Mi ketten egyek!

Rendszeres olvasók

2011. október 17., hétfő

Szülinapos játék 2.

Hát eljött az én nagy napom is a szülinapos játékban! A múlt hét elejétől jöttek a csomagok, és én tudtam, hogy nem bonthatom ki őket, hiszen csak aznap lehet bontogatni, amikor a jeles nap van. Ez esetemben idén péntekre esett. Mivel a munkahelyemre kértem a szépségeket (biztosabb, mintha begyömöszölte volna a postás a itthoni postaládámba), a kolléganőim irigykedve nézték a pakkokat. Pénteken 3 csomag érkezett, és mivel a többit már haza hordtam,ezért abból a 3-ból választhatott egyet a legkíváncsibb. Teljesen el voltak hűlve Ők is és én is attól a sok szépségtől ami abból az egy csomagból is előkerült. Képzelhetitek mi minden volt a sok-sok csomagban. Akkor kezdődjön az élménybeszámoló!!!!!
Íme a csomagok:
 
Az első csomag, amit ugye még a munkahelyemen bontottam ki Krisztinától jött. A csomag tartalmazott egy fotóalbumot, egy kis fémdobozt, és egy kis üdvözlőlapot! Na ne higgyétek, hogy ennyi volt! Nem ám, a fémdobozban volt egy szépséges zsákocska, abban pedig 3 pár gyönyörű fülbevaló, lila színben! Reggel elfelejtettem fülbevalót betenni a fülembe, így gyorsan fel is próbáltam az egyiket. A kolléganőim teljesen oda voltak a gyönyörűségtől. Mondjuk nem csodálom! Köszönöm Krisztina!
A második ajándék Ágitól érkezett. Az Ő csomagját már itthon bontogattuk Cintiával.Tőle 3 pár gyönyörű fülbevalót kaptam. 2 kis gömböcskét egy lilát, és egy rózsaszínt, meg egy lila lógósat. Na ennek utóbbinak az a szépsége, hogy horgolva van. Ilyet még nem is láttam. Cinus természetesen rögtön betette a fülébe. Iszonyatosan jól áll Neki! Mondjuk mi nem! Még szerencse, hogy még nem hordhat ilyen füliket mert valószínüleg már nem lenne egy sem nekem. Így csak a két pöttyöcskét nyúlta le. A csomagban volt még egy Boci csoki, amit a többiek kaptak meg, én ugyanis fogyózom, és egy sk. képeslap is. Köszönöm Ági!

A harmadik csomagot Csillától kaptam.Ő a csomagot kívülről még egy szép papírba is kötötte. A pakkból előbújt egy kép, egy mécsestartó mindkettő lila és Csilla szórt még rá csillogósat is (én ugyanis szarka vagyok másodállásban). Cinusnak a szava is elállt, pedig nála az igen ritka. Általában csak akkor szokott előfordulni, amikor alszik. Azóta is több alkalommal megnézi megsimogatja, mert nagyon tetszik neki. Nekem is! El is határoztam, hogy a képet beviszem a munkahelyemre, ott is legyen valami szépséges. Kaptam még levendulás illatpárnákat és egy csodaszép üdvözlőlapot! Azóta is simogatom, nagyon tetszik! Ja és el ne felejtsem a CD-t. Komolyan annyi szépség, és hasznos dolog van rajta, hogy minimum 200 évig kell még élnem, hogy mindet fel tudjam használni, de átnézni is több hónap lesz! Köszönöm Csilla!

A negyedik csomagot Ildi postázta nekem. Tőle kaptam egy könyvjelzőt (legalábbis én annak használom), aminek a végén egy gyöngy dísz van, persze, hogy lila, egy szívecske, ami hűtőmágnes, fényképezés után fel is csücsült a hűtőre! Imádom a hűtőmágneseket! A csomagban volt még egy sk üdvözlőlap, teák, és egy csomag gumimaci. Még nem hagytam, hogy mindet felfalják! Köszönöm Ildi!


Az ötödik meglepetés Veronikától jött. Volt benne 1 pár szépséges füli (ma ez volt rajtam), egy kulcstartó, már fel is tettem a munkahelyi kulcsomra, és egész nap büszkén mutogattam, (napfényben gyönyörűen csillog!) egy ametiszt (leírással), charmok, apró színes gyöngyök (gyerek lenyúlta) és egy szép kék virágos anyag. Cinus már adott is le rendelést, mit kér belőle. Köszönöm Veronika

A hatodik csomag Edinától érkezett.Kaptam Tőle egy szép háromszögletű neszesszert (ebben laknak a sminkszereim) nagyon szép, én elképzelni sem tudom, hogy tudta megvarrni, egy pár csillogos fülbevalót, amit Cinus megpróbált lenyúlni pénteken a szülinapi vacsimon abban pompázott, visszaszereztem, és kaptam még egy tábla csokit is. Köszönöm Edina!

A hetedik pakk Györgyitől érkezett. Tőle egy csudiszép pénztárcát kaptam, természetesen rögtön át is pakoltam azt a kevéske pénzem amim van, meg a kártyáimat. Ma a munkahelyemen többen végigtapizták, simogatták, és irigykedtek. Az egyik kolléganőm még a szépséges hímzést is észrevette az elején. Volt a csomagban még egy kis egérke egy darab anyagon (tuti lesz belőle valami) egy csoki és egy sk képeslap, amit úgy csinált meg, hogy a virágok csillogjanak. Imádom! Köszönöm Györgyi!

A nyolcadik csomagomat Katitól kaptam. A csomagban volt egy kis szütyő, amit Cinusnak készített, és az én lánykám ennek úgy örült, mert csomagbontogatás közben megjegyezte "de kár, hogy nem nekem van születésnapom" így aztán Ő is kapott hivatalosan is, nem csak lopott szarjékatt gyűjtögetett. Bele is pakolta a művészi tornaruháját. Kaptam még levendulás szalvétákat, jaj már sok ötletem van! Éééééééés egy édes kis egérkét, mert olvasta a blogomban, hogy egérmániás is vagyok! Köszönöm Kati!

A kilencedik pakkot Edinától kaptam. A csomagban volt egy muffin, de nem ehető ám! Tök jól néz ki, és Edina ráírta nekem, hogy "boldog születésnapot", karácsonyi szálvéták, anyagok  (ők sem maradnak parlagon), teák, nyalókák (elfogyott) és egy fürt csilipaprika. Karcsi nagyon szereti az erőset, de mostanság én is kimondottan vadászom az erős, csípős ételeket. Köszönöm Edina!

A tizedik meglepetés Zsuzsától repült hozzám. A külső csomagolás egy gyönyörű szép belső csomagolást rejtett. Majdnem nem bontottam ki, mert nagyon tetszett, de győzött a kíváncsiság! És milyen jól tettem! Cinus lélegzete itt akadt el másodszor. Kaptam egy naplót, aminek a borítóján egy xszemes SZ betű van a többi részét pedig Zsuzsa varrta, egy kis hengert amin szintén xszemekkel az van hímezve, hogy "boldog születésnapot" egy hozzájuk illő szívecske, és egy kis zsákocska, amiben charmok lapultak. Azóta is csak simogatni merem őket, használni nem merem! Kaptam még csokit is, jól eldugtam! Köszönöm Zsuzsa!

A tizenegyedik, de nem utolsó csomagomat Ildikótól jött. A csomagban volt egy csigusz, színven hozzá illő szívecskével, amin egy kis pillangó pihen, és egy üvegben levendulás fürdősó. Az üveg nagyon szépen díszítve van. Smadzaddal körbetekerve, és arra dekupázsolt nekem Ildi két virágot. Nagyon tetszik, és jó illata van. Még nem próbáltam ki, de már készülök nagyon! A csiguszt Cinus lenyúlta! Köszönöm Ildikó!
Lányok Mindenkinek nagyon köszönöm a sok-sok szépséget, tényleg nem tudom mivel érdemeltem ki ennyi gyönyörű ajándékot! Igyekszem én is szépségeket küldeni Nektek!
Cinella

2011. október 15., szombat

A sorsolás

....megtörtént. 
Közjegyző jelenlétében (férjuram),
 a sorsolóbizottság legszebb tagja (Cintia) kihúzta a nyertest
 aki nem más, mint
Ládikó kérek címet, ahová küldhetem az ajándékot!
Ne felejtsd továbbadni a stafétajátékot!



Cinella

2011. október 12., szerda

STAFÉTAJÁTÉK

Ha szeretnétek velem játszani még péntek éjfélig jelentkezhettek

Cinella

2011. október 9., vasárnap

Lemaradt.........

...... az előző bejegyzésből, pedig ez is ma alkottam. WC papír gurigákból készült asztali tolltartó. Nem saját ötlet, hanem innen van
Annyit változtattam csak, hogy én a gurigákat is befestettem. Szerintem egészen jó lett a végeredmény. Holnap viszem be magammal a munkahelyemre, ott fogok gyönyörködni benne minden nap! Na jó hétvégén nem.

 
Cinella

Esős hétvége

Komolyan nem gondoltam, hogy az időjósok így beletalálnak, de bejött nekik, sajnos. :-( Szóval hideg is van esik is, mit is lehet ilyenkor csinálni. Alkotni!!!! :-) 
Sajnos nem sok időm jut ilyesmire még hétvégén sem, de igyekszem mindig kihasználni az időt. Ma például készítettem 2 db papírzsepi tartót, és egy mobiltartót. A mobiltartóval eléggé megkínlódtam. Először szűk lett, majd rövid, majd csúnya, de végül elkészültem vele. Remélem a kolléganőmnek is fog tetszeni, akinek készült. A leírást ITT találtam! A papírzsepi tartóval már nagyon régóta szemezgetek, csak valahogy eddig nem volt rá indíttatásom, pedig nem olyan nehéz, mint elsőre gondoltam. Bezzeg a mobiltartó, ami első látásra könnyebbnek tűnt.
A zöld pzstartót Cintiának varrtam, mert a suliba vinni kell zsepit. Így talán nem lesz összevissza dobálva a táskájában. A szitakötőt, és helyét is Ő választotta ki. Így hát belülre varrtam fel. A levendulásat pedig magamnak készítettem, hiszen az én táskámba is kell zsepi, ebben az átkozott hideg időben. Mivel én egér mániás is vagyok ezért természetesen az én tartómra egy helyes kis egérke került. :-)
Ne felejtsétek, a STAFÉTAJÁTÉKRA még tudtok jelentkezni!!!!!!!
Cinella

2011. október 1., szombat

Nyereményem és ajándékaim!

Megérkezett Aniktól a nyereményem. Még mindég nagyon tetszenek. A dobozt már be is fogtam, és ő lesz örzője a csokibonbonos hímzésem összes hozzávalójának. A fonalakat kibontottam és jól megtapiztam, nagyon finomak. Ha esetleg valakinek volt már hozzájuk szerencséje, használta, kérem meséljen róluk. Mosást bírják? A kis picurka, de csodálatosan szép tűpárnának van egy titka. A hátulján van egy kis szívecske a következő felirattal: hand made. A staféta játékra még jelentkezhettek ITT!

Még nem mutattam, de kaptam ajándékokat is. Az egyik csomag Judittól jött, és azért küldte, mert kapott tőlem levendulás párnácskákat. Pedig én azért küldtem Neki, mert annyira örültem, hogy tetszik Neki és odavan értük. Amikor megláttam mi bújik ki a borítékból ugrottam egy nagyot örömömben!

A másik ajándékom Margótól kaptam két gyönyörűségesen szép saját festésű fonalat. Őrizgetem őket mint a kincseimet. Még nem tudom mi fog készülni belőlük, de biztosan ráakadok arra a mintára, amik megérdemlik, hogy ezek a szép fonalakkal keljenek életre!
Köszönöm, köszönöm!
Cinella

2011. szeptember 25., vasárnap

Stafétajáték

Elkészültem a staféta játékra szánt ajándékommal, ezért gyorsan meg is hirdetem a játékot.
A játékszabály a következő:
Jelentkezéseddel egyben ígéretet teszel, hogy ha Te nyered meg az ajándékot, akkor átveszed tőlem a stafétabotot és egy hónapon belül te is készítesz valamit, amit aztán kisorsolsz a blogodon :-)
Az ajándék nincs értékhez kötve, szerintem mindenki örül bármilyen apróságnak is :-)
Akinek meg nem tetszik a képen látható ajándék, az egyszerűen nem jelentkezik. 



Az ajándékot akkor fogom postázni, ha a nyertes a játékot meghirdette a saját blogján!

 Határidő: 2011. október 14. péntek

Sorsolni szombaton fogok fogok. (ha fel tudok ébredni)

Érdekesség a játékkal kapcsolatosan, hogy pont egy éve is nálam járt a staféta. :-) A játékot egyébként Babra indította pár évvel ezelőtt.
Tehát akit érdekel a játék jelezze egy bejegyzés formájában, és hirdesse meg a blogján.
Cinella

2011. szeptember 22., csütörtök

Nyertem!!!!!

Aniknál járt a staféta játék, és én lettem a szerencsés, aki megnyerte a dobozkát, az extra mini tűpárnát és a Tilda fonal csomagot. Bevallom nőiesen erről a fonálról még nem hallottam, de a színei nagyon tetszenek. Már nagyon várom, hogy megtapizhassam. Azt hiszem szerencsés csajszi vagyok, mert már másodszor jár nálam a staféta játék. A hétvégén úgy is alkotó napokat akartam tartani, így aztán akkor fogom elkészíteni az ajándékot amivel tovább szeretném adni a stafétát. Jelentkezni is akkor kell majd, most csak örömködök.
Cinella

2011. szeptember 11., vasárnap

Kannás rr- Case Zsuzsi kendője

Elkészültem a következő kannámmal. Október 1-ig ugyan ráértem volna, de nekiálltam és 3 este alatt el is készültem vele. Haladós egy kis kanna. Már 8 db szépség sorakozik rajta! :-)

Cinella

2011. szeptember 9., péntek

Szülinapos játék 1.

 Rita által megálmodott játék első megajándékozottja Cseresznyevirág volt. Tőlem a következő ajándékokat kapta:


Kapott egy kis tárolót, egy kis dobozkát, és egy sk képeslapot, amit xszemes hímzéssel készítettem.
A következő ajándékozott én leszek! :-)
A játék egyébként 1 évig fog tartani és ez alatt az 1 év alatt mindenki kap, és mindenki ad is!

Cinella

2011. szeptember 5., hétfő

PIF ajándékok......

......elindultak a jelentkezők felé! Tehát Lara, Norono és Margom lehet lesni a postást! Remélem tetszeni fog az ajándékom.

Cinella

2011. szeptember 4., vasárnap

Rózsás dobozok+ egy textil tároló

Nem olyan régen felfedeztem egy blogot, ahol szebbnél szebb dolgokat találtam. Ez az oldal Ancsa bolgja. Ott volt egy tutorial decoupage üveg. Már nagyon régóta szerettem volna kipróbálni a 2 fázisú repesztőlakkot, de nem értettem a technikáját, amikor a boltban elmondták. De Ancsa annyira jól leírt mindent lépésről lépésre, fényképekkel illusztrálva, hogy most már neki mertem állni. Mindjárt csináltam is 3 rózsás dobozt. Nagyon tetszik a végeredmény! Nem azért mert én csináltam, hanem azért mert szerintem nagyon szép, és mutatós. Nagyobb darabba nem mertem még belekezdeni, de most, hogy sikerélményem van, próbálkozni fogok üvegen, pzstartón!

A másik alkotásom mostanság egy textil tároló. Több blogban láttam ilyet, és találtam ezzel kapcsolatban is tutorialt. pl. Napos oldalán. Ez alapján elkészítettem az én textil tárolómat ajándékba. Az egyik barátnőm hívott fel egy kéréssel, hogy tudnék-e készíteni valami kis zsákot, amibe mindenféle szépséget, jóságot, egészséget tudnának csomagolni egy 14 éves leukémiás kislánynak. Én pedig ezt a textil tárolót képzeltem el, mert ebbe is lehet pakolni, de ugyanakkor minden nagyon szépen látszik is benne. A barátnőmnek nagyon tetszett, és ami ennél is fontosabb, remélem a kislánynak is fog tetszeni, és talán picit hozzájárul a gyógyulásához.

Cinella

2011. szeptember 1., csütörtök

Elkezdődött az iskola

Gondolom másnál is nem csak nálunk. Cintia örült, hogy újra láthatja a barátnőit. Változás annyi van az életében, hogy az egyik tanító néni nyugdíjba ment, de aki helyette jött már ismerős volt neki mert tavaly előtt már tanította. Szerettem volna valami mást Cinusnak, ezért az üzenőfüzetét nem papírba, hanem anyagba csomagoltam. Ez annyira megtetszett a tanító néniknek, hogy kértek egyet a naplóra is. Gyorsan meg is varrtam, holnap visszük a suliba. Remélem jó lesz a naplóra, mert nem tudtam rápróbálni, és azt is remélem tetszeni fog.

Cinella

2011. augusztus 30., kedd

Kannás rr- sznb terítője

Elkészültem a kannás rr-em következő példányával. Most Bernadettnek hímeztem egy teás kannát. Szépen alakul a kendő. Igazság szerint már készen voltam, de ebben a nagy kánikulában semmit nem csináltam, így nem is fényképeztem. Most, hogy kicsit elviselhetőbb lett az idő, már van fénykép, és postára is adtam. Még van rajta egy kanna, amit az én kinagyított hímzésem eltakar, így aztán most 7-en vannak, de nem gonoszok! :-)
Cinella

2011. augusztus 22., hétfő

Xszemes fémre? IGEN!

Ezt a cikket találtam ma reggel a neten. Nekem nagyon tetszik! :-) Hát igen az xszemes hímzés...............
Nekem ezek a szűrőkanalak tetszenek nagyon, na meg a locsolókanna!

Severija Incirauskaite-Kriauneviciene (monddkigyorsan!) litván művésznő az egyszerű és általában mindenki számára érthető szimbólumok nyelvén próbál kommunikálni. Előszeretettel használja a virágmotívumot, ami azonban extra különlegessé és lenyűgözővé teszi alkotásait, hogy az anyag, amire a jól ismert formavilágot felhímzi, nem más, mint a fém. Kanalak, locsolókannák, lábosfedők, sajtreszelők, motorháztetők, autóajtók és egyéb nyalánkságok kivirágosított változatai kerekítik a szemünket a folytatásban.

A cikk innen!

Cinella

2011. augusztus 14., vasárnap

Kenyeres kosár és ajándék

Ma ismét sikerült  egy kis időt szakítanom az alkotásra. Pár napja készen lettem egy sok cicás xszemes képpel. Egy volt kolléganőmnek készítettem. Nem akartam a szokásos képet, ezért varrtam neki keretet és bújtatókat. Még szerzek hozzá egy fa rudat a két végén egy-egy gömbbel. Ezt még fehérrel le akarom festeni, és erre felfűzni a cicákokat. Remélem tetszeni fog a leendő tulajdonosnak.

És elkészítettem életem első kenyereskosarát is. Nem olyan bonyolult, mint először gondoltam, de még mindég küzdöm azzal a problémával, hogy nem elég merev az oldala, pedig van benne bélés. Ha van ötletetek, kérlek írjátok meg Nekem.

Cinella

2011. augusztus 13., szombat

Az első......

...szatyrom! Nagyon büszke vagyok rá, mert egy ajándékba kapott szatyorról készítettem. Nem lett tökéletes, látok rajta sok-sok hibát, de az enyém. A következők majd jobban sikerülnek. Már tudom, hogy hogyan kell csinálni. Lila lett, így megy a táskámhoz és a ruhatáram egy nagy részéhez is. Most éppen lila korszakomat élem. A legérdekesebb az, hogy már varrtam a szatyromat, amikor is észrevettem, hogy a lila anyag csillogós. Se amikor vettem, se amikor vasaltam nem tűnt fel csak most amikor már lámpafénynél varrtam. Ennek külön örülök. :-) Nem tudom, hogy ez a fényképen mennyire látszik, de tényleg csillog, diszkréten. A tartóját pedig egy apró foltos technikával készítettem, csak úgy hirtelen. A tűzést is gyakorolnom kell még.


Cinella

2011. július 30., szombat

Levendulazsákok

Ma délután leültem egy kicsit varrogatni. Terápiának is nagyon jó, meg aztán egyedül is voltam itthon. Karcsi teljesítménytúrára ment, Cinus megkezdte a nyaralását Papával, Sziszi pedig egy rendezvényre ment. 
Az az igazság, hogy már azóta szerettem volna levenduláimnak zsákocskát varrni, mióta Tihanyban szedtünk két csokorral. Eszméletlenül jó illata van, erős, intenzív. Szóval már tervezgetem egy ideje a varrást, de az elhatározás most született meg igazán, mert rátaláltam Bogárkrea oldalára, ahol leírja, hogy hogyan is kell elkészíteni a 3 db-os párnácskákat. Ezt aztán nekem is ki kellet próbálnom. Nagyon tetszenek, azt hiszem holnap még gyártok pár darabot. Már tudom is kik kapják! :-)
Cinella

2011. július 29., péntek

Elment

Az én drága Nagymamám. :-(

Cinella

2011. július 28., csütörtök

Caris kannája+csokibonbonok



Elkészültem a kannás rr-em következő darabjával, Cariséval. Még mindég szeretem a kannákat hímezni, bár vannak amelyek megizzasztanak. Na jó ez a kanna nem az volt. :-) Az az igazság, hogy a 70%-a már kész volt 2 hete is, de mivel Gale, aki utánam jön a sorban kérte, hogy ne küldjem, ezért félretettem kicsit. Viszont a határidő, az határidő. Legalább én tartsam be, aki az rr-t indította, ezért tegnap befejeztem. Ma már csak "aláírnom" kellett. Hétfőn már biztosan mehet a következő állomásra!

Jelentkeztem Juditnál a csokibonbonos SAL-ba. Ennek az a lényege, hogy mindenki kihímzi ugyanazt a mintát magának, viszont a saját tempójában halad. Nincs határidő, nem kell a kendőket küldözgetni. Nem tudom mikor leszek kész vele, de nagyon tetszik a minta és végre beszereztem hozzá mindent, és ma le is fényképeztem a nagy csapatot. Amint lesz egy kis időm rögtön bele is fogok!
Cinella

2011. július 24., vasárnap

Nagymamámnak!

Nagyikám márciusban töltötte be a 91. életévét. Nagyon szép kort élt meg, és nagyon sok szeretetet kaptunk mindig Tőle. Még pár évvel ezelőtt is, ha délután megemlítettem, hogy úgy ennék kuglófot, akkor nekiállt és megsütötte. Tavaly nagy családi szülinapot szerveztünk Neki Anyuval, meghívtuk az összes unokáját és dédunokáját. Olyan jó volt látni az örömét, hogy együtt van mindenki, akit szeret. 
És most kórházban van, egyre rosszabb az állapota, egyre kevésbé ismer meg minket. Tudom, hogy nem fogja érteni, érzékelni, hogy mit is kap, csak talán annyit, hogy kicsit kényelmesebb lesz a fekvés az ágyon. Bár lehet, hogy azt sem. De mégis, muszáj volt elkészítenem Neki, mert nekem fontos! A felírat a hímzésen így hangzik: "Isten nem lehet ott mindenütt, ezért megteremtette a nagymamát!"
Mamikám nagyon szeretlek!!!
Cinella

2011. július 18., hétfő

Ajándékláncos ajándékom

Még a múlt héten pénteken megérkezett Susutól az ajándékom, amit Latinka által meghirdetett születésnapi ajándékláncos játék keretében kaptam. Hű, de kerek mondat lett. Szóval megérkezett a csomag amiben egy csodaszép rózsaszínű nyaklánc volt, meg egy csomag Latte Machiato kávét, amit azon nyomban meg is ittam. :-)
A modellem Cintia volt, nagyon élvezte. Neki is tetszik a lánc, de nem adom, egyenlőre. Kis szeles a gyerekem, félek, hogy elszakítaná.

Cinella

2011. július 4., hétfő

Gyermekkorom kedvenc ételei

Kaptam egy nagyon kedves játékmeghívást Arankától. A játék lényege, hogy írjuk le milyen ételeket ettünk szívesen gyermekkorunkban. Arankához hasonlóan én is a Nagymamám főztjét szerettem a legjobban. Gyermekkoromban mindig csodáltam Őt és olyan szerettem volna lenni. Sajnos még kis részben sem sikerült eddig megvalósítanom. Azt hiszem nem fogom utolérni Őt. Nagyikám márciusban töltötte be A 91.  életévét, de sajnos már eléggé rossz állapotban van. Na, de vissza a játékhoz. Kedvenceim most is azok, mint gyerekként.
-sült csirke, töltött csirke
-sonkás, rakott tészta
-madártej
-palacsinta
-Rákóczi túros (ezt Apukám készítette)
-tatárbisztek
-rántott velő
-stb....
Nagyon szeretek enni, és ez sajnos meg is látszik rajtam. :-(
A játékhoz tartozik még, hogy 5 blogger társamnak tovább kell adnom.


1. Netty
2. Csandi
3. Rita 
4. Batorba
5. Margó

Cinella

2011. július 2., szombat

Ma végre volt időm alkotni!

Készítettem néhány apróságot, és kevésbé apróságot. Legalábbis nekem nem volt apróság. Mind ajándék lesz.
Elsőként mutatom a levendula illatú kis szütyőket. Cintia "rendelte őket a család számára. Az apropó pedig az, hogy a múlt hét végén Tihanyban voltunk a levendulafesztiválon. Itt szedtünk 1-1 csokor levendulát, amit itthon leszedtünk a száráról és egész héten szárítottuk a virágokat. Isteni illatuk van. Nos ezek a virágok vannak a kis zsákokban. Sajnos nem csak levendulák, mert annyit nem szedtünk. Az a kis csokor pedig ami a zsákok előtt van az saját termés. Erkélyemen nevelgettem, és szedtem.




A következő képen egy recepfüzet látható. Első ilyen munkám. Gondoltam varrok egy füzetnek borítót, mintha becsomagolnám. Még szerencse, hogy van két iskolás gyerekem, volt időm gyakorolni a füzetborítást. Tettem bele egy kis bélést is, hogy puhább legyen. Cinusnak nagyon tetszik, alig akarta visszaadni. Meg kellett ígérnem, hogy a suliba a majd pár füzetét bekötöm így. A füzetbe majd beírom az egyik kedvenc receptemet is, és így fogom elküldeni annak akit megajándékozok vele. 



A harmadik képen pedig egy textilkép látható a közepén látható rózsa mintáját Manka oldalán találtam. Köszönet érte! Itt kombináltam egy kicsit a foltvarrást az xszemessel.  Ez a kép is utazik majd a receptfüzettel együtt új tulajdonosához. Ki lesz az ajándékozott? Akit Latinka játékán nekem sorsoltak. Egyenlőre még nem árulom el, de remélem örülni fog az ajándékaimnak.




Cinella

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails

Szívesen látott kíváncsiskodóim száma: