszönöm Drágám, nagyon szeretlek! :-)
Cinella

2011. január 27., csütörtök

Ajándék lesz

Anyu kért meg, hogy hímezzek valamit, amit ajándékként odaadhat egy kedves ismerősének. A mintát rám bízta, és én a Keresztszemes magazinból választottam ezt a fácskát. Remélem a megajándékozottnak tetszik majd. Még keretezni kell, és már mehet is az új gazdájához.
Sajnos a kép minősége nem a legjobb, mert telefonnal készült. A fényképezőgépem még mindég nem jutott el a szerelőhöz.
Cinella

2011. január 18., kedd

Keresek egy könyvet!

Karcsi beiratkozott egy túravezető tanfolyamra, és ott tankönyvként ajánlottak egy könyvet.  Ezt szeretném megszerezni.
Halász Miklós: Tereptan és térképismeret.
Elég régi kiadású a könyv, és hiába keresem a neten sehol nem találom. Már antikvár oldalakon is voltam. Szívesen megvásárolnám a tulajtól, ha eladná, vagy másolás után visszaküldeném!
Köszönöm a segítségeket előre is!
Kép antikvárium.hu oldalról van.
Cinella

2011. január 17., hétfő

Taxis

Ezt muszáj megosztanom Veletek!
A nap megkoronázása pedig a taxis volt akivel hazajöttünk! Komolyan ez már több mint vicc volt. Elöszőr is azért morgott, mert a diszpécser nem mondta neki, hogy fix áras, de őt ez nem zavarja. Ezt kb 5x eldünnyögte az orra alatt. Majd közölte, hogy lehet ki fog fogyni a benzinje, de nem gond van nála egy 5 l-es kanna benzinnel. Na az Árpád hídon már éppen csak átgurult. Az egyi buszmegállóban félreállt, kiszállt és elkezdte töltögetni a kis kannácskáját. Ezek után úgy szállt be a kocsiba, hogy "basszus nem is volt kifogyva, mert járt a motor" na itt kicsit elpukkant az agyam, ugyanis tudjuk járó motorral nem tankolunk mivel balesetveszélyes, és ugye ott volt a gyerek is. Nem szóltam, mert Cinust nem akartam felidegesíteni, sajnos eléggé pánikolós. Karcsinak még párszor előadta, hogy nem is kellett volna kannácskáját használnia. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ. Lényeg, hogy épségben hazaértünk. Az volt az ember szerencséje, hogy nagyon fáradtak voltunk, mert bizony szívem szerint betelefonáltam volna a központba a sztorit elmesélni. Ugyanis szerintem a taxis társaságot járatják le az ilyenek, meg a taxisokat! Amúgy meg megállapítottuk Karcsival, hogy mi vonzzuk a hülye taxisokat! :-(

A nap többi részéről itt olvashattok.



Cinella

2011. január 12., szerda

Ajándékok

érkeztek tegnap. A csomagolásuk kissé viseletes volt, de úgy láttam, kibontva nem voltak. Itt szeretném megköszönni Grétinek, és Marcsinak a sok-sok szépséget amit Tőlük kaptam. Ezek a csomagok még Tiffany-Andi karácsonyi játékából valók.
Sajnos fényképezni még mindég nem tudok, de ha minden jól megy pénteken viszem szervizbe a drágát.

Szeretném még elmondani, hogy az én "párjaim" sajnos még nem kaptak semmit, pedig még karácsony előtt feladtam mindhárom csomagot. Andival már több levél váltáson túl vagyunk ebben az ügyben és arra a szomorú következtetésre jutottunk, hogy azok a csomagok már sosem fognak előkerülni. Így aztán ismét nekiálltam elkészíteni az ajándéknak szánt dolgokat. Amint elkészültek mennek a postára, de most már ajánlottan, hogy az élet útjukat követni tudjam. Remélem ezek már célba fognak érni. Bocsánat Lányok, nem így szerettem volna!

Cinella

2011. január 1., szombat

2010 munkái

Csak egy gyors kis bejegyzés. Készítettem egy kis összeállítást néhány munkámról amit 2010-ben csináltam. Nem mindegyik van itt. Mondjuk az év utolsó időszakában nem nagyon készítettem semmit, remélem a 2011-es évem termékenyebb lesz. Pár dologról viszont fényképet nem tudtam csinálni, mert a fényképezőgépem bemondta az unalmast.

B.Ú.É.K Minden kedves olvasómnak!

Cinella

2010. december 9., csütörtök

Ajándékok érkeztek!

Tegnap két ajándékot is kaptam Tiffany-Andi karácsonyi pályázatával kapcsolatban!
Az egyiket Rozanditól. Ebben volt egy gyöngy angyalka, egy xszemes dísz, egy melírozott fonál, meg egy szívecske (remélem nem hagytam ki semmit) Köszönöm, nagyon tetszenek. Lányommal megszavaztuk, hogy a karácsonyfánkat fogják díszíteni a szépségek.
A másikat Ilditől. Ő küldött egy tiffany harangot egy kis csingilingivel az alján. Tegnap fiammal voltunk a postán a csomagért, mert a postaládába nem fért bele. Mikor odaadták hallottuk, hogy csilingel. Egész úton hazafelé azt találgattuk mi lehet benne. Ildi Neked is köszönöm, ez is tetszik nagyon! Mivel van smadzagnak hely ő is a karácsonyfára fog felkerülni!

Sajnos fényképet nem tudok mutatni, mert még mindég nem jó a gépem, sőt azt sem tudom mikor lesz jó. :-(
Cinella

2010. október 30., szombat

Válságban...

voltam alkotásilag és ennek sajnos a magánéletemben van a gyökere. Az alkotni vágyásom kezd visszatérni, ezért kérek mindenkitől, akik felé elmaradásaim vannak még egy pici türelmet! A magánélet? Hát azt nem tudom..........
Cinella

2010. október 17., vasárnap

Batorbának

Elkészültem Batorba ajándékával, amit a staféta játékomon nyert tőlem. Egy párnát ajánlottam fel a játékban, amit a nyertes kedvenc színével varrok meg. A naracssárga lett a nyertes színe. Azért csak most lett készen, mert ilyenkor szép naracssárga anyagot kapni lehetetlen. Ha nem jártam legalább 10 helyen, akkor sehol. Remélem azért tetszik a végeredmény a párna leendő tulajdonosának. Már csak egy postázási címet kell kerítenem, hogy ne csak virtuálisan birtokolja, hanem fizikálisan is.
Cinella

2010. október 9., szombat

Karácsonyi SAL

Első helyzetjelentésem a haladásomról. Sajnos nem teljesen olyan lesz, amilyennek megálmodtam. Eredetileg csillogós szállal szőtt hímzővászonra szerettem volna, de kevésnek bizonyult, és ahonnan vettem nem találtam, így vettem ekrü színű 7,1-es aidát, most arra készül, 2245 Venus fonallal. A gömböket pedig csillámos DMC-vel fogom hímezni, vagyis most ez az elképzelésem, de lehet, hogy ezt is meg kell majd változtatnom. Ez ugye függ attól, hogy hogyan néz ki.
Most egy kicsit félre kell tennem, mert egyéb elfoglaltságaim, és kötelezettségeim miatt nem lesz időm rá.
Cinella

2010. október 7., csütörtök

Ajándékot kaptam....

..... Tiffany-Anditól, mert játszottam vele, és nyertem. Mégpedig ezt a csodálatosan szép mécsestartót! Még nem volt szívem meggyújtani benne a gyertyát, majd advent első vasárnapján. A virágot pedig akkor kaptam Tőle, amikor átadtam neki személyesen az Ajándéklánc keretén belül készített ajándékom. Így aztán nem csak adtam, hanem kaptam is! Andi köszönöm mindkettőt!



...... Csibétől pedig ezt a rengeteg mindent kaptam, mert jelentkeztem nála PIF játékra. Van benne egy xszemes papírzsepi tartó (rózsaszín és csillogó gyöngyök vannak rá varrva), egy mobildíszt (szintén rózsaszín és csillog), egy Pinkeep Blackwork Kit-et. Sok bloggon láttam már pinkeep-et, csodáltam őket, és én is szerettem volna egyet, de nagyon! Csibe köszönöm mindegyiket!
Cinella

2010. október 2., szombat

Stafétajáték sorsolás

Köszönöm mindenkinek, aki játszott velem. Nem volt tumultus, de így legalább nagyobb esélye volt a jelentkezőknek! :-)
A sorrend
1, Batorba
2, Lara
3,Csandi
4, Gabi Erika
5, Kera
6, Ládikó
7, Pálfalvi Zsuzsa

és a nyertes....

Itt a sorrend :

1
3
6
7
4
5
2
Timestamp : 2010/10/02 08:59:12 UTC


Batorba gratulálok! Légyszíves írd meg nekem, hogy milyen színekből szeretnéd a párnát. Mai naptól fogva 1 hónapod van rá, hogy a bloggodon meghirdesd a játékot.
Cinella

2010. szeptember 30., csütörtök

Karácsonyi SAL

Jelentkeztem én is a Karácsonyi SAL együtt hímzésre. Nagyon megtetszett a minta, amint megláttam. Már nagyjából körvonalazódott is bennem az anyag és a minta színe is. Remélem hamarosan mutathatok majd részleteket is.
Cinella

2010. szeptember 28., kedd

Holdtündér

Nagyon megszerettem a sziluett és monokróm mintákat. Olyan jól el lehet játszani a színekkel. Most a holdtündér volt soron. Ez a párja a múltkori tündérkének, amiből Cintiának készítettem párnát. Azt, hogy mi lesz ebből még nem tudom. Lehet, hogy bekereteztetem, és kiteszem a falra, de az is lehet, hogy ebből is párnahuzat lesz, de az is, hogy egy harmadik variáció lesz végül a nyerő. Az anyag egyébként csillámlós. Nekem nagyon tetszik! :-)
Cinella

2010. szeptember 23., csütörtök

Még lehet jelentkezni...

...a stafétajátékra. Ha tetszik ez a párna, és szeretnél egyet, amit a kedvenc színeidből fogok megvarrni akkor jelentkezz ITT!

Cinella

2010. szeptember 17., péntek

Elöttem az utódom!

A képen látható macit Cinus varrta egyedül. Annyit segítettem Neki, hogy a maci szabásmintáját, rá gombostűztem a plüss anyagra. Cinus körberajzolta, kivágta, majd pelenkaöltéssel körbevarrta. A lábánál szabadonhagyta, majd kifordította, és kitömte, majd összevarrta. Itt egy picit segítettem. Végül filccel rajzolt neki szemet, szájat. Majd a hidegre való tekintettel egy sálat kötöttünk a nyakára. Mikor végzett közölte, hogy imád varrni, és azonnal kabátot és sapkát is varrni akar neki. Miután megbeszéltük, hogy ezzel még várjunk, elment és azóta is Smacival (ez lett a becsületes neve) játszik. Most éppen szánkók készít neki. :-)
Cinella

Ismét díjat kaptam!

Szegusztól kaptam ezt a megtisztelő díjat ! Tudjátok Miert olyan értékes számomra? Azért mert ez más véleménye rólam! Köszönöm Szegusz , hogy rám gondoltál.
Feladat, hogy adjam tovább 5 embernek . Nos én szívem szerint mindenkinek odaadnám, akit olvasok, de a feladat , az feladat, ezért ime az én választottjaim:



Adri
Judit
Andi
Rita
Györgyi


Cinella

2010. szeptember 15., szerda

Ajándék Tiffany-Andinak

Latinka ajándék-láncos játékában Andinak készítettem ajándékot. Amikor megkérdeztem Tőle, hogy milyen színt szeret, meg mi az ami szívéhez közel áll, azt válaszolta, hogy mindegy csak xszemes legyen, mert nagyon tetszenek Neki, de nem lenne hozzá türelme. Neki is álltam a gondolkozásnak, mit is adhatnék Andinak, aki gyönyörű dolgokat készít. Végül egy biscornu-t és egy kis dobozkát csináltam. A doboz elején egy kis teáscsésze van, ami szintén xszemes. Valószínűleg Cinus ráhatására, minden a kék szín bűvöletében készült.
Ma meglátogattuk Cintiával Andit, mert kiderült igen közel lakunk egymáshoz. Így aztán személyesen adhattam át az ajándékomat.
Nem távoztunk ám üres kézzel sem. Anditól kaptam egy gyönyörűséges virágot (cserépdísz). Lefotózom és beteszem majd ide. Köszönöm!!!!!!!
Cinella

2010. szeptember 12., vasárnap

Szegusz ajándéka

Megkaptam Szegusztól az ajándékomat. Mindketten jelentkeztünk Latinkához az ajándékláncba, én Tőle kaptam, nekem pedig majd Andinak kell adnom. Az, az ajándék is készen van már, a randi is lebeszélve, de az Ő meglepetését majd csak átadás után mutatom.
Visszatérve a kapott ajándékhoz. Szegusz készített nekem egy párnát, egy "mütyitartót" (ez Cini legújabb szavajárása), és egy karkötőt. Mindhármat rózsaszínből, és mindegyik csillog. Mondanom sem kell, hogy Cinus első dolga az volt, hogy lenyúlja őket, pedig saját bevallása szerint a türkizkék a kedvenc színe! Úgy kellet visszakönyörögnöm egy fénykép erejéig. A "mütyitartó" végül pzs tartóvá lépett elő, és az iskolatáskájában fog lakni, hadd lássák az osztálytársai milyen szép van neki. A párna a szobájában csücsül, a karkötőt meg egyenlőre itthon használja, hiszen a suliban ilyesmit nem lehet.
Cinella

2010. szeptember 10., péntek

Stafétajáték!

Cseresznyevirágnál nyertem a staféta játékon egy gyönyörű kitűzőt, amit akkor fog nekem postázni, ha már én is meghirdettem a játékot. Sokat gondolkoztam azon, hogy mi is legyen a nyeremény. Végül arra az elhatározásra jutottam, hogy varrok a nyertesnek egy patchwork párnát, olyat amit legutóbb Cintia is kapott. Ja és a legfontosabb, olyan színösszeállításban fogja megkapni, amit Ő választ. Így  a nyeremény pont olyan lesz, mint amilyen az ízlése. Na mit szóltok? Van kedvetek Velem játszani?
Ezt pedig az én nyereményem:

A játékszabály a következő:
Jelentkezéseddel egyben ígéretet teszel, hogy ha Te nyered meg az ajándékot, akkor átveszed tőlem a stafétabotot és egy hónapon belül te is készítesz valamit, amit aztán kisorsolsz a blogodon:)
Az ajándék nincs értékhez kötve, szerintem mindenki örül bármilyen apróságnak is:)
Akinek meg nem tetszik a képen látható ajándék, az egyszerűen nem jelentkezik. 



Az ajándékot akkor fogom postázni, ha a nyertes a játékot meghirdette a saját blogján!

 
Határidő: 2010. október 1. péntek
Sorsolni szombaton fogok.

A játék kitalálója Barbara.




Cinella

Babaköszöntők

Az utóbbi időben készítettem két babaköszöntőt.
Alexandra a legjobb barátnőm második kislánya. Szüleinek és nekünk, akik szeretjük Őket egy nagy nagy ajándék ez a kislány. Amikor megtudtam, hogy Enikő terhes annyira, de annyira örültem. Azt hiszem jobban, mint amikor megtudtam, hogy én terhes vagyok! Bár az enyémek antibébi szökevények voltak. :-) Igaz, Szandit sem tervezték (már), de érkezése egy nagy-nagy csoda!!!!!
Gábor pedig az egyik volt kolléganőm második unokája. Már a nővérének is hímeztem egy ilyen cipőt, csak az értelem szerűen rózsaszín volt.
Cinella

2010. szeptember 2., csütörtök

Behalt a gépem....

...., de már nem vagyok szomorú. Az én drága férjemtől kaptam-megelőlegezve- a születésnapomra egy laptopot. Próbált nekem rózsaszínt keresni, de nem sikerült, így let egy csodaszép meggybordó Samsungom. Becsületes neve Cherry lett. Még vannak hiányosságai, pl. még nincs rajta office, és a régiről sem sikerült még áttölteni a képeket, és egyéb apróságokat amit az évek alatt felhalmoztam. Eléggé hiányoznak, ezért sem tudok most még nagyon új bejegyzéseket eszközölni. A hétvégén viszont a drágám mindent meg fog oldani, legalábbis remélem.
Cinella

2010. augusztus 31., kedd

Párnák

Elkészültem Cintia 2 díszpárnájával. Az egyik xszemes betéttel, a másik pedig foltvarrott. Mit mondjak matekoztam rendesen, hogy pont akkora legyen az elkészült párnahuzat, mint amekkora pont jó a párnára. Nagyon élveztem az alkotást, és tetszik is a végeredmény. Szerencsére a díszpárnák új tulajdonosának is nagyon tetszik, annyira, hogy ma este ezeken akart aludni, de meggyőztem arról, hogy sokkal jobban fog mutatni az ágyán napközben. Az xszemes párnának a keretét Cinus választotta. Én ugyanis a másik párna kékjét akartam ahhoz is felhasználni, de Ő azt mondta, hogy ne legyen két egyforma, a tündérke inkább a sötétebb kék háttérrel legyen. Így utólag azt hiszem igaza volt. Alakul a szépérzéke! :-)
Cinella

2010. augusztus 24., kedd

Szeretnél Tőlem ajándékot?


Jelentkeztem én is egy PIF játékra, így hát most már nincs más hátra, mint, hogy várjam azon bátor kreatívos társaimat, akik szeretnének tőlem ajándékot kapni! Szám szerint 3 főt. Ha úgy érzed feltétlenül szükséged van egy általam készített valamire ne habozz, írj egy kommentet. Az ajándékok készülhetnek varrással, hímzéssel, szalvétatechnikával. Még az is lehet, hogy időközben kitanulok még má technikákat is.Cinella



Ha már jelentkeztél az lenne a további feladat, hogy tedd ki a kis képet a bloggodra, és hívj meg Te is 3 embert, akiknek 365 napon belül küldesz majd ajándékot.


Játékra fel!

2010. augusztus 22., vasárnap

Kispárnahuzatok

Cintiának szeretnék kispárnahuzatot csinálni. Az egyik foltvarrott, a blokk neve kisvirág, ebből készült így lett ez a csillag forma. Lesz még egy kerete, ami a belső kék anyagból varrok majd. A másik pedig egy xszemes tündérke. Azért türkizkék mindkettő, mert Cintiának most ez a kedvenc színe. A jövő héten szabin leszek, akkor befejezem majd mindkettőt.
A háttérben látható virágokat még Pécsen fényképeztem, majd erről is írok a családi bloggomon.
Cinella

2010. augusztus 17., kedd

Levendula

Arcápoló


A normál bőrűeknek az is elég, ha az arckrémükbe csepegtetnek némi levendulaolajat, hiszen ez még inkább elősegíti a sejtregenerálódást. A száraz bőrűeknek viszont már egy bőrradírra és egy tápláló pakolásra is szükségük lehet.
Tipp: keverj össze két evőkanál szárított levendulát egy doboz joghurttal, majd adj hozzá egy kevés zablisztet. A keveréket vidd fel a megtisztított arcra, 15 perc elteltével mosd le. Ha nem használod fel azonnal a maszkot, egy hétig akár hűtőben is tárolhatod.

Bőrregeneráló hatású

A levendulaolaj segíti a kisebb sebek, horzsolások és zúzódások gyógyulását, csökkenti a rovarcsípések okozta fájdalmat. A készítmény egy kevés langyos vízzel vegyítve megnyugtatja a gyulladt bőrt, a pikkelysömörös és az ekcémás tüneteket.


Cellulitiszkezelő

Mivel a levendula illóolaja erősen serkenti a bőr anyagcsere folyamatait, és remek pórusösszehúzó szer, ezért különösen jó narancsbőr ellen.
Tipp: keverj össze 3 csepp levendulaolajat 2 csepp citrom- és 2 csepp narancsolajjal, majd alaposan masszírozd be a keveréket a bőrödbe, és ne is mosd le. Hogy nagyobb felületre legyen elegendő, hígíthatod az elegyet semleges olajokkal, például jojobaolajjal.


Depresszióűző

Ha rossz a hangulatod, az a külsődre is kihat, így ha kicsit szomorúbbnak, rosszkedvűnek érzed magad, csak önts a párologtatóba vagy az illatmécsesbe pár csepp levendulaeszenciát, aztán várd a hatását.


Emésztést elősegítő

A levendulafőzet vagy –párlat nem csupán az idegeidet nyugtatja, hanem az emésztésedet is serkenti.
Tipp: ha túletted magad, akkor cseppents pár csepp levendulakivonatot az ujjadra, majd masszírozd be az ajkad és az orr közötti területet. Pár perc múlva máris jobban érzed magad.


Fürdőzők kedvence


Azt mondják, hogy aki a fürdővízbe levendulaolaj és egy kevés tej elegyét keveri, annak a bőre bársonyos lesz, sőt megszabadulhat az elhalt hámrétegtől is. És ez még nem minden. Egy levendulateával dúsított fürdő megnyugtat, kikapcsol, lazítja az izmokat, és még a reumatikus fájdalmakat is enyhíti.
Tipp: a leghatásosabb, ha a szárított vagy frissen szedett gyógynövényt egy pamutvászon zsákocskába csomagoljuk, és így dobjuk a kádba. Ez a kis párnácska később felhasználható borogatásként is.


Hidratál

Akinek kiszárad a bőre tusoláskor, az bátra kenje magát fürdés előtt levendulaolajos tápláló készítménnyel. Ezt az egyszerű bőrápoló szert bárki házilag is elkészítheti.
Tipp: 1 maroknyi friss vagy szárított virágot tegyünk zárható üvegbe, és öntsünk rá negyed liter olívaolajat. 3-4 napon keresztül tartsuk meleg, napos helyen, hogy összeérjen, majd szűrjük le. Tároljuk hűvös, sötét helyen. Zuhanyozás előtt dörzsöljük a bőrünkbe, majd ha felszívódott, mossuk le.


Illatosít

Aki kedveli a levendulaillatot, az ne érje be egyszerű potpourrival, inkább dúsítsa testápolóját is pár csepp illóolajjal. A bőrre kenve a levendula illatát hosszabban érzed. A lila virágból készített parfümöknek pedig bizonyítottan hangulatjavító hatása is ismert, kellemes illatuk mellett.


Kézápoló

Néhány csepp levendulaolaj puhává és simává varázsolja a kéz bőrét.
Tipp: a téli hidegben vagy erősen igénybe vett bőr esetén keverjünk egy kis sót is az olajhoz. Az elegyet dörzsöljük be finoman a bőrünkbe, majd mossunk kezet tiszta szappannal és meleg vízzel. Ez a keverék bőrkeményedések ellen is kiválóan használható.


Leégést enyhít

Forralt és lehűtött vízbe tett pár csepp levendulaolaj vagy egy langyos levendulafőzetes borogatás gyorsan megnyugtatja és regenerálja a leégett bőrt.


Mitesszerirtó

Aki hetente legalább háromszor átmossa az arcát egy levendulafőzettel, annak jóval kevesebb mitesszere lesz. A gyógynövényfőzet ugyanis erős gyulladásgátló és antibakteriális hatással bír, így hatékonyan szabadítja meg a bőrt a beleragadt szennyeződéstől. Ezenfelül segít a bőr faggyútermelődésének szabályozásában.


Nyugtató hatású

Magas illóolaj-tartalma révén a levendula rendkívül nagy gyógyhatással rendelkező növény. Az idegfeszültség és a vegetatív idegrendszer zavarai esetén alkalmazott terápia során a levendulát fürdőhöz használják. Kiválóan alkalmas még a migrén és az ideges fejfájások leküzdésére, a fáradtság csökkentésére.


Ragyogóvá tesz

Aki úgy gondolja, hogy frizurája nem csillogó eléggé, az bátran használjon levendulás főzetet minden hajmosáskor.
Tipp: az utolsó öblítővízbe keverj bele egy liter erős gyógynövényteát. Ha barna a hajad, adhatsz mellé egy kiskanál ecetet is. Szőkéknek pár csepp citromlé ajánlott.


Szemápoló

A levendulakivonat frissíti a fáradt, karikás, bedagadt szemeket.
Tipp: egy kamillatea-filtert dobjunk forró vízbe, hagyjuk a teát kissé kihűlni, majd tegyünk hozzá 12 csepp levendulaolajat, és keverjük el alaposan. Nyomkodjuk ki a filtert, és néhány percre helyezzük a szemünkre.


Vágyfokozó

Kevesen tudják, de a levendulaolajnak vágykeltő hatása is van. Az illatos gyógynövény serkenti a véráramlást, így felébreszti és stimulálja érzékeinket.
Tipp: ha kényeztetni szeretnéd kedvesedet, langyosíts meg kevéske mandulaolajat, majd cseppents bele 10 csepp aromát. A még meleg eszenciával dörzsöld át párod sajgó testrészeit. A siker garantált!


Zsírosságot enyhít

A levendulaolaj nemcsak az olajos arcbőr hatásos ellenszere lehet, sikeresen alkalmazható a szeborreás, zsírosodó fejbőr ápolásakor is.
Tipp: egy edényben forralj vizet, adj hozzá 25 csepp gyógynövény-kivonatot. Majd egy törülközővel a fejeden hajolj a gőz fölé. Az inhalálás befejeztével mosd meg az arcod hideg vízzel, hogy a kitágult és kitisztult pórusok ismét bezáruljanak.




Cikk és a képek a nettről.




Cinella

2010. augusztus 15., vasárnap

Sorsoltam!

Szívből köszönöm mindenkinek, aki játszott velem! Nem gondoltam, hogy ilyen sokat fogtok jelentkezni. Jó látni, hogy a népi tárgyainknak még van értéke, sőt úgy gondolom, hogy egyre nagyobb...... :-)
Na jó nem csigázom tovább a kedélyeket. Íme akik játszottak:

Aranka


Rita

Szegusz

Maria

Rinka

Kaoka

Mammka

Timi

Lapappilon

Marijja

Antalandi

Bodjas

Rozandi

Anita

Anderda

Lara

Rilla

Borsoo

Mák

Orsi

Veronika

Reka

Ada

Carol Anna

Unikat

Judd25

Attilalivia

Skippo

És a nyertes.........
 
RITA
 
Gratulálok!
A sorsolás a Random.org segítségével készült, és Word dokumentumba kis is mentettem, hogy tudjak dokumentálni, de egyszerűen képtelen vagyok ide bevarázsolni. :-(  Ha valaki tudna segíteni, akkor beteszem! Köszönöm előre is.
Rita, hogy szeretnétek megkapni a bútorokat? Postán vagy személyesen?
 
Cinella

2010. augusztus 14., szombat

Segítséget kérnék!

Pár hónappal ezelőtt valakinek a blogján láttam egy tutoriált, ami egy fa doboz anyaggal való belső-külső dekorálásáról szólt. Sajnos akkor nem mentettem el magamnak, most meg nem találom. Ha valaki megszánna, és megmutatná, hogy hol találom, vagy leírná nekem a menetét, azt nagyon megköszönném. Ja azt tudom, hogy magyar nyelvű blogg volt!
Köszönöm-köszönöm-köszönöm!!!!!!!
Cinella

2010. augusztus 6., péntek

Játék!!!

Már lassan 1 hete, hogy hazajöttünk a nyaralásból, de sajnos mutogatni most nem tudok semmit. Van ugyan több hímzés is ami folyamatban van, de elfogyott a fonalam, ezért kényszerpihenőn vagyok.
Na de, hogy ne húzzam tovább a kedélyeket íme a játék.
Van nekem egy nagyon szép népies motívumokkal díszített baba bútorom, amit még gyermekkoromban kaptam. Sajnos a lánykám egyáltalán nem játszik vele, de kidobni sajnálom, ezért, ha valaki szeretne egy ilyen kollekciót, az jelentkezzen érte. 2010.08.15 délig várom az érdeklődőket, utána sorsolok. Kérésem csak annyi, hogy jelezd kommentként az érdeklődésed, és tedd ki a bloggodba, más is lássa. Tényleg nagyon szeretném olyannak odaadni aki használná. Van neki egy kis szépség hibája. Az egyik, hogy a szekrényke egyik gombja letörött, a másik, ami nagyobb, de orvosolható, hogy az ágy egyik lába hiányzik. ez már akkor is ilyen volt, amikor én használtam. :-( A készlet egyébként egy padból (nyithatós), egy szekrényből (fiókjai kihúzhatóak), egy ágyból, egy asztalból (fiókja kivehető) és 3 székből áll.A nagy bútorok kb. 15x15 cm nagyok.
Cinella

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails

Szívesen látott kíváncsiskodóim száma: