Mi ketten egyek!

Rendszeres olvasók

2010. szeptember 30., csütörtök

Karácsonyi SAL

Jelentkeztem én is a Karácsonyi SAL együtt hímzésre. Nagyon megtetszett a minta, amint megláttam. Már nagyjából körvonalazódott is bennem az anyag és a minta színe is. Remélem hamarosan mutathatok majd részleteket is.
Cinella

2010. szeptember 28., kedd

Holdtündér

Nagyon megszerettem a sziluett és monokróm mintákat. Olyan jól el lehet játszani a színekkel. Most a holdtündér volt soron. Ez a párja a múltkori tündérkének, amiből Cintiának készítettem párnát. Azt, hogy mi lesz ebből még nem tudom. Lehet, hogy bekereteztetem, és kiteszem a falra, de az is lehet, hogy ebből is párnahuzat lesz, de az is, hogy egy harmadik variáció lesz végül a nyerő. Az anyag egyébként csillámlós. Nekem nagyon tetszik! :-)
Cinella

2010. szeptember 23., csütörtök

Még lehet jelentkezni...

...a stafétajátékra. Ha tetszik ez a párna, és szeretnél egyet, amit a kedvenc színeidből fogok megvarrni akkor jelentkezz ITT!

Cinella

2010. szeptember 17., péntek

Elöttem az utódom!

A képen látható macit Cinus varrta egyedül. Annyit segítettem Neki, hogy a maci szabásmintáját, rá gombostűztem a plüss anyagra. Cinus körberajzolta, kivágta, majd pelenkaöltéssel körbevarrta. A lábánál szabadonhagyta, majd kifordította, és kitömte, majd összevarrta. Itt egy picit segítettem. Végül filccel rajzolt neki szemet, szájat. Majd a hidegre való tekintettel egy sálat kötöttünk a nyakára. Mikor végzett közölte, hogy imád varrni, és azonnal kabátot és sapkát is varrni akar neki. Miután megbeszéltük, hogy ezzel még várjunk, elment és azóta is Smacival (ez lett a becsületes neve) játszik. Most éppen szánkók készít neki. :-)
Cinella

Ismét díjat kaptam!

Szegusztól kaptam ezt a megtisztelő díjat ! Tudjátok Miert olyan értékes számomra? Azért mert ez más véleménye rólam! Köszönöm Szegusz , hogy rám gondoltál.
Feladat, hogy adjam tovább 5 embernek . Nos én szívem szerint mindenkinek odaadnám, akit olvasok, de a feladat , az feladat, ezért ime az én választottjaim:



Adri
Judit
Andi
Rita
Györgyi


Cinella

2010. szeptember 15., szerda

Ajándék Tiffany-Andinak

Latinka ajándék-láncos játékában Andinak készítettem ajándékot. Amikor megkérdeztem Tőle, hogy milyen színt szeret, meg mi az ami szívéhez közel áll, azt válaszolta, hogy mindegy csak xszemes legyen, mert nagyon tetszenek Neki, de nem lenne hozzá türelme. Neki is álltam a gondolkozásnak, mit is adhatnék Andinak, aki gyönyörű dolgokat készít. Végül egy biscornu-t és egy kis dobozkát csináltam. A doboz elején egy kis teáscsésze van, ami szintén xszemes. Valószínűleg Cinus ráhatására, minden a kék szín bűvöletében készült.
Ma meglátogattuk Cintiával Andit, mert kiderült igen közel lakunk egymáshoz. Így aztán személyesen adhattam át az ajándékomat.
Nem távoztunk ám üres kézzel sem. Anditól kaptam egy gyönyörűséges virágot (cserépdísz). Lefotózom és beteszem majd ide. Köszönöm!!!!!!!
Cinella

2010. szeptember 12., vasárnap

Szegusz ajándéka

Megkaptam Szegusztól az ajándékomat. Mindketten jelentkeztünk Latinkához az ajándékláncba, én Tőle kaptam, nekem pedig majd Andinak kell adnom. Az, az ajándék is készen van már, a randi is lebeszélve, de az Ő meglepetését majd csak átadás után mutatom.
Visszatérve a kapott ajándékhoz. Szegusz készített nekem egy párnát, egy "mütyitartót" (ez Cini legújabb szavajárása), és egy karkötőt. Mindhármat rózsaszínből, és mindegyik csillog. Mondanom sem kell, hogy Cinus első dolga az volt, hogy lenyúlja őket, pedig saját bevallása szerint a türkizkék a kedvenc színe! Úgy kellet visszakönyörögnöm egy fénykép erejéig. A "mütyitartó" végül pzs tartóvá lépett elő, és az iskolatáskájában fog lakni, hadd lássák az osztálytársai milyen szép van neki. A párna a szobájában csücsül, a karkötőt meg egyenlőre itthon használja, hiszen a suliban ilyesmit nem lehet.
Cinella

2010. szeptember 10., péntek

Stafétajáték!

Cseresznyevirágnál nyertem a staféta játékon egy gyönyörű kitűzőt, amit akkor fog nekem postázni, ha már én is meghirdettem a játékot. Sokat gondolkoztam azon, hogy mi is legyen a nyeremény. Végül arra az elhatározásra jutottam, hogy varrok a nyertesnek egy patchwork párnát, olyat amit legutóbb Cintia is kapott. Ja és a legfontosabb, olyan színösszeállításban fogja megkapni, amit Ő választ. Így  a nyeremény pont olyan lesz, mint amilyen az ízlése. Na mit szóltok? Van kedvetek Velem játszani?
Ezt pedig az én nyereményem:

A játékszabály a következő:
Jelentkezéseddel egyben ígéretet teszel, hogy ha Te nyered meg az ajándékot, akkor átveszed tőlem a stafétabotot és egy hónapon belül te is készítesz valamit, amit aztán kisorsolsz a blogodon:)
Az ajándék nincs értékhez kötve, szerintem mindenki örül bármilyen apróságnak is:)
Akinek meg nem tetszik a képen látható ajándék, az egyszerűen nem jelentkezik. 



Az ajándékot akkor fogom postázni, ha a nyertes a játékot meghirdette a saját blogján!

 
Határidő: 2010. október 1. péntek
Sorsolni szombaton fogok.

A játék kitalálója Barbara.




Cinella

Babaköszöntők

Az utóbbi időben készítettem két babaköszöntőt.
Alexandra a legjobb barátnőm második kislánya. Szüleinek és nekünk, akik szeretjük Őket egy nagy nagy ajándék ez a kislány. Amikor megtudtam, hogy Enikő terhes annyira, de annyira örültem. Azt hiszem jobban, mint amikor megtudtam, hogy én terhes vagyok! Bár az enyémek antibébi szökevények voltak. :-) Igaz, Szandit sem tervezték (már), de érkezése egy nagy-nagy csoda!!!!!
Gábor pedig az egyik volt kolléganőm második unokája. Már a nővérének is hímeztem egy ilyen cipőt, csak az értelem szerűen rózsaszín volt.
Cinella

2010. szeptember 2., csütörtök

Behalt a gépem....

...., de már nem vagyok szomorú. Az én drága férjemtől kaptam-megelőlegezve- a születésnapomra egy laptopot. Próbált nekem rózsaszínt keresni, de nem sikerült, így let egy csodaszép meggybordó Samsungom. Becsületes neve Cherry lett. Még vannak hiányosságai, pl. még nincs rajta office, és a régiről sem sikerült még áttölteni a képeket, és egyéb apróságokat amit az évek alatt felhalmoztam. Eléggé hiányoznak, ezért sem tudok most még nagyon új bejegyzéseket eszközölni. A hétvégén viszont a drágám mindent meg fog oldani, legalábbis remélem.
Cinella

2010. augusztus 31., kedd

Párnák

Elkészültem Cintia 2 díszpárnájával. Az egyik xszemes betéttel, a másik pedig foltvarrott. Mit mondjak matekoztam rendesen, hogy pont akkora legyen az elkészült párnahuzat, mint amekkora pont jó a párnára. Nagyon élveztem az alkotást, és tetszik is a végeredmény. Szerencsére a díszpárnák új tulajdonosának is nagyon tetszik, annyira, hogy ma este ezeken akart aludni, de meggyőztem arról, hogy sokkal jobban fog mutatni az ágyán napközben. Az xszemes párnának a keretét Cinus választotta. Én ugyanis a másik párna kékjét akartam ahhoz is felhasználni, de Ő azt mondta, hogy ne legyen két egyforma, a tündérke inkább a sötétebb kék háttérrel legyen. Így utólag azt hiszem igaza volt. Alakul a szépérzéke! :-)
Cinella

2010. augusztus 24., kedd

Szeretnél Tőlem ajándékot?


Jelentkeztem én is egy PIF játékra, így hát most már nincs más hátra, mint, hogy várjam azon bátor kreatívos társaimat, akik szeretnének tőlem ajándékot kapni! Szám szerint 3 főt. Ha úgy érzed feltétlenül szükséged van egy általam készített valamire ne habozz, írj egy kommentet. Az ajándékok készülhetnek varrással, hímzéssel, szalvétatechnikával. Még az is lehet, hogy időközben kitanulok még má technikákat is.Cinella



Ha már jelentkeztél az lenne a további feladat, hogy tedd ki a kis képet a bloggodra, és hívj meg Te is 3 embert, akiknek 365 napon belül küldesz majd ajándékot.


Játékra fel!

2010. augusztus 22., vasárnap

Kispárnahuzatok

Cintiának szeretnék kispárnahuzatot csinálni. Az egyik foltvarrott, a blokk neve kisvirág, ebből készült így lett ez a csillag forma. Lesz még egy kerete, ami a belső kék anyagból varrok majd. A másik pedig egy xszemes tündérke. Azért türkizkék mindkettő, mert Cintiának most ez a kedvenc színe. A jövő héten szabin leszek, akkor befejezem majd mindkettőt.
A háttérben látható virágokat még Pécsen fényképeztem, majd erről is írok a családi bloggomon.
Cinella

2010. augusztus 17., kedd

Levendula

Arcápoló


A normál bőrűeknek az is elég, ha az arckrémükbe csepegtetnek némi levendulaolajat, hiszen ez még inkább elősegíti a sejtregenerálódást. A száraz bőrűeknek viszont már egy bőrradírra és egy tápláló pakolásra is szükségük lehet.
Tipp: keverj össze két evőkanál szárított levendulát egy doboz joghurttal, majd adj hozzá egy kevés zablisztet. A keveréket vidd fel a megtisztított arcra, 15 perc elteltével mosd le. Ha nem használod fel azonnal a maszkot, egy hétig akár hűtőben is tárolhatod.

Bőrregeneráló hatású

A levendulaolaj segíti a kisebb sebek, horzsolások és zúzódások gyógyulását, csökkenti a rovarcsípések okozta fájdalmat. A készítmény egy kevés langyos vízzel vegyítve megnyugtatja a gyulladt bőrt, a pikkelysömörös és az ekcémás tüneteket.


Cellulitiszkezelő

Mivel a levendula illóolaja erősen serkenti a bőr anyagcsere folyamatait, és remek pórusösszehúzó szer, ezért különösen jó narancsbőr ellen.
Tipp: keverj össze 3 csepp levendulaolajat 2 csepp citrom- és 2 csepp narancsolajjal, majd alaposan masszírozd be a keveréket a bőrödbe, és ne is mosd le. Hogy nagyobb felületre legyen elegendő, hígíthatod az elegyet semleges olajokkal, például jojobaolajjal.


Depresszióűző

Ha rossz a hangulatod, az a külsődre is kihat, így ha kicsit szomorúbbnak, rosszkedvűnek érzed magad, csak önts a párologtatóba vagy az illatmécsesbe pár csepp levendulaeszenciát, aztán várd a hatását.


Emésztést elősegítő

A levendulafőzet vagy –párlat nem csupán az idegeidet nyugtatja, hanem az emésztésedet is serkenti.
Tipp: ha túletted magad, akkor cseppents pár csepp levendulakivonatot az ujjadra, majd masszírozd be az ajkad és az orr közötti területet. Pár perc múlva máris jobban érzed magad.


Fürdőzők kedvence


Azt mondják, hogy aki a fürdővízbe levendulaolaj és egy kevés tej elegyét keveri, annak a bőre bársonyos lesz, sőt megszabadulhat az elhalt hámrétegtől is. És ez még nem minden. Egy levendulateával dúsított fürdő megnyugtat, kikapcsol, lazítja az izmokat, és még a reumatikus fájdalmakat is enyhíti.
Tipp: a leghatásosabb, ha a szárított vagy frissen szedett gyógynövényt egy pamutvászon zsákocskába csomagoljuk, és így dobjuk a kádba. Ez a kis párnácska később felhasználható borogatásként is.


Hidratál

Akinek kiszárad a bőre tusoláskor, az bátra kenje magát fürdés előtt levendulaolajos tápláló készítménnyel. Ezt az egyszerű bőrápoló szert bárki házilag is elkészítheti.
Tipp: 1 maroknyi friss vagy szárított virágot tegyünk zárható üvegbe, és öntsünk rá negyed liter olívaolajat. 3-4 napon keresztül tartsuk meleg, napos helyen, hogy összeérjen, majd szűrjük le. Tároljuk hűvös, sötét helyen. Zuhanyozás előtt dörzsöljük a bőrünkbe, majd ha felszívódott, mossuk le.


Illatosít

Aki kedveli a levendulaillatot, az ne érje be egyszerű potpourrival, inkább dúsítsa testápolóját is pár csepp illóolajjal. A bőrre kenve a levendula illatát hosszabban érzed. A lila virágból készített parfümöknek pedig bizonyítottan hangulatjavító hatása is ismert, kellemes illatuk mellett.


Kézápoló

Néhány csepp levendulaolaj puhává és simává varázsolja a kéz bőrét.
Tipp: a téli hidegben vagy erősen igénybe vett bőr esetén keverjünk egy kis sót is az olajhoz. Az elegyet dörzsöljük be finoman a bőrünkbe, majd mossunk kezet tiszta szappannal és meleg vízzel. Ez a keverék bőrkeményedések ellen is kiválóan használható.


Leégést enyhít

Forralt és lehűtött vízbe tett pár csepp levendulaolaj vagy egy langyos levendulafőzetes borogatás gyorsan megnyugtatja és regenerálja a leégett bőrt.


Mitesszerirtó

Aki hetente legalább háromszor átmossa az arcát egy levendulafőzettel, annak jóval kevesebb mitesszere lesz. A gyógynövényfőzet ugyanis erős gyulladásgátló és antibakteriális hatással bír, így hatékonyan szabadítja meg a bőrt a beleragadt szennyeződéstől. Ezenfelül segít a bőr faggyútermelődésének szabályozásában.


Nyugtató hatású

Magas illóolaj-tartalma révén a levendula rendkívül nagy gyógyhatással rendelkező növény. Az idegfeszültség és a vegetatív idegrendszer zavarai esetén alkalmazott terápia során a levendulát fürdőhöz használják. Kiválóan alkalmas még a migrén és az ideges fejfájások leküzdésére, a fáradtság csökkentésére.


Ragyogóvá tesz

Aki úgy gondolja, hogy frizurája nem csillogó eléggé, az bátran használjon levendulás főzetet minden hajmosáskor.
Tipp: az utolsó öblítővízbe keverj bele egy liter erős gyógynövényteát. Ha barna a hajad, adhatsz mellé egy kiskanál ecetet is. Szőkéknek pár csepp citromlé ajánlott.


Szemápoló

A levendulakivonat frissíti a fáradt, karikás, bedagadt szemeket.
Tipp: egy kamillatea-filtert dobjunk forró vízbe, hagyjuk a teát kissé kihűlni, majd tegyünk hozzá 12 csepp levendulaolajat, és keverjük el alaposan. Nyomkodjuk ki a filtert, és néhány percre helyezzük a szemünkre.


Vágyfokozó

Kevesen tudják, de a levendulaolajnak vágykeltő hatása is van. Az illatos gyógynövény serkenti a véráramlást, így felébreszti és stimulálja érzékeinket.
Tipp: ha kényeztetni szeretnéd kedvesedet, langyosíts meg kevéske mandulaolajat, majd cseppents bele 10 csepp aromát. A még meleg eszenciával dörzsöld át párod sajgó testrészeit. A siker garantált!


Zsírosságot enyhít

A levendulaolaj nemcsak az olajos arcbőr hatásos ellenszere lehet, sikeresen alkalmazható a szeborreás, zsírosodó fejbőr ápolásakor is.
Tipp: egy edényben forralj vizet, adj hozzá 25 csepp gyógynövény-kivonatot. Majd egy törülközővel a fejeden hajolj a gőz fölé. Az inhalálás befejeztével mosd meg az arcod hideg vízzel, hogy a kitágult és kitisztult pórusok ismét bezáruljanak.




Cikk és a képek a nettről.




Cinella

2010. augusztus 15., vasárnap

Sorsoltam!

Szívből köszönöm mindenkinek, aki játszott velem! Nem gondoltam, hogy ilyen sokat fogtok jelentkezni. Jó látni, hogy a népi tárgyainknak még van értéke, sőt úgy gondolom, hogy egyre nagyobb...... :-)
Na jó nem csigázom tovább a kedélyeket. Íme akik játszottak:

Aranka


Rita

Szegusz

Maria

Rinka

Kaoka

Mammka

Timi

Lapappilon

Marijja

Antalandi

Bodjas

Rozandi

Anita

Anderda

Lara

Rilla

Borsoo

Mák

Orsi

Veronika

Reka

Ada

Carol Anna

Unikat

Judd25

Attilalivia

Skippo

És a nyertes.........
 
RITA
 
Gratulálok!
A sorsolás a Random.org segítségével készült, és Word dokumentumba kis is mentettem, hogy tudjak dokumentálni, de egyszerűen képtelen vagyok ide bevarázsolni. :-(  Ha valaki tudna segíteni, akkor beteszem! Köszönöm előre is.
Rita, hogy szeretnétek megkapni a bútorokat? Postán vagy személyesen?
 
Cinella

2010. augusztus 14., szombat

Segítséget kérnék!

Pár hónappal ezelőtt valakinek a blogján láttam egy tutoriált, ami egy fa doboz anyaggal való belső-külső dekorálásáról szólt. Sajnos akkor nem mentettem el magamnak, most meg nem találom. Ha valaki megszánna, és megmutatná, hogy hol találom, vagy leírná nekem a menetét, azt nagyon megköszönném. Ja azt tudom, hogy magyar nyelvű blogg volt!
Köszönöm-köszönöm-köszönöm!!!!!!!
Cinella

2010. augusztus 6., péntek

Játék!!!

Már lassan 1 hete, hogy hazajöttünk a nyaralásból, de sajnos mutogatni most nem tudok semmit. Van ugyan több hímzés is ami folyamatban van, de elfogyott a fonalam, ezért kényszerpihenőn vagyok.
Na de, hogy ne húzzam tovább a kedélyeket íme a játék.
Van nekem egy nagyon szép népies motívumokkal díszített baba bútorom, amit még gyermekkoromban kaptam. Sajnos a lánykám egyáltalán nem játszik vele, de kidobni sajnálom, ezért, ha valaki szeretne egy ilyen kollekciót, az jelentkezzen érte. 2010.08.15 délig várom az érdeklődőket, utána sorsolok. Kérésem csak annyi, hogy jelezd kommentként az érdeklődésed, és tedd ki a bloggodba, más is lássa. Tényleg nagyon szeretném olyannak odaadni aki használná. Van neki egy kis szépség hibája. Az egyik, hogy a szekrényke egyik gombja letörött, a másik, ami nagyobb, de orvosolható, hogy az ágy egyik lába hiányzik. ez már akkor is ilyen volt, amikor én használtam. :-( A készlet egyébként egy padból (nyithatós), egy szekrényből (fiókjai kihúzhatóak), egy ágyból, egy asztalból (fiókja kivehető) és 3 székből áll.A nagy bútorok kb. 15x15 cm nagyok.
Cinella

2010. július 25., vasárnap

......







Cinella

2010. július 22., csütörtök

Free rr Case kendője

Akár azt is mondhatnám, hogy jaj, de termékeny vagyok, hiszen rövid idő alatt 3 free kendővel készültem el. De valahogy mégse érzem ezt, Inkább nyögve nyelősen ment. Valószínüleg a melegtől és attól, hogy mostanság rengeteg a melóm. szinte alig tudok enni, inni, és egyéb szükségleteket elvégezni. Na de félre a nyüszögéssel.
Íme Case kendője. Nagyon szépen alakul, gyülekeznek a szebbnél szebb virágok, és a közepén a pillangók nagyon ötletesek, és tetszenek!
Viszont Case kicsit kiszúrtál velem. A mintát úgy ragasztottad össze, hogy eggyel több sor keletkezett. 2 napomba került mire rájöttem, hogy miért nem akar sehogy sem kijönni a minta, ha minden honnan számolva tökéletes. De megoldottam!!!!!! Remélem tetszik a végeredmény. Nekem igen! :-) Igen mutatós lesz, ha végleg készen lesz.

Cinella

2010. július 18., vasárnap

Díjat kaptam!

Ezt a szerencsehozó boszit Adritól kaptam. Sok-sok köszönet érte. 7 embernek kell továbbadni. Íme az én listám:
Csandi
Csibe
Batorba
Orbis
Szarvasmici
Vancavarr
Estibogár


Cinella

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails

Szívesen látott kíváncsiskodóim száma: