Mi ketten egyek!

Rendszeres olvasók

2011. március 27., vasárnap

Kannás rr - Margó kendője

Elkészültem a kannás rr következő darabjával. Margó terítőjére hímeztem. Ugyanaz a kanna jutott rám, mint amit magamnak is hímeztem. Mondjuk én variáltam az utolsó pillanatban a sajátomon, ezért jutott 2x ugyanaz.
Az anyag nagyon szép, és tuti jól mutat majd, amikor elkészül, de az is biztos, hogy mi ketten nem lettünk jóban. Nagyon nehéz volt rá hímezni, pedig rámát is használtam, amit pedig nem szoktam, sőt az x-ek is egyben lettek kivarrva és nem soronként. Szóval nem lett olyan szép, mint szeretem volna, de nagyon remélem Margónak azért tetszeni fog.
Ja és nagyon fontos: látjátok az olló őrömet? Na azt a szépséget Margótól kaptam ajándékba, amikor találkoztunk és átadta az anyagát. Nekem nagyon tetszik, és még egyszer köszönöm szépen. :-)
Cinella

2011. március 24., csütörtök

Nyereményem

Tegnap megérkezett Melindától a nyeremény dobozom! Csudaszép rózsás, és élőben még szebb mint a képen! Köszönöm még egyszer! :-)

 Cinella

2011. március 5., szombat

Tiltakozás: „Védjük Meg Kamillát!”

A cikket a Natursziget oldalán találtam. Szerintem érdemes elolvasni az egészet, én most csak egy részletet másolok ide. Ha egyetértesz, akkor látogass el hozzájuk és írd alá Te is!

Úgy véljük, hogy az új szabályozásban foglaltak sértik az egészség védelmére, a gyógyulás módjának, eszközeinek szabad megválasztására vonatkozó, alapvető emberi és állampolgári jogainkat. Nézetünk szerint ezek a jogszabályok ellentétesek az ENSZ Egészségügyi Világszervezete (WHO) Pekingben 2008. november 8-án tartott, a hagyományos orvoslásról szóló kongresszusának résztvevői által elfogadott nyilatkozattal is, amely elismerte „a hagyományos orvoslást mint az elsődleges egészségmegőrzés egyik formáját”, és leszögezte: „A hagyományos orvoslás tudományát, az eljárásokat és gyógymódokat tiszteletben kell tartani, meg kell őrizni, támogatni kell...”

Tiltakozunk, amiért az évszázadok, esetleg évezredek óta ismert, bevált és részletesen kutatott, a szakirodalomban ismertetett gyógynövényekről, illetve az azokat tartalmazó készítményekről ismét be kellene bizonyítani azok ártalmatlan voltát, és amiért ezekhez a jövőben egyáltalán nem vagy csak igen nehezen férhetünk hozzá. Tiltakozunk az ellen is, hogy a szabályozás a „növényi gyógyszer” kategória felállításával, azonos minősítési eljárású besorolásával a gyógyszerekével azonos módon ítéli meg a gyógynövényeket és a gyógynövény alapú készítményeket.




Cinella

2011. február 23., szerda

Kannás rr 1.

Az xszemes oldalon már több rr-ben is részt vettem, és eddig nekem csak jó élményeim voltak. Kendőim hazaértek, és nem is kellett sokat pótolnom. Ez a mostani rr azért különleges számomra, mert én indítottam, nekem kell a csapatot összetartani, bíztatni. Remélem összevesznem senkivel nem kell az elkövetkezendő 1 év alatt, amíg körbeérnek a kendőink. Nagyon bízom a lányokban!
Íme az én első kannám. Nem mondom, hogy a kontúrokkal nem gyűlt meg a bajom, jó sok van belőlük. Viszont nagyon élveztem hímezni a mintát. Nagyon régen kinéztem már magamnak ezeket a kannákat, és most aktuális is lett. Konyhafelújítás előtt állunk, és oda lesz dísznek!
Cinella

2011. február 20., vasárnap

Ajándéklánc

Méhikének készítettem ezt a kis ajándékot. Latinka ajándéklánc játékába vettem rész már nem is tudom hanyadszorra. A visszajelzés szerint tetszett a megajándékozottnak.

Cinella

2011. február 7., hétfő

PIF Még egy hely kiadó!

Ha szeretnél egy ajándékot tőlem, akkor gyorsan jelentkezz, mert már csak 1 hely van! :-)
Ha már jelentkeztél az lenne a további feladat, hogy tedd ki a kis képet a bloggodra, és hívj meg Te is 3 embert, akiknek 365 napon belül küldesz majd ajándékot. Kalandra fel!
Cinella

2011. február 3., csütörtök

Díjat kaptam

Gzsuzsu-tól kaptam ezt a megtisztelő díjat, amivel feladataim is vannak ám!
A díjra vonatkozó szabályok:

1. Köszönd meg akitől kaptad.
Nagyon köszönöm Gzsuzsu! :-)
2. Tedd ki a logót a bloggra.
Megtörtént!
3. Linkeld be akitől kaptad.
4. Add tovább további hét bloggosnak.
Úgy látom már mindenhol járt, így én nem küldözgetném tovább, de ajánlom mindenkinek, aki bloggol, mert szebbnél szebb oldalakba futok bele! :-)
5. Linkeld be őket.
6. Hagyj náluk megjegyzést, értesítsd őket.
7. Árulj el magadról hét dolgot
Hű ha, ez nehéz lesz.
-imádom a rózsaszínt (gondolom ez egyértelmű),
-szeretek kreatívkodni, bár igazán ügyes nem vagyok,
-gyengéim a csillogós dolgok (bármi csak csillogjon),
-jelenleg intenzíven fogyózom (már van látszatja is),
-örülök, hogy a bloggommal új, és értékes embereket ismerhettem meg (remélem még lesznek újabbak is),
-fiam miatt most éppen középiskola választási mizériában szenvedek,
-nagyon, de nagyon büszke vagyok a családomra (párom és gyerekeim).

Cinella

2011. február 2., szerda

Ugye szép!

Ezt a rózsacsokrot az én drága férjemtől kaptam, akivel ma 9 éve házasodtunk össze. Bár a képen nem látszik, de 9 szál vörös rózsából köttette nekem. Elém jött a munkahelyemhez, majd elvitt vacsorázni. Nagyon szép esténk volt! Köszönöm Drágám, nagyon szeretlek! :-)
Cinella

2011. január 27., csütörtök

Ajándék lesz

Anyu kért meg, hogy hímezzek valamit, amit ajándékként odaadhat egy kedves ismerősének. A mintát rám bízta, és én a Keresztszemes magazinból választottam ezt a fácskát. Remélem a megajándékozottnak tetszik majd. Még keretezni kell, és már mehet is az új gazdájához.
Sajnos a kép minősége nem a legjobb, mert telefonnal készült. A fényképezőgépem még mindég nem jutott el a szerelőhöz.
Cinella

2011. január 18., kedd

Keresek egy könyvet!

Karcsi beiratkozott egy túravezető tanfolyamra, és ott tankönyvként ajánlottak egy könyvet.  Ezt szeretném megszerezni.
Halász Miklós: Tereptan és térképismeret.
Elég régi kiadású a könyv, és hiába keresem a neten sehol nem találom. Már antikvár oldalakon is voltam. Szívesen megvásárolnám a tulajtól, ha eladná, vagy másolás után visszaküldeném!
Köszönöm a segítségeket előre is!
Kép antikvárium.hu oldalról van.
Cinella

2011. január 17., hétfő

Taxis

Ezt muszáj megosztanom Veletek!
A nap megkoronázása pedig a taxis volt akivel hazajöttünk! Komolyan ez már több mint vicc volt. Elöszőr is azért morgott, mert a diszpécser nem mondta neki, hogy fix áras, de őt ez nem zavarja. Ezt kb 5x eldünnyögte az orra alatt. Majd közölte, hogy lehet ki fog fogyni a benzinje, de nem gond van nála egy 5 l-es kanna benzinnel. Na az Árpád hídon már éppen csak átgurult. Az egyi buszmegállóban félreállt, kiszállt és elkezdte töltögetni a kis kannácskáját. Ezek után úgy szállt be a kocsiba, hogy "basszus nem is volt kifogyva, mert járt a motor" na itt kicsit elpukkant az agyam, ugyanis tudjuk járó motorral nem tankolunk mivel balesetveszélyes, és ugye ott volt a gyerek is. Nem szóltam, mert Cinust nem akartam felidegesíteni, sajnos eléggé pánikolós. Karcsinak még párszor előadta, hogy nem is kellett volna kannácskáját használnia. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ. Lényeg, hogy épségben hazaértünk. Az volt az ember szerencséje, hogy nagyon fáradtak voltunk, mert bizony szívem szerint betelefonáltam volna a központba a sztorit elmesélni. Ugyanis szerintem a taxis társaságot járatják le az ilyenek, meg a taxisokat! Amúgy meg megállapítottuk Karcsival, hogy mi vonzzuk a hülye taxisokat! :-(

A nap többi részéről itt olvashattok.



Cinella

2011. január 12., szerda

Ajándékok

érkeztek tegnap. A csomagolásuk kissé viseletes volt, de úgy láttam, kibontva nem voltak. Itt szeretném megköszönni Grétinek, és Marcsinak a sok-sok szépséget amit Tőlük kaptam. Ezek a csomagok még Tiffany-Andi karácsonyi játékából valók.
Sajnos fényképezni még mindég nem tudok, de ha minden jól megy pénteken viszem szervizbe a drágát.

Szeretném még elmondani, hogy az én "párjaim" sajnos még nem kaptak semmit, pedig még karácsony előtt feladtam mindhárom csomagot. Andival már több levél váltáson túl vagyunk ebben az ügyben és arra a szomorú következtetésre jutottunk, hogy azok a csomagok már sosem fognak előkerülni. Így aztán ismét nekiálltam elkészíteni az ajándéknak szánt dolgokat. Amint elkészültek mennek a postára, de most már ajánlottan, hogy az élet útjukat követni tudjam. Remélem ezek már célba fognak érni. Bocsánat Lányok, nem így szerettem volna!

Cinella

2011. január 1., szombat

2010 munkái

Csak egy gyors kis bejegyzés. Készítettem egy kis összeállítást néhány munkámról amit 2010-ben csináltam. Nem mindegyik van itt. Mondjuk az év utolsó időszakában nem nagyon készítettem semmit, remélem a 2011-es évem termékenyebb lesz. Pár dologról viszont fényképet nem tudtam csinálni, mert a fényképezőgépem bemondta az unalmast.

B.Ú.É.K Minden kedves olvasómnak!

Cinella

2010. december 9., csütörtök

Ajándékok érkeztek!

Tegnap két ajándékot is kaptam Tiffany-Andi karácsonyi pályázatával kapcsolatban!
Az egyiket Rozanditól. Ebben volt egy gyöngy angyalka, egy xszemes dísz, egy melírozott fonál, meg egy szívecske (remélem nem hagytam ki semmit) Köszönöm, nagyon tetszenek. Lányommal megszavaztuk, hogy a karácsonyfánkat fogják díszíteni a szépségek.
A másikat Ilditől. Ő küldött egy tiffany harangot egy kis csingilingivel az alján. Tegnap fiammal voltunk a postán a csomagért, mert a postaládába nem fért bele. Mikor odaadták hallottuk, hogy csilingel. Egész úton hazafelé azt találgattuk mi lehet benne. Ildi Neked is köszönöm, ez is tetszik nagyon! Mivel van smadzagnak hely ő is a karácsonyfára fog felkerülni!

Sajnos fényképet nem tudok mutatni, mert még mindég nem jó a gépem, sőt azt sem tudom mikor lesz jó. :-(
Cinella

2010. október 30., szombat

Válságban...

voltam alkotásilag és ennek sajnos a magánéletemben van a gyökere. Az alkotni vágyásom kezd visszatérni, ezért kérek mindenkitől, akik felé elmaradásaim vannak még egy pici türelmet! A magánélet? Hát azt nem tudom..........
Cinella

2010. október 17., vasárnap

Batorbának

Elkészültem Batorba ajándékával, amit a staféta játékomon nyert tőlem. Egy párnát ajánlottam fel a játékban, amit a nyertes kedvenc színével varrok meg. A naracssárga lett a nyertes színe. Azért csak most lett készen, mert ilyenkor szép naracssárga anyagot kapni lehetetlen. Ha nem jártam legalább 10 helyen, akkor sehol. Remélem azért tetszik a végeredmény a párna leendő tulajdonosának. Már csak egy postázási címet kell kerítenem, hogy ne csak virtuálisan birtokolja, hanem fizikálisan is.
Cinella

2010. október 9., szombat

Karácsonyi SAL

Első helyzetjelentésem a haladásomról. Sajnos nem teljesen olyan lesz, amilyennek megálmodtam. Eredetileg csillogós szállal szőtt hímzővászonra szerettem volna, de kevésnek bizonyult, és ahonnan vettem nem találtam, így vettem ekrü színű 7,1-es aidát, most arra készül, 2245 Venus fonallal. A gömböket pedig csillámos DMC-vel fogom hímezni, vagyis most ez az elképzelésem, de lehet, hogy ezt is meg kell majd változtatnom. Ez ugye függ attól, hogy hogyan néz ki.
Most egy kicsit félre kell tennem, mert egyéb elfoglaltságaim, és kötelezettségeim miatt nem lesz időm rá.
Cinella

2010. október 7., csütörtök

Ajándékot kaptam....

..... Tiffany-Anditól, mert játszottam vele, és nyertem. Mégpedig ezt a csodálatosan szép mécsestartót! Még nem volt szívem meggyújtani benne a gyertyát, majd advent első vasárnapján. A virágot pedig akkor kaptam Tőle, amikor átadtam neki személyesen az Ajándéklánc keretén belül készített ajándékom. Így aztán nem csak adtam, hanem kaptam is! Andi köszönöm mindkettőt!



...... Csibétől pedig ezt a rengeteg mindent kaptam, mert jelentkeztem nála PIF játékra. Van benne egy xszemes papírzsepi tartó (rózsaszín és csillogó gyöngyök vannak rá varrva), egy mobildíszt (szintén rózsaszín és csillog), egy Pinkeep Blackwork Kit-et. Sok bloggon láttam már pinkeep-et, csodáltam őket, és én is szerettem volna egyet, de nagyon! Csibe köszönöm mindegyiket!
Cinella

2010. október 2., szombat

Stafétajáték sorsolás

Köszönöm mindenkinek, aki játszott velem. Nem volt tumultus, de így legalább nagyobb esélye volt a jelentkezőknek! :-)
A sorrend
1, Batorba
2, Lara
3,Csandi
4, Gabi Erika
5, Kera
6, Ládikó
7, Pálfalvi Zsuzsa

és a nyertes....

Itt a sorrend :

1
3
6
7
4
5
2
Timestamp : 2010/10/02 08:59:12 UTC


Batorba gratulálok! Légyszíves írd meg nekem, hogy milyen színekből szeretnéd a párnát. Mai naptól fogva 1 hónapod van rá, hogy a bloggodon meghirdesd a játékot.
Cinella

2010. szeptember 30., csütörtök

Karácsonyi SAL

Jelentkeztem én is a Karácsonyi SAL együtt hímzésre. Nagyon megtetszett a minta, amint megláttam. Már nagyjából körvonalazódott is bennem az anyag és a minta színe is. Remélem hamarosan mutathatok majd részleteket is.
Cinella

LinkWithin

Related Posts with Thumbnails

Szívesen látott kíváncsiskodóim száma: