Ma nekiálltam és varrtam néhány fenyőt, ami már a karácsonyt kezdi idézni. Bár ezek a fenyők egytől egyig ajándékba készülnek, és még lesznek társaik. Szeretnék belőlük majd Cintia iskolájába is megrendezésre kerülő vásárra is néhányat.
Ja és Azuram kért tőlem egy szatyrot, ami nem túl nagy, de belefér egy műanyag doboz, amibe az ebédjét csomagolom. Gondolkoztam milyen anyagból legyen, hiszen nem nagyon vásárolok kimondotta fiús-férfias anyagokat, de nemrégiben vettem egy olyat, ami a borról szól. Párom pedig szereti a borokat.
Cinella
2013. szeptember 29., vasárnap
2013. szeptember 24., kedd
Szatyik
A hétvégén varrtam két szatyrot. Az egyiket ajándékba a kolléganőmnek, aki külön kérte, hogy hosszú füle legyen, hogy a vállára tudja venni.
A másikat saját használatra, aminek viszont rövidebbre vettem a fülét, mert én elég mély növésű vagyok, és a lépcsőn leért a szatyi. Nem lett elég rövid. Vagy én vagyok nagyon mély, vagy a lépcsők túl magasak? Szóval a méretemen már nem tudok változtatni, (mármint a mélységemen, mert sajnos a szélességemen igen) ezért azt hiszem a következőnek még rövidebb lesz a fülikéje. A színe nem jön vissza, mert nagyon szép barna-rózsaszín párosítás.
Cinella
A másikat saját használatra, aminek viszont rövidebbre vettem a fülét, mert én elég mély növésű vagyok, és a lépcsőn leért a szatyi. Nem lett elég rövid. Vagy én vagyok nagyon mély, vagy a lépcsők túl magasak? Szóval a méretemen már nem tudok változtatni, (mármint a mélységemen, mert sajnos a szélességemen igen) ezért azt hiszem a következőnek még rövidebb lesz a fülikéje. A színe nem jön vissza, mert nagyon szép barna-rózsaszín párosítás.
Cinella
2013. szeptember 17., kedd
Ismét egy csokis doboz+ fekete-fehér csajszi
A hétvégén kidekoráltam egy bon-bonos dobozkát. Nem csicsáztam túl, egy csokis felirat egy kép és egy rózsaszín szalag lett a díszités. Szerintem így a maga egyszerűségében is nagyon szép lett. Most keresek bele bon-bont.
Esténként pedig Cintia lánykámnak a fekete-fehér csajsziját hímzem. A 8 oldalból, amin a minta van 4 már elkészült, tehát a felénél járok. Sajnos most kicsit lassabban haladok, mert csak esténként van időm.
Cinella
Esténként pedig Cintia lánykámnak a fekete-fehér csajsziját hímzem. A 8 oldalból, amin a minta van 4 már elkészült, tehát a felénél járok. Sajnos most kicsit lassabban haladok, mert csak esténként van időm.
Cinella
2013. szeptember 8., vasárnap
Elkészültek a hörcsögölt cuccok
Igazán termékeny alkotós hétvégém volt. Tegnap a csokis dobozt
készítettem ma pedig megvarrtam a három hörcsögölt cuccomat. Tehát most van egy új szatyrom, egy mobiltartóm, és egy neszesszerem. A legkönnyebb a szatyor megvarrása volt, a legbonyolultabb a mobiltartó, de annak elöl még egy kis zsebe is van. A neszi olyan középnehéz, viszont az tetszik a legkevésbé. Valahogy a formája nem jön be nekem. A szatyrot és a mobiltartót biztosan elkészítem más színekkel is.
Amúgy igazán hamar elkészültem, pedig nem vagyok egy varrós zseni.
Cinella
Amúgy igazán hamar elkészültem, pedig nem vagyok egy varrós zseni.
Cinella
2013. szeptember 7., szombat
A Csokisdoboz
Ma ismét örömalkotáson voltam. A téma most a csokoládés dobozok voltak. Én egy fém dobozt dekoráltam ki. Mikor jelentkeztem a mai foglalkozásra Orsihoz, már akkor tudtam, hogy a dobozba a kedvenc rum-kókusz golyócskáimat fogom tenni. Mivel jó nagy méretű a doboz, így sok-sok finomság fér majd bele.
Hoztam még ilyen nagy alakú dobozt, igaz fából, és egy lapos bonbonos dobozt is. Mindkettőből szépséges dobozok lesznek, csak még ki kell találnom, milyen minta legyen rajtuk.
Cinella
Hoztam még ilyen nagy alakú dobozt, igaz fából, és egy lapos bonbonos dobozt is. Mindkettőből szépséges dobozok lesznek, csak még ki kell találnom, milyen minta legyen rajtuk.
Cinella
2013. szeptember 4., szerda
Hörcsögölés No2
Ismét hörcsögöltem. Legutóbbi ilyen akcióm óta rendszeresen kapok hírlevelet, és természetesen most sem tudtam ellenállni a sok szépségnek. A birtokomba került 1 db szatyor, 1 db neszesszer, 1 db mobiltok (ezeket meg kell varrnom) 1 db tűpárna, gombostűkkel, 1 cs textil szalag, 1 cs ruhacsipesz. Ilyet az előző hörcsögölés alkalmával is szereztem, csak azok rózsaszínűek, ezek pedig lilásak. Amúgy nagyon jók.
Ja és a lánykám beleszeretett ebbe a bagolyba. Valakinek van esetleg valami hasonló szabásmintája? Köszönöm!
Cinella
2013. augusztus 31., szombat
Fekete-fehér csajszi
Cintia szobájába készülő fekete fehér csajszival jelenleg így állok:
A minta 8 A/4 oldalból áll. Jelenleg a 3. végén járok. Már csak pár x hiányzik, de a kezemnek most egy kis pihenés kell. A bal kezemen a hüvelykujjam teljesen készen van, remélem nem lesz belőle ínhüvelygyulladás. Egyébként nagyon imádom csinálni. Olyan jó látni, ahogyan a sok krix.krax-ból kialakul a minta. Imádom a férjemnek mutogatni, amikor még igazából semmi nem látszik csak a paca, és Ő azt mondja "szép". Szegény nem mer mást mondani. :-)
Cinella
A minta 8 A/4 oldalból áll. Jelenleg a 3. végén járok. Már csak pár x hiányzik, de a kezemnek most egy kis pihenés kell. A bal kezemen a hüvelykujjam teljesen készen van, remélem nem lesz belőle ínhüvelygyulladás. Egyébként nagyon imádom csinálni. Olyan jó látni, ahogyan a sok krix.krax-ból kialakul a minta. Imádom a férjemnek mutogatni, amikor még igazából semmi nem látszik csak a paca, és Ő azt mondja "szép". Szegény nem mer mást mondani. :-)
Cinella
2013. augusztus 27., kedd
Új projekt
Lánykám szobáját áttapétáztuk, mert a régi színvilág már nem tetszett neki. Igazából sosem tetszett neki, csak amikor még kisebb volt nem volt ekkora "hangja" és jobban elfogadta az én ízlésemet. Az egész úgy kezdődött, hogy kapott egy fekete-fehér csillárt.
Ilyen volt a szoba:
Majd pedig kitalálta, hogy akkor Ő fekete-fehér szobát szeretne. Néztünk tapétát a neten, végül leszűkítettük 3 mintára. Ebből volt neki egy kedvence. Miután kértem árajánlatot kiderült, hogy a lány 7 nm szobáját 50.000 Ft-ból tudnánk kitapétázni. Családi megbeszélés után úgy döntöttünk, hogy az egyik falra vesszük meg a tapétát, a többi sima fehér lesz. Míg a drágám nyaralt mi az apjával ketten megcsináltuk neki a szobáját. Ilyen lett:
És, hogy mi az új projekt? Tegnap miközben nézegettem az xszemes mintáim, mit is hímezzek, Cintia látott egy mintát, és kérte csináljam meg neki. Ez az új projekt!
Cinella
Ilyen volt a szoba:
Majd pedig kitalálta, hogy akkor Ő fekete-fehér szobát szeretne. Néztünk tapétát a neten, végül leszűkítettük 3 mintára. Ebből volt neki egy kedvence. Miután kértem árajánlatot kiderült, hogy a lány 7 nm szobáját 50.000 Ft-ból tudnánk kitapétázni. Családi megbeszélés után úgy döntöttünk, hogy az egyik falra vesszük meg a tapétát, a többi sima fehér lesz. Míg a drágám nyaralt mi az apjával ketten megcsináltuk neki a szobáját. Ilyen lett:
És, hogy mi az új projekt? Tegnap miközben nézegettem az xszemes mintáim, mit is hímezzek, Cintia látott egy mintát, és kérte csináljam meg neki. Ez az új projekt!
Cinella
2013. augusztus 25., vasárnap
KÁVÉS SAL
És igen!!!!!!! Befejeztem!
Ma végleg elkészült a Kávés képem hímzés része. Az utolsó csésze fekete megkínzott, először rossz helyre kezdtem hímezni a csészét, majd a kontúrozás ment nehezen. Mikor készen lett a minta, még be kellett fejeznem a keretet is. Ettől függetlenül nagyon szerettem és élveztem ezt a mintát. Hátra van még a mosás, majd a keretezés. Eredetileg az ebédlőnkbe akartam, de most lehet, hogy beviszem a munkahelyemre.
Cinella
Ma végleg elkészült a Kávés képem hímzés része. Az utolsó csésze fekete megkínzott, először rossz helyre kezdtem hímezni a csészét, majd a kontúrozás ment nehezen. Mikor készen lett a minta, még be kellett fejeznem a keretet is. Ettől függetlenül nagyon szerettem és élveztem ezt a mintát. Hátra van még a mosás, majd a keretezés. Eredetileg az ebédlőnkbe akartam, de most lehet, hogy beviszem a munkahelyemre.
Cinella
2013. július 21., vasárnap
Alkottam kicsit
Már jó régen írtam ide. Ennek több oka is van. Az egyik, hogy nyaralni voltunk, a másik, hogy sokszor vagy időm nincs, vagy kedven nincs az alkotáshoz.
Azért van pár mutogatni valóm.
Még a nyaralás előtt majdnem elkészültem a kávés kendőm 11 csészéjével, csak a kontúrozás maradt, de azt gyorsan megcsináltam miután hazajöttünk.
Cinella
Azért van pár mutogatni valóm.
Még a nyaralás előtt majdnem elkészültem a kávés kendőm 11 csészéjével, csak a kontúrozás maradt, de azt gyorsan megcsináltam miután hazajöttünk.
Az utolsó csészét is elkezdtem, és egészen jól haladtam vele. Már túl voltam a felén, amikor észrevettem, hogy elcsúszott a csészém. Nem jól számoltam a lyukakat. Most bonthatom vissza, de egy kicsit hagyom, hogy lenyugodjak, és feldolgozzam a hibámat.
Ma pedig, hogy azért mégse maradjak alkotás nélkül kidekoráltam egy fa irattartó papucsot, amit holnap beviszek a munkahelyemre. Cinella
2013. június 17., hétfő
Kávés SAL
Elkészültem a kávés képem 10. csészéjével. Na jó ez nem csészében van, hanem pohárban. Amúgy nagyon szeretem a frappét inni, hímezni eléggé macera volt. Nagyon sok volt benne az 1-1 szem. Ezért kicsit nyögvenyelősre sikeredett, de végül még is csak elkészült. Még tegnap este készen lettem a kontúrozással, és még akkor melegében le is fényképem. Ahhoz viszont már nem volt erőm, hogy írjak is róla.
Már csak 2 csésze kávém van hátra, aztán kezdhetek gondolkozni a kereten. Illetve nagyjából tudom, hogy milyennek szeretném a végeredményt, csak azt nem tudom, hogy sk. meg tudom-e csinálni, vagy profi segítségére lesz szükségem.
Cinella
Már csak 2 csésze kávém van hátra, aztán kezdhetek gondolkozni a kereten. Illetve nagyjából tudom, hogy milyennek szeretném a végeredményt, csak azt nem tudom, hogy sk. meg tudom-e csinálni, vagy profi segítségére lesz szükségem.
Cinella
2013. május 26., vasárnap
13 Szépség RR (11)
Ma elkészültem a 13 szépség rr 11. csajszijával, amit Tündének készítettem. Nagyon gyorsan elkészültem vele, majdhogynem a mai F1 alatt. Ma sikerült egy igen érdekes felfedezést tennem. A narancssárga fonál 6 szálából az egyik sokkal vékonyabb, mint a másik 5. Ez úgy derült ki, hogy amikor a vékony szállal hímeztem, akkor szinte átlátszott az anyagon. Én meg csak pillogtam ki a fejemből. Aztán amikor a következő adagban is észrevettem már tapintással a vékonyabb szálat tudtam, hogy ez az egész motringban így lesz. Mivel az a vékony rész nagyon csúnya volt, ezért azt visszabontottam, és a normál szállal hímeztem ki a csajszikat.
Íme a kép:
Cinella
Íme a kép:
Cinella
2013. május 6., hétfő
Kávés SAL
Elkészültem a kávés kendőm 9. csészéjével. Egészen gyorsan haladok a projekttel, és nagyon élvezem a hímzést. Most is csináltam kontúr előtt és után képet. Talán a mostaninál látszik a legjobban, hogy mennyit is számítanak azok a fránya vonalak. Amúgy ezt a fajta kávét, mármint az amerikait nem ismerem, nem tudom, hogy van-e valami különlegessége.
Szépen alakul a kendőm, már csak 3 csészényi finomság hiányzik róla. Szeretném még a nyáron befejezni az egészet, és aztán valami szép keretet hozzá, és mehet is fel az ebédlő falára.
Cinella
Szépen alakul a kendőm, már csak 3 csészényi finomság hiányzik róla. Szeretném még a nyáron befejezni az egészet, és aztán valami szép keretet hozzá, és mehet is fel az ebédlő falára.
Cinella
2013. április 28., vasárnap
Levéltartó, és doboz esküvőre
Ma alkottam egy kicsit.
A munkahelyemen a bejövő számlák hozzám kerülnek iktatás után, és onnan mennek tovább az útjukra, hogy a végén ismét visszajöjjenek, utalás miatt. Viszont a pénztáros is én vagyok, ezért, ha kijövök a szobából be kell zárnom. Ezért előfordul, hogy nem tudják hová tenni a számlákat. Ezért csináltam ezt a kis tartót. Igaz, hogy alapfunkciója papír-zsebkendő tartó, de mivel nem kaptam a boltban klasszikus levéltartót, így aztán ebből készítettem el a munkahelyi "levelesládámat".
A mai második munkálkodásom egy doboz, amit esküvőre készítettem az ifjú párnak. Mivel nem ismerem egyiküket sem, ezért döntöttem a semleges szín mellett. A doboz tetejébe egy fényképet teszek majd, ami a fiatalok vannak. Ezt a képet még be kell szereznie a férjecskémnek, mivel a kollégája a leendő férj.
Cinella
A munkahelyemen a bejövő számlák hozzám kerülnek iktatás után, és onnan mennek tovább az útjukra, hogy a végén ismét visszajöjjenek, utalás miatt. Viszont a pénztáros is én vagyok, ezért, ha kijövök a szobából be kell zárnom. Ezért előfordul, hogy nem tudják hová tenni a számlákat. Ezért csináltam ezt a kis tartót. Igaz, hogy alapfunkciója papír-zsebkendő tartó, de mivel nem kaptam a boltban klasszikus levéltartót, így aztán ebből készítettem el a munkahelyi "levelesládámat".
A mai második munkálkodásom egy doboz, amit esküvőre készítettem az ifjú párnak. Mivel nem ismerem egyiküket sem, ezért döntöttem a semleges szín mellett. A doboz tetejébe egy fényképet teszek majd, ami a fiatalok vannak. Ezt a képet még be kell szereznie a férjecskémnek, mivel a kollégája a leendő férj.
Cinella
2013. április 22., hétfő
Kávés SAL
Készen lettem ismét egy csészényi finomsággal. Most a latte volt soron nálam. Nagyon szeretem a lattét, de nem sok helyen tudják igazán finoma elkészíteni. Szegeden ittam eddig a legjobbat. Nem tudom megunni a kontúr előtti és utáni fényképeket. Annyira ki tudja emelni a munkát egy vékonyka sötét fonál. Most a két fahéj és a csészén lévő kávészemek a kedvenceim. A kávék olyanok mintha térben lennének.
Cinella
Cinella
2013. április 14., vasárnap
Kávés SAL
Elkészült ismét két csészényi kávé a képemen. Az előzőt elfelejtettem megmutatni, így most két csészét kaptok egy bejegyzésben. szépen alakul a kép. Nekem már most nagyon tetszik, és nem is olyan macerásak, mint ahogy gondoltam. Először a 6-nak elkészült Espresso, ami valójában a hetedik helyen van.
A 7. pedig a Capuccino, ami értelem szerűen a hatodik helyre került.
A képeken ismét a kontúr előtti és utáni állapotok láthatóak.
Cinella
A 7. pedig a Capuccino, ami értelem szerűen a hatodik helyre került.
A képeken ismét a kontúr előtti és utáni állapotok láthatóak.
Cinella
2013. április 10., szerda
Ismét hörcsögöltem
A hétvégén akcióban volt az Aldiban ez az ecsetkészlet. Persze, hogy kellett nekem egy!
A következő alkotásaimat már ezzel fogom csinálni.
Cinella
A következő alkotásaimat már ezzel fogom csinálni.
Cinella
2013. április 7., vasárnap
Ékszertartó
Tegnap egy dekopázs tanfolyamon jártam és ott készítettük el a saját ékszertartó paravánunkat. Sok kedves segítőkész emberrel ismerkedtem meg, és újfajta technikákat is tanultam. Pár éve azt gondoltam a dekopázs annyiból áll, hogy lefestem a díszíteni kívánt tárgyat, ráragasztom a szalvétát és kész. Hát nem! Ez mára már egy külön művészetté vált, és nekem még annyi tanulnivalóm van! Amúgy nagyon élvezem, hogy mindig új és újabb dolgokat tanulhatok, bővíthetem ismereteimet. Nem mellesleg pedig az alkotás megnyugtat, kikapcsol, és feltölt energiával! Kell ennél több?
És akkor a képek:
Cinella
És akkor a képek:
Cinella
2013. március 31., vasárnap
Családfa (2-4)
Azt hittem több bejegyzést fogok szentelni a fámnak, de hamarabb készen lettem mint gondoltam. Mondjuk ha valamit a fejembe veszek, addig hajtom a dolgot, míg készen nem leszek, vagy meg nem unom. Mivel ez a fa a szobánkban van nem hagyhattam félben, mert ugye az hogy nézne ki. Így aztán gyorsan befejeztem. Most már csak a képkereteket kell dekorálnom, kiválasztani a fényképeket, és feltenni a fára.
Fázisfotókat azért csináltam, hogy inspiráljam magam. Lehet, hogy fentről kellett volna kezdenem a festést, de mivel tériszonyos vagyok, ezért próbáltam minél későbbre halasztani azt, hogy székre állva kelljen festegetnem. 3-4 ecsetet is kipróbáltam, melyikkel a legjobb. Na, de a lényeg: készen vagyok!!!!!!!!!!
Cinella
Fázisfotókat azért csináltam, hogy inspiráljam magam. Lehet, hogy fentről kellett volna kezdenem a festést, de mivel tériszonyos vagyok, ezért próbáltam minél későbbre halasztani azt, hogy székre állva kelljen festegetnem. 3-4 ecsetet is kipróbáltam, melyikkel a legjobb. Na, de a lényeg: készen vagyok!!!!!!!!!!
Cinella
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)


















