Mi ketten egyek!

Rendszeres olvasók

2011. október 1., szombat

Nyereményem és ajándékaim!

Megérkezett Aniktól a nyereményem. Még mindég nagyon tetszenek. A dobozt már be is fogtam, és ő lesz örzője a csokibonbonos hímzésem összes hozzávalójának. A fonalakat kibontottam és jól megtapiztam, nagyon finomak. Ha esetleg valakinek volt már hozzájuk szerencséje, használta, kérem meséljen róluk. Mosást bírják? A kis picurka, de csodálatosan szép tűpárnának van egy titka. A hátulján van egy kis szívecske a következő felirattal: hand made. A staféta játékra még jelentkezhettek ITT!

Még nem mutattam, de kaptam ajándékokat is. Az egyik csomag Judittól jött, és azért küldte, mert kapott tőlem levendulás párnácskákat. Pedig én azért küldtem Neki, mert annyira örültem, hogy tetszik Neki és odavan értük. Amikor megláttam mi bújik ki a borítékból ugrottam egy nagyot örömömben!

A másik ajándékom Margótól kaptam két gyönyörűségesen szép saját festésű fonalat. Őrizgetem őket mint a kincseimet. Még nem tudom mi fog készülni belőlük, de biztosan ráakadok arra a mintára, amik megérdemlik, hogy ezek a szép fonalakkal keljenek életre!
Köszönöm, köszönöm!
Cinella

2011. szeptember 25., vasárnap

Stafétajáték

Elkészültem a staféta játékra szánt ajándékommal, ezért gyorsan meg is hirdetem a játékot.
A játékszabály a következő:
Jelentkezéseddel egyben ígéretet teszel, hogy ha Te nyered meg az ajándékot, akkor átveszed tőlem a stafétabotot és egy hónapon belül te is készítesz valamit, amit aztán kisorsolsz a blogodon :-)
Az ajándék nincs értékhez kötve, szerintem mindenki örül bármilyen apróságnak is :-)
Akinek meg nem tetszik a képen látható ajándék, az egyszerűen nem jelentkezik. 



Az ajándékot akkor fogom postázni, ha a nyertes a játékot meghirdette a saját blogján!

 Határidő: 2011. október 14. péntek

Sorsolni szombaton fogok fogok. (ha fel tudok ébredni)

Érdekesség a játékkal kapcsolatosan, hogy pont egy éve is nálam járt a staféta. :-) A játékot egyébként Babra indította pár évvel ezelőtt.
Tehát akit érdekel a játék jelezze egy bejegyzés formájában, és hirdesse meg a blogján.
Cinella

2011. szeptember 22., csütörtök

Nyertem!!!!!

Aniknál járt a staféta játék, és én lettem a szerencsés, aki megnyerte a dobozkát, az extra mini tűpárnát és a Tilda fonal csomagot. Bevallom nőiesen erről a fonálról még nem hallottam, de a színei nagyon tetszenek. Már nagyon várom, hogy megtapizhassam. Azt hiszem szerencsés csajszi vagyok, mert már másodszor jár nálam a staféta játék. A hétvégén úgy is alkotó napokat akartam tartani, így aztán akkor fogom elkészíteni az ajándékot amivel tovább szeretném adni a stafétát. Jelentkezni is akkor kell majd, most csak örömködök.
Cinella

2011. szeptember 11., vasárnap

Kannás rr- Case Zsuzsi kendője

Elkészültem a következő kannámmal. Október 1-ig ugyan ráértem volna, de nekiálltam és 3 este alatt el is készültem vele. Haladós egy kis kanna. Már 8 db szépség sorakozik rajta! :-)

Cinella

2011. szeptember 9., péntek

Szülinapos játék 1.

 Rita által megálmodott játék első megajándékozottja Cseresznyevirág volt. Tőlem a következő ajándékokat kapta:


Kapott egy kis tárolót, egy kis dobozkát, és egy sk képeslapot, amit xszemes hímzéssel készítettem.
A következő ajándékozott én leszek! :-)
A játék egyébként 1 évig fog tartani és ez alatt az 1 év alatt mindenki kap, és mindenki ad is!

Cinella

2011. szeptember 5., hétfő

PIF ajándékok......

......elindultak a jelentkezők felé! Tehát Lara, Norono és Margom lehet lesni a postást! Remélem tetszeni fog az ajándékom.

Cinella

2011. szeptember 4., vasárnap

Rózsás dobozok+ egy textil tároló

Nem olyan régen felfedeztem egy blogot, ahol szebbnél szebb dolgokat találtam. Ez az oldal Ancsa bolgja. Ott volt egy tutorial decoupage üveg. Már nagyon régóta szerettem volna kipróbálni a 2 fázisú repesztőlakkot, de nem értettem a technikáját, amikor a boltban elmondták. De Ancsa annyira jól leírt mindent lépésről lépésre, fényképekkel illusztrálva, hogy most már neki mertem állni. Mindjárt csináltam is 3 rózsás dobozt. Nagyon tetszik a végeredmény! Nem azért mert én csináltam, hanem azért mert szerintem nagyon szép, és mutatós. Nagyobb darabba nem mertem még belekezdeni, de most, hogy sikerélményem van, próbálkozni fogok üvegen, pzstartón!

A másik alkotásom mostanság egy textil tároló. Több blogban láttam ilyet, és találtam ezzel kapcsolatban is tutorialt. pl. Napos oldalán. Ez alapján elkészítettem az én textil tárolómat ajándékba. Az egyik barátnőm hívott fel egy kéréssel, hogy tudnék-e készíteni valami kis zsákot, amibe mindenféle szépséget, jóságot, egészséget tudnának csomagolni egy 14 éves leukémiás kislánynak. Én pedig ezt a textil tárolót képzeltem el, mert ebbe is lehet pakolni, de ugyanakkor minden nagyon szépen látszik is benne. A barátnőmnek nagyon tetszett, és ami ennél is fontosabb, remélem a kislánynak is fog tetszeni, és talán picit hozzájárul a gyógyulásához.

Cinella

2011. szeptember 1., csütörtök

Elkezdődött az iskola

Gondolom másnál is nem csak nálunk. Cintia örült, hogy újra láthatja a barátnőit. Változás annyi van az életében, hogy az egyik tanító néni nyugdíjba ment, de aki helyette jött már ismerős volt neki mert tavaly előtt már tanította. Szerettem volna valami mást Cinusnak, ezért az üzenőfüzetét nem papírba, hanem anyagba csomagoltam. Ez annyira megtetszett a tanító néniknek, hogy kértek egyet a naplóra is. Gyorsan meg is varrtam, holnap visszük a suliba. Remélem jó lesz a naplóra, mert nem tudtam rápróbálni, és azt is remélem tetszeni fog.

Cinella

2011. augusztus 30., kedd

Kannás rr- sznb terítője

Elkészültem a kannás rr-em következő példányával. Most Bernadettnek hímeztem egy teás kannát. Szépen alakul a kendő. Igazság szerint már készen voltam, de ebben a nagy kánikulában semmit nem csináltam, így nem is fényképeztem. Most, hogy kicsit elviselhetőbb lett az idő, már van fénykép, és postára is adtam. Még van rajta egy kanna, amit az én kinagyított hímzésem eltakar, így aztán most 7-en vannak, de nem gonoszok! :-)
Cinella

2011. augusztus 22., hétfő

Xszemes fémre? IGEN!

Ezt a cikket találtam ma reggel a neten. Nekem nagyon tetszik! :-) Hát igen az xszemes hímzés...............
Nekem ezek a szűrőkanalak tetszenek nagyon, na meg a locsolókanna!

Severija Incirauskaite-Kriauneviciene (monddkigyorsan!) litván művésznő az egyszerű és általában mindenki számára érthető szimbólumok nyelvén próbál kommunikálni. Előszeretettel használja a virágmotívumot, ami azonban extra különlegessé és lenyűgözővé teszi alkotásait, hogy az anyag, amire a jól ismert formavilágot felhímzi, nem más, mint a fém. Kanalak, locsolókannák, lábosfedők, sajtreszelők, motorháztetők, autóajtók és egyéb nyalánkságok kivirágosított változatai kerekítik a szemünket a folytatásban.

A cikk innen!

Cinella

2011. augusztus 14., vasárnap

Kenyeres kosár és ajándék

Ma ismét sikerült  egy kis időt szakítanom az alkotásra. Pár napja készen lettem egy sok cicás xszemes képpel. Egy volt kolléganőmnek készítettem. Nem akartam a szokásos képet, ezért varrtam neki keretet és bújtatókat. Még szerzek hozzá egy fa rudat a két végén egy-egy gömbbel. Ezt még fehérrel le akarom festeni, és erre felfűzni a cicákokat. Remélem tetszeni fog a leendő tulajdonosnak.

És elkészítettem életem első kenyereskosarát is. Nem olyan bonyolult, mint először gondoltam, de még mindég küzdöm azzal a problémával, hogy nem elég merev az oldala, pedig van benne bélés. Ha van ötletetek, kérlek írjátok meg Nekem.

Cinella

2011. augusztus 13., szombat

Az első......

...szatyrom! Nagyon büszke vagyok rá, mert egy ajándékba kapott szatyorról készítettem. Nem lett tökéletes, látok rajta sok-sok hibát, de az enyém. A következők majd jobban sikerülnek. Már tudom, hogy hogyan kell csinálni. Lila lett, így megy a táskámhoz és a ruhatáram egy nagy részéhez is. Most éppen lila korszakomat élem. A legérdekesebb az, hogy már varrtam a szatyromat, amikor is észrevettem, hogy a lila anyag csillogós. Se amikor vettem, se amikor vasaltam nem tűnt fel csak most amikor már lámpafénynél varrtam. Ennek külön örülök. :-) Nem tudom, hogy ez a fényképen mennyire látszik, de tényleg csillog, diszkréten. A tartóját pedig egy apró foltos technikával készítettem, csak úgy hirtelen. A tűzést is gyakorolnom kell még.


Cinella

2011. július 30., szombat

Levendulazsákok

Ma délután leültem egy kicsit varrogatni. Terápiának is nagyon jó, meg aztán egyedül is voltam itthon. Karcsi teljesítménytúrára ment, Cinus megkezdte a nyaralását Papával, Sziszi pedig egy rendezvényre ment. 
Az az igazság, hogy már azóta szerettem volna levenduláimnak zsákocskát varrni, mióta Tihanyban szedtünk két csokorral. Eszméletlenül jó illata van, erős, intenzív. Szóval már tervezgetem egy ideje a varrást, de az elhatározás most született meg igazán, mert rátaláltam Bogárkrea oldalára, ahol leírja, hogy hogyan is kell elkészíteni a 3 db-os párnácskákat. Ezt aztán nekem is ki kellet próbálnom. Nagyon tetszenek, azt hiszem holnap még gyártok pár darabot. Már tudom is kik kapják! :-)
Cinella

2011. július 29., péntek

Elment

Az én drága Nagymamám. :-(

Cinella

2011. július 28., csütörtök

Caris kannája+csokibonbonok



Elkészültem a kannás rr-em következő darabjával, Cariséval. Még mindég szeretem a kannákat hímezni, bár vannak amelyek megizzasztanak. Na jó ez a kanna nem az volt. :-) Az az igazság, hogy a 70%-a már kész volt 2 hete is, de mivel Gale, aki utánam jön a sorban kérte, hogy ne küldjem, ezért félretettem kicsit. Viszont a határidő, az határidő. Legalább én tartsam be, aki az rr-t indította, ezért tegnap befejeztem. Ma már csak "aláírnom" kellett. Hétfőn már biztosan mehet a következő állomásra!

Jelentkeztem Juditnál a csokibonbonos SAL-ba. Ennek az a lényege, hogy mindenki kihímzi ugyanazt a mintát magának, viszont a saját tempójában halad. Nincs határidő, nem kell a kendőket küldözgetni. Nem tudom mikor leszek kész vele, de nagyon tetszik a minta és végre beszereztem hozzá mindent, és ma le is fényképeztem a nagy csapatot. Amint lesz egy kis időm rögtön bele is fogok!
Cinella

2011. július 24., vasárnap

Nagymamámnak!

Nagyikám márciusban töltötte be a 91. életévét. Nagyon szép kort élt meg, és nagyon sok szeretetet kaptunk mindig Tőle. Még pár évvel ezelőtt is, ha délután megemlítettem, hogy úgy ennék kuglófot, akkor nekiállt és megsütötte. Tavaly nagy családi szülinapot szerveztünk Neki Anyuval, meghívtuk az összes unokáját és dédunokáját. Olyan jó volt látni az örömét, hogy együtt van mindenki, akit szeret. 
És most kórházban van, egyre rosszabb az állapota, egyre kevésbé ismer meg minket. Tudom, hogy nem fogja érteni, érzékelni, hogy mit is kap, csak talán annyit, hogy kicsit kényelmesebb lesz a fekvés az ágyon. Bár lehet, hogy azt sem. De mégis, muszáj volt elkészítenem Neki, mert nekem fontos! A felírat a hímzésen így hangzik: "Isten nem lehet ott mindenütt, ezért megteremtette a nagymamát!"
Mamikám nagyon szeretlek!!!
Cinella

2011. július 18., hétfő

Ajándékláncos ajándékom

Még a múlt héten pénteken megérkezett Susutól az ajándékom, amit Latinka által meghirdetett születésnapi ajándékláncos játék keretében kaptam. Hű, de kerek mondat lett. Szóval megérkezett a csomag amiben egy csodaszép rózsaszínű nyaklánc volt, meg egy csomag Latte Machiato kávét, amit azon nyomban meg is ittam. :-)
A modellem Cintia volt, nagyon élvezte. Neki is tetszik a lánc, de nem adom, egyenlőre. Kis szeles a gyerekem, félek, hogy elszakítaná.

Cinella

2011. július 4., hétfő

Gyermekkorom kedvenc ételei

Kaptam egy nagyon kedves játékmeghívást Arankától. A játék lényege, hogy írjuk le milyen ételeket ettünk szívesen gyermekkorunkban. Arankához hasonlóan én is a Nagymamám főztjét szerettem a legjobban. Gyermekkoromban mindig csodáltam Őt és olyan szerettem volna lenni. Sajnos még kis részben sem sikerült eddig megvalósítanom. Azt hiszem nem fogom utolérni Őt. Nagyikám márciusban töltötte be A 91.  életévét, de sajnos már eléggé rossz állapotban van. Na, de vissza a játékhoz. Kedvenceim most is azok, mint gyerekként.
-sült csirke, töltött csirke
-sonkás, rakott tészta
-madártej
-palacsinta
-Rákóczi túros (ezt Apukám készítette)
-tatárbisztek
-rántott velő
-stb....
Nagyon szeretek enni, és ez sajnos meg is látszik rajtam. :-(
A játékhoz tartozik még, hogy 5 blogger társamnak tovább kell adnom.


1. Netty
2. Csandi
3. Rita 
4. Batorba
5. Margó

Cinella

2011. július 2., szombat

Ma végre volt időm alkotni!

Készítettem néhány apróságot, és kevésbé apróságot. Legalábbis nekem nem volt apróság. Mind ajándék lesz.
Elsőként mutatom a levendula illatú kis szütyőket. Cintia "rendelte őket a család számára. Az apropó pedig az, hogy a múlt hét végén Tihanyban voltunk a levendulafesztiválon. Itt szedtünk 1-1 csokor levendulát, amit itthon leszedtünk a száráról és egész héten szárítottuk a virágokat. Isteni illatuk van. Nos ezek a virágok vannak a kis zsákokban. Sajnos nem csak levendulák, mert annyit nem szedtünk. Az a kis csokor pedig ami a zsákok előtt van az saját termés. Erkélyemen nevelgettem, és szedtem.




A következő képen egy recepfüzet látható. Első ilyen munkám. Gondoltam varrok egy füzetnek borítót, mintha becsomagolnám. Még szerencse, hogy van két iskolás gyerekem, volt időm gyakorolni a füzetborítást. Tettem bele egy kis bélést is, hogy puhább legyen. Cinusnak nagyon tetszik, alig akarta visszaadni. Meg kellett ígérnem, hogy a suliba a majd pár füzetét bekötöm így. A füzetbe majd beírom az egyik kedvenc receptemet is, és így fogom elküldeni annak akit megajándékozok vele. 



A harmadik képen pedig egy textilkép látható a közepén látható rózsa mintáját Manka oldalán találtam. Köszönet érte! Itt kombináltam egy kicsit a foltvarrást az xszemessel.  Ez a kép is utazik majd a receptfüzettel együtt új tulajdonosához. Ki lesz az ajándékozott? Akit Latinka játékán nekem sorsoltak. Egyenlőre még nem árulom el, de remélem örülni fog az ajándékaimnak.




Cinella

2011. június 23., csütörtök

Szerzeményeim




Azt hiszem elért engem is a varrónők "betegsége", pedig nem is tartom magam varrónőnek, sőt még csak varrogatónak sem. Inkább csak próbálkozom. Na szóval anyagfelhalmozó lettem. Nem tudok bemenni méterárú boltba úgy, hogy ne vegyek legalább 2-3 félét, sőt továbbmegyek már más városba sem tudok úgy elmenni, hogy ne keressek egy boltot, ahol csak nézelődöm. Na ez a nézelődés átmegy vásárlásba. Legutóbb például Százhalombattára kellett mennem hivatalos ügyben, és természetesen keresnem kellett boltot, ahol jól be is vásároltam, igaz csak módjával, mert velem volt a párom is és bár nem szól semmit egy idő után úgy mosolygott rám mint ahogy egy elmeháborodottra szoktak. :-) Nem csak anyagokat vásároltam, hanem szalagokat is, meg szalvétákat, festéket, dobozokat. Majd miután hazajöttünk még bekeveredtünk az egyik bevásárlóközpontba, ahol felfedeztem magamnak egy boltot. Na itt tettem fel az i-re a pontot Kaptam Tőlem egy csodaszép órát. Úgy is kellett egy az új konyhámba. A probléma csak az, hogy ugye a panelba nem egyszerű egy szöget bevarázsolni. Pár napig csak oda lesz támasztva egy tálcához.
Cinella

2011. június 16., csütörtök

Kannás rr Netty kendője


Elkészültem Netty kannájával. Ez most nagyon hamar ment, az anyag szuper, és a színek is jól láthatóak rajta. Szóval ismét örömhímzés volt részemről. Remélem Nettynek tetszeni fog. Minél több kannát hímzek annál "szerelmesebb" vagyok a mintába. Elképzelhető, hogy meghímzem magamnak terítőnek is.
Cinella

2011. június 13., hétfő

Júniusi maci

A hímzést már rég megcsináltam, de sajnos a felvarrással elmaradtam, pedig nem egy időigényes dolog. Ennyire nem volt időm az utóbbi napokban, hetekben. Remélem, most hogy a suli befejeződött több időm marad a hobbimra is.

Elkészültem Rita által meghirdetett kávés-teás ajándékkal is. Én a tea köré szerveztem az ajándékomat. Kedden postázom is. Kinek? Az egyenlőre maradjon titok. Remélem tetszeni fog az új tulajdonosának, és nem mellesleg remélem szereti a teát is! :-)



Cinella

2011. június 12., vasárnap

Tipikostól kaptam

egy gyönyörű kávés képet, egy bögrét, amire csillogós szívet tett, egy aranyos méhecskés anyagot, egy gyönyörű angyalkát. Ez utóbbira Cini már le is csapott! Nem tudom látjátok-e, de a kép sarkában külön rá lett téve egy aprócska bögre! Nekem nagyon tetszik minden. Köszönöm Tipikos!
Az ajándékok Rita kávés-teás játéka keretében kerültek hozzám.

Az én ajándékom is készül, remélem kedden tudom is postázni.
Cinella

2011. május 31., kedd

Eper lekvár, dzsem receptet keresek!

Kitaláltam kis segítséggel (ez azuram), hogy eper lekvárt kéne készíteni. Igen ám, de nekem se receptem, se gyakorlatom. Sárgabarack lekvárt szoktam készíteni, tehát van némi fogalmam a dolgokról. Olyat szeretnék, amiben vannak eper darabok is. Ha van közületek valakinek receptje és megosztaná velem, annak nagyon, de nagyon hálás lennék érte! :-) Maga a befőzési művelet a hétvégén lenne, és az eredményt megmutatom majd. Persze nem ülök én tétlenül, bújom a netet folyamatosan.
Cinella

2011. május 22., vasárnap

Csere-bere játék

Ezt a játékot nem én hirdetem, de én már jelentkeztem rá. Ha szeretnél csatlakozni ezt Ritánál megteheted. A játék lényege, hogy mindenki ad, és mindenki kap is! Azt, hogy kitől kapod az ajándékod titkos, csak Rita tudja. A téma pedig ami köré a játék épül a kávé-tea. Tehát az ajándéknak ehhez kell kapcsolódnia. A technika viszont abszolúte szabadon választott, lehet xszem, varrás, szalvétatechnika, üvegfestés, horgolás, gyöngyfűzés,  stb... A határidőt Rita meghosszabbította, így még van időd jelentkezni május végéig!!!!!!
Tehát játékra fel!!!!!
Cinella

2011. május 15., vasárnap

Május

A munka helyemen pénteken több kollégám is szóvá tette, hogy már elmúlt húsvét, ezért akár le is szedhetném a koszorút amit csináltam. Na jó igazuk van, tényleg elmúlt húsvét, de hát akkor mi fog a szobánk ajtaján lógni? Ezért a hétvégén elkészítettem ezt a kis ajtó díszt. Abszolúte aktuális, ugyanis rá is hímeztem, hogy május. Egész hónapban nem szólhatnak semmit. :-) Júniusra meg lesz új!!!!! Jól kitaláltam mi???



Cinella

SORSOLTAM!!!!!!!

Nos megtörtént a sorsolás! A 100 rendszeres olvasóm közül a nyertes kiválasztásához a sorsoló programot hívtam segítségül. Itt a nyertes Edina lett. A jelentkezők közül pedig Cintia húzta ki a nyertest, aki nem más mint Latinka.
Gratulálok a nyerteseknek! Edina, Latinka kérlek írjatok nekem egy postacímet, ahová az ajándékot el tudom küldeni, illetve azt is, hogy melyik színben tetszik a nyeremény!
Kézi sorsolást dokumentáltam is:


















Cinella

2011. május 14., szombat

*kateee kannái

Elkészültem a kannás rr következő darabjával. Nagyon gyorsan meghímeztem 3 este alatt. A rózsákkal és kontúrjaikkal viszont megküzdöttem, csak azokkal 1 estét eltöltöttem. Néha szó szerint fonalat veszítettem, hogy merre is mennek a mintán a vonalak. Na, de én győztem! Annyira szeretem azt, amikor a pacákból kialakul a minta, mintha életre kelne a kontúrok által.
Margó kannáját is lefényképeztem, mert Ő elfelejtette, és Kati ne maradjon kanna nélkül. Ugye tetszik Kati?
Cinella

2011. május 11., szerda

Csak természetesen....

... a fránya vérszívó szúnyogok ellen!!!!!

Muskátli


A szúnyogok ki nem állhatják a muskátli illatát. Abban az esetben tehát, ha szeretsz például nyitott ablaknál aludni – és nem tudsz vagy nem akarsz szúnyoghálót felszerelni –, vagy épp nyugton szeretnél üldögélni a teraszodon, helyezz el a párkányon, balkonon néhány muskátlis ládát, ez nem csupán a szúnyogokat tartja távol, de még mutatós is.



Citrusfélék

A savanykás, citrusos aromákat a szúnyogok szintén nem szeretik: elriasztja őket gyakorlatilag minden, ami ilyen illatot áraszt. Hatékony módszer, ha citrusos illóolajokat párologtatsz a lakásban. Ha ennél tartósabb megoldást keresel, szerezz be néhány tő citronellát és helyezd el az ablakban vagy az erkélyen: a növény leveleinek intenzív citromillata elűzi a vérszívókat.

Szegfűszeg

A szúnyogok irtóznak a szegfűszeg karakteres illatától is. A védekezéshez használhatsz szegfűszegolajat, de akár egész vagy őrölt szegfűszeget is. Utóbbit csomagold aromatasakokba – vagy egyszerű gézbe –, és helyezz el a csomagocskákból egyet-kettőt minden helyiségben.

Fűszerkert

A fűszerkert kiváló „kettő az egyben” megoldás, hiszen nem csupán a sütés-főzéshez állnak rendelkezésedre mindig friss fűszerek, de a szúnyogokat is távol tartja. A vérszívók különösen utálják ugyanis a rozmaring, a bazsalikom, a menta, a citromfű, az oregánó és a babér illatát.

Teafaolaj

A teafaolaj az egyik legsokoldalúbb természetes gyógyhatású kivonat, mely alkalmazható többek között gyulladások, fertőzések és fájdalom enyhítésére, az immunrendszer erősítésére, fertőtlenítésre, mindemellett pedig még a szúnyogok ellen is beválik. A vérszívók elriasztásához cseppents belőle az aromamécsesbe, párologtatóba, vagy ha ilyened épp nincs, az ágyneműre! Abban az esetben pedig, ha már megcsípett a szúnyog, dörzsöld be a csípést a teafaolajjal: enyhíti a viszketést és gyorsítja a gyógyulást.

B1-vitamin

Ha nem csupán otthon szeretnéd megóvni magad a szúnyogok támadásaitól, hanem „magaddal vinnéd" a védelmet mindenhová, a szúnyogszezon idején szedj naponta egy B1-vitamin-tablettát: ennek hatására a bőröd olyan – emberi orral nem érzékelhető – szagot fog kibocsátani, mely a szúnyogok számára taszító.

Vaníliaolaj

A szúnyog az egyetlen olyan rovar, amelyik utálja a vaníliát. A védekezéshez masszírozz a „parfümpontokba” – tehát a füled mögé, a könyök- és térdhajlatba, a csuklód belső oldalába és a dekoltázsodba – néhány csepp natúr vaníliaolajat! (Lehetőleg bioboltból szerezd be, az utánzat nem jó!)

Krém és spray

Bőrre kenhető, vegyszermentes szúnyogriasztó krémet vagy spray-t magad is készíthetsz. Íme, két könnyen kivitelezhető recept:

• Szúnyogriasztó krém

Hozzávalók: mandulaolaj, citronellaolaj, natúr aloe vera gél

1 evőkanál aloe vera gélhez adj 2 evőkanál mandulaolajat és 25 csepp citronellaolajat! Keverd össze alaposan! Hagyd állni néhány percig, majd masszírozd be a bőrödbe!

• Szúnyogriasztó spray

Hozzávalók: citromolaj, levendulaolaj, szója- vagy mandulaolaj

Egy szórófejes flakonba engedj vizet, majd adj hozzá decinként 5 csepp citromolajat, 10 csepp levendulaolajat és 2 evőkanál mandula- vagy szójaolajat! Rázd össze, majd spricceld a testedre, ügyelve arra, hogy ne kerüljön a szemedbe!

Cikk a Nők Lapja Cafe oldalról való.


Cinella

2011. május 9., hétfő

Ajándékba adtam

Vasárnap Csepelen voltunk Cintiával, mivel néptánc fellépése volt, ami egyben verseny is. Az Ő csoportjuk a legszebb éneklésért kaptak díjat. Tény, hogy a többiek énekét nem hallottam, pedig a 3. sorban ültem.  A lényegre visszatérve: Csepelen lakik az egyik barátnőm, akivel mostanság kicsit elsodródtunk egymás mellől. Felvettem vele a kapcsolatot, és megbeszéltünk egy villámrandit. Mondanom sem kell, hogy 2 órán keresztül csak beszéltünk, és beszéltünk, és beszéltünk. Észre sem vettük, hogy eltelt az idő. Remélem sűrűbben is tudunk majd találkozni. Neki készítettem ezt az apróságot találkozásunk örömére.
Cinella

2011. május 6., péntek

Variációk egy témára

Ezt a helyes mintát egy készletben Csibétől kaptam a PIF játék keretében. A múlt hétvégén nem volt mit hímezzek, így nekiálltam, és amennyire féltem tőle, annyira gyorsan haladtam vele. Ennek örömére megcsináltam még 3x csak más színben. Jaj, nekem annyira tetszik.
El is határoztam, hogy ajándék lesz belőlük. Éppen ezért játékot hirdetnék. Aki szeretne kapni tőlem egy apróságot, amit ebből a mintából lesz, az jelentkezzen nálam. 2 ajándékot fogok kisorsolni egyet a kommentelők között, egyet pedig a rendszeres olvasóim között. Egy feltételem van csak! A játékot NE hirdesd meg sehol! Tehát várom a jelentkezéseket. :-) Jelentkezési határidő pedig legyen május 14. Sorsolni pedig 15.-én fogok! :-)
Cinella

2011. május 5., csütörtök

Hajrá Mici!!!!!!!

Nagyon szeretném, ha MICI elérné azt a célt, amit kitűzött maga elé. Ehhez viszont szüksége van a Mi segítségünkre is. Kérlek, hogy látogass el Szarvasmici oldalára és nézz szét Nála. Ha tetszik amit látsz (garantálom, hogy tetszeni fog!) szavazz rá  Az év Anyavállalata versenyben. Köszönöm a segítségeket! :-) Ízelítőnek egy kép a sok-sok alkotás közül.
Cinella

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails

Szívesen látott kíváncsiskodóim száma: